Gönderen Konu: Bagaj Su Alıyor?  (Okunma sayısı 13256 defa)

Çevrimdışı buraki

• Profili Görüntüle
Bagaj Su Alıyor?
« : 02 Mart 2010, 16:07:15 »
Aradaşlar dün farkettim bagajın halısını kaldırınca stepne ve oralar su içinde, çok fazla su yok ama bayağı bir ıslanmış lastik ve çevresi, size göre su nerden girmiştir çünkü halıya baktım o kuru ama halının diğer yüzü ve altı ıslak?

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bagaj Su Alıyor?
« Yanıtla #1 : 02 Mart 2010, 16:08:07 »
stopların etrafını kontrol et bagaj fitillerini kontorl et ?
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı yılmadan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Mart 2010, 16:23:28 »
arkadaşlar yaşadığım bir şeyi anlatayım belki işinize yarar 9n kasa polo comfortline aracımın bağajına su girdiğini fark ettim ve suyun nerden geldiğini aradım ve buldum su stoptan giriyormuş daha önceden lamba değiştirmek için stopu söken akıllı stopun vidalanan kısmını açıp kaportadan kurtardıktan sonra stopu yukarıya doğru iterek çekmesi gerekirken itmeden birden çekmiş ve stopun kaportaya geçtiği küçük kare şeklindeki delikleri dışarı doğru eğmiş tabi dışarı doğru eğilince kaporta stopun çontalarında boşluk yaratmış ve ordan su girmiş bende dışarı doğru eğilen yerleri düzeltince bir stopların contalarını temizleyince şimdi su almıyor su alan arkadaşlar bunu bir denesin işe yarıyor. Birde aracın sol yanğın tüpünün bağlandığı yerin yanında döşemenin altında arka silecek suyunun hortumu var ve tam orda ek yeri var benimki bi ara çıkmış cama su gidiyor az bağajada kaçırıyormuş yerine oturtunca bir daha su mu görmedim

Çevrimdışı storm_tolqa

• driftzone.net
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2010, 18:54:46 »
geçmiş olsun aynı olay bende de oldu bu gün gittim far söküldü tekrardan silikonlandı umarım tekrar olmaz aynı şey büyük ihtimal farlardan giriyordur
Gönül ister GTİ , Cüzdan der TDİ...

http://i53.tinypic.com/j63i55.jpg

Çevrimdışı sossi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Mart 2010, 20:00:26 »
ben sadece stop diyorum başıma geldi çünkü..
20 valve 2.0 5 silindir 175 hp

Çevrimdışı buraki

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Mart 2010, 17:19:41 »
dediğiniz gibi dikkat ettim sol stopun tarafından ufak damlacıklar şekilde su alıyormuş her halde sonra aşağıya birikiyor. ama nereden alıyor onu göremedim biraz daha araştırmam lazım.

Çevrimdışı dgn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Mart 2010, 10:29:02 »
Aynı sorun benim polo classictede oldu. stop lambasıyla plaka arasındaki bi ek noktası var. ordan alıyomuş. orayı gerdirip açıklığı kapattı ve orayı düzeltti. Ayrıca stopların iç kısmına silikon çekti.Benim sorunum böylece düzeldi.artık almıyo Zaten usta bagajın içine girip bagaj kapağını kapatınca nereden ışık geldiğini görüyo ve dolayısıyla nereden su aldığınıda. bi denettir istersen

Çevrimdışı gc-kusu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Mart 2011, 18:23:56 »
stepnenin altında yuvarlak bir delik olur havalandırma deliği burada bir tıpa olur o tıpa kaçırıyordur yada düşmüş olabilir

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Mart 2011, 22:05:02 »
stopun oradaki döşemeyi kaldırıp stopun önüne elinizi sokun su vardır muhtemelen
varsa stoptan alıyordur büyük ihtimal stopun önünde de suyun biriktiği yerde elinizi soktuğunuz yerde tıpa var onu açın su alttan dökülsün
stopun arkasını slikonlayın öyle takın büyük ihtimal su alma olayı kesilecektir
yılmadan nikli arkadaş senin de stoplar amma sağlammış  :) :) stopun saca girdiği çentiği kırılmamamış sac yamulmuş :)
stopun arkasındaki yılmadan nikli arkadaşın dediği yer stopun yanlış sökülmesinden dolayı (yukarı kaldırarak çıkartılmamasından) stopun arkasındaki plastik kısım kırık olabiliyor o da contanın su kaçırmasına sebep oluyor
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM