Gönderen Konu: PASSAT 1.8 FİLİTRE VE EGZOZ  (Okunma sayısı 15187 defa)

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
PASSAT 1.8 FİLİTRE VE EGZOZ
« : 30 Nisan 2009, 19:00:52 »
arkadaşlar ben bu yaza bizim ağır oğlana egzoz ve filitre takmak istıyorum bana marka ve modelde yardım edermısıniz...

1.filitre olarak hangi markada ses performansı ve verim alirım
2.egzoz markası ne önerırsınız(egoz sıfır yada 2.el farketmez uygun fiyatlı olursa bütçeyi sarsmamış olurum max.200 tl)

egzozda yanlız bikaç kriterim var. egzoz çok bağırmayacak,genel günlük 2500-3000devirde kulanıyorum aracı bu devırlerde ses istemiyorum. yuksek devırlerde tok ve güçlü bi ses istiyorum ayrıca bide  silencırlı egzoz istıyorum  uzun yolda kafa ağrıtmasın  :)

arkadaşlar birde sıralı zavolli lpg var açık hava filitresi sorun olurmu? bikaç forumda lpg li araçta açık hava fılıtresi sorun oluyo demişlerdi ayarını bozuyomuş...

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
Ynt: PASSAT 1.8 FİLİTRE VE EGZOZ
« Yanıtla #1 : 01 Mayıs 2009, 00:05:45 »
Egsoz yerine sadece hava filtresi taktirmanizi oneririm.Egzos surekli bagirir, hava filtresi ise sadece performansli kullanimda ses yapar ve sizi tatmin eder diye dusunuyorum.
Aem marka komple kitler cok guzel ses veriyor.Ya da Cai marka takabilirsiniz.Benim gordugum en kalitelisi Aem idi.Fakat passatla uyumu ne olur bilemiyorum.Komple kit alin, sadece hava filtresi alip soba borusu gibi seyleri araciniza kaynak yaptirmayin, kas yapayim derken goz cikarabilirsiniz.Motorun icine vida kacmasina kadar her turlu problme yasama riskiniz olabilir.En guzeli komple kit alin rahatiniza bakin.
Fakat tum bunlarin geregi var mi diye sorarsan bence hepsi de gereksiz passat icin.Daha spor gorunumlu ve kullanim amaci daha spor olan bir arac olsaydi eyvallah derdim.

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Mayıs 2009, 00:14:48 »
bence aem hava filitresi bide ii bi son susturucu bide heller vanada yaptırrsın istedigin zaman acarsın egzosu istedigin zaman kapatırsın

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Mayıs 2009, 13:56:41 »
tesekurler yorumlar için ben son susturucu dusunuyorum zaten halıl abi passat benzınlının gayet ıyı motor sesi var yuksek devirde böğürüp yırtınmıyor gayet iyi bi sesi var :D filitre kiti diyosunuz ona oke peki son susturucu olarak? aslında ben supersprınt dusundum abt gibi vw e birebir ürün yapan firmalar supersprınt kullanyo aslında passat ıcın komple egoz kıtı var ama gereksız verdıgım paraya degmıcek turbo yok...

eğer super sprınt hks tarzı bi egoz alırsam 2.el
daha orta hallı otto racıng gıbı egzoz alırsam sıfır

ouz abi heller vana ne? ben vanalı egzozları bılıyorum ama manuel vanada aracı delıyolar içeri kokpıte vana koyuyolar inş bunu kastedmedın...elektrık  butonlu vanalısa duğmeli bana uyar ama fiyatları nekadardır???

ben uygun olcagı ıcın (silencırlı egoz dusunmustum bu tarz) ama orta hallı iyi bisey alıp kafamın rahat olmasını ıstıyorum öle dusuk devırlerde ve rolantıde traktör gibi istemıyorum
http://www.nekadar.com/101954.html
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2009, 14:00:53 Gönderen: devran »

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Mayıs 2009, 14:04:47 »
halil abi herhangibir konuda  çoğu zaman senin cevabını görünce zaten gerekeni uzun uzun yazmışsındır diye ne ben yorum yapmıyorum  ;)   :tamamdir
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Mayıs 2009, 14:14:20 »
halil abi herhangibir konuda  çoğu zaman senin cevabını görünce zaten gerekeni uzun uzun yazmışsındır diye ne ben yorum yapmıyorum  ;)   :tamamdir
evet her konuda üsenmeden sıkılmadan yazıyo allah razı olsun  :sevgi: ama yınede senınde yormunu beklıyorum abi

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Mayıs 2009, 14:36:13 »
 :saygılar

Çevrimdışı nefret35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Mayıs 2009, 21:28:51 »
turbo olsaydı da blow off yaptırsaydın. (yaranı deşiym biraz hehee  >:D )

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #8 : 02 Mayıs 2009, 08:59:56 »
Taktır turbo da tam olsun :D :D
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Mayıs 2009, 19:46:53 »
turbo olsaydı da blow off yaptırsaydın. (yaranı deşiym biraz hehee  >:D )
ln oğlum sen hep bole ypıyon  :bekleriz: lütfen ama ... en sonunda satcaz bu arabayı o olcak bu turbosuzluk  nw başa Bela bişeymiş  :D

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 03 Mayıs 2009, 00:36:14 »
anam benim poloda bilem turbo var ucuo ucuo ;D ;D(ben ice deşim bare yaranı) ;D

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Mayıs 2009, 13:35:38 »
allah allah tüm forum ustume gelıyooo halıl abı şunlara bişey  sole be abi yardım ediceklerine tıh tıh  :bekleriz: arkadslar şu egzoz tavsıyelrını alsak artık  ???

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Mayıs 2009, 15:45:20 »
http://www.sahibinden.com/vw_passat_96-_00_simota_kutu_ici_performans_filtresi-61WQQaXQQ7690549WQQpXQQdisplayitem

arkadaslar bu fılıtre nasıl işe yararmı performans acısından kıtlere baktım cok pahalı bunun fıyatı ıyımı sızce ?

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #13 : 05 Mayıs 2009, 15:48:12 »
Şimdi bu uygulamadan gerçekten ne beklediğini sorgulamak lazım.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)