Gönderen Konu: trafik cezası taksitlendirmeleri  (Okunma sayısı 4198 defa)

Çevrimdışı kor_ay

• Profili Görüntüle
trafik cezası taksitlendirmeleri
« : 12 Mayıs 2011, 21:54:51 »
merhaba sevgili arkadaşlar. eski bir tarihte yazılan trafik cezası zamanla artarak 564 tl.ye yükselmiş. ben de aracıma lpg taktıracağım için yeniden tüv muayenesine girecek olmam dolayısıyla cezayı ödemek için gittim. baktım ki taksit yapılıyor, hem de 564 olarak değil de 284 olarak aldılar ben de taksit yaptırdım. her ay gidip yatıracağız. sorum şu olacak, orada ki görevli hanımefendiye de sordum tabi ki. taksitlendirme yapılınca ceza ödenmiş olarak değerlendiriliyor mu yoksa tüv de, ödenmedi diye karşımıza çıkacak mı. kadın muayeneye girebilirsiniz ödendi olarak görünür dedi. ama eve gelip ceza sorgulaması yapınca hala karşıma çıkıyor. taksit olarak çıkıyor bu sefer. bu muayenede bana sorun yaratacak mı. böyle bir durum yaşayan arkadaşımız varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim. teşekkürler iyi günler.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
Ynt: trafik cezası taksitlendirmeleri
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2011, 09:41:44 »
yeni çıkan af yasasından yararlandırmışlar seni çıkan cezayı taksitlendirdiğin için araç muayenesi sorunsuz olaraka yapılacaktır.

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2011, 11:17:36 »
yeni çıkan af yasasından yararlandırmışlar seni çıkan cezayı taksitlendirdiğin için araç muayenesi sorunsuz olaraka yapılacaktır.

radyolarda bu durumu anlatan bir çok reklam yapıldı denk gelmeniz sanırım

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Mayıs 2011, 11:20:25 »
Af kanununundan faydalanarak, Faizi düşürüp asıl borcu taksitlendirmişler.
Sen sorgulama yaptığında ödenmemiş kısım görünür ama TÜV'ün sisteminde borç görünmez.
VW Sakarya Facebook Sayfası