Gönderen Konu: Motordan gelen ses  (Okunma sayısı 13676 defa)

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
Motordan gelen ses
« : 03 Nisan 2009, 12:37:50 »
Selamlar

Arkadaslar dun aksam arabanin park yerini degistirmek icin calistirdim ve dikkatimi kaputun sag tarafindan çik çik (hani iki mandal bir birine cok sık araliklarla vurur ya) buna benzer ses geliyordu bir sure sonra ses ortadan kayboldu. Bunu sebebi nedir. Motor soguk iken siboblardan geliyor olabilirmi? Ne yapmaliyim teklikeli bir durummu soz konusu?

Tesekkurler

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
Ynt: Motordan gelen ses
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2009, 14:48:33 »
Biraz arastirma yaptim ve bunun subap ayarindan olabilcegi konusunda bazi bilgilere ulastim. Bu ayarlarinda motor soguk iken yapilmasi gerekiyormus. Son nesil motorlarda bu ayari kendi yapiyormus herhelde benim golf 8v oldugu icin yapamiyordur.

Selamlar

Arkadaslar dun aksam arabanin park yerini degistirmek icin calistirdim ve dikkatimi kaputun sag tarafindan çik çik (hani iki mandal bir birine cok sık araliklarla vurur ya) buna benzer ses geliyordu bir sure sonra ses ortadan kayboldu. Bunu sebebi nedir. Motor soguk iken siboblardan geliyor olabilirmi? Ne yapmaliyim teklikeli bir durummu soz konusu?

Tesekkurler

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2009, 15:49:26 »
gaza basınca da geliyo mu o ses, yoksa sadece rölantide çalışırken mi geliyor.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2009, 16:01:40 »
Gaza basip denemedim bilmiyorum. Rölantide gelirse gaza basinca gelmez ise ne oluyor? Aksam eve gince bidaha deneyecegim bakim yaptirdgim servislede konustum yine yaparsa aksam servise birakip sabah motor soguk iken bakacak.

Çevrimdışı hibo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2009, 22:30:06 »
Gaza basip denemedim bilmiyorum. Rölantide gelirse gaza basinca gelmez ise ne oluyor? Aksam eve gince bidaha deneyecegim bakim yaptirdgim servislede konustum yine yaparsa aksam servise birakip sabah motor soguk iken bakacak.

benimde sabahları ilk çalıştırmamda 30 sn-1dk kadar  cıkcık lıyo,tirger kayışı bölgesi,gaza basınca ses kesiliyo tabi,sonra motor biraz ısınınca kayboluyo ses...kayışla ilgili olabilir ama önemsiz bi mevzu sanırım...kayışımda 500 km oldu değişeli ama ötüyo yinede,sabahları biraz konuşkan heralde bizimkisi:))

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Nisan 2009, 22:44:12 »
Bugun benim ozel servise telefon actim usta ilk basta yag yakabilir normal dedi ben daah once yoktu ilk kez duydum ve biraz devam etti dedim. Servisteki usta o zaman aksam gelince tekrar dene yaparsa aksamdan araci getir sabah motor soguk iken bakariz basit seylerdir dedi. Aksam geldim calistirdim tik cikmadi calisti. Bende goturmedim yarin sanayiye ugrayacagim zaten karter de kacak varmi diyeyine belirtirim.

Çevrimdışı AsKaRoGLu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2009, 16:04:31 »
araçta lpg takılımı ? Lpgnin motora giren parçalarından (adına ne deniyorsa)  şıkırtılar geliyor. Atiker servisine gittim normal sorun yok dediler. :) soğuktan yapıyormuş.

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Nisan 2009, 00:36:44 »
Lpg e yok, ustaya telefonda sormustum yag yakmistir demisti yine dene yaparsa aksamdan getir sabah motor soguk iken bakalim dedi en son yaptigindan itibaren 10-20 sefer calisti yapmadi. Bende goturmedim.

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Nisan 2009, 10:48:50 »
cemele, o ses direksiyon hidroliğinin önünde bulunan bi kutudan gleiyo olması lazım hemen hemen bütün golflerde olan bi ses. geçenlerde benimde dikkatimi çekmişti ustaya sorduğumda araba takla atsa bile budan benzini dışarı atar gibi bişey söyledi. o seside çalışan valfler çıkarıyomuş

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Nisan 2009, 13:45:26 »
Evet Orion dedigin gibi ben daha once direksiyon hidroligi hangisi bilmedigim icin yerini tam tarif edememistim bende de ses bir kez geldi. Bu arada daha once karter den yag kacirma var diye supeleniyordum ama karterde hic bir sey yok yag kacirma direksiyon hidroliginden geliyormus usta ile baktik. Belki o ses onun ilede iliskilidir.

cemele, o ses direksiyon hidroliğinin önünde bulunan bi kutudan gleiyo olması lazım hemen hemen bütün golflerde olan bi ses. geçenlerde benimde dikkatimi çekmişti ustaya sorduğumda araba takla atsa bile budan benzini dışarı atar gibi bişey söyledi. o seside çalışan valfler çıkarıyomuş

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 10 Nisan 2009, 08:23:08 »
Bu ses beni deli edecek. Direksion hidroliginden gelen ses 7-8 gun sonra tekrarladi. Aksam park yeri yoktu , sabah park etmek icin calistirdim ve ses yine vardi cik-cik-cik-cik-cik. Motordan gelmiyor direksiyon hidroliginin bulundugu yerden geliyor. Yaklasik 20-25 dk calisti kesilmedi ve halen devam ediyordu.

Çevrimdışı 34AC34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 29 Nisan 2009, 09:58:25 »
slm herkese bende 2003 bora pasifik var şimdi golfle takas etmeyi düşünürken golfun sayfalarını biraz okuyım dedim. arkadaşım senin sorunun aynısı benim arabadada var. motor suyunu koyduğumuz haznenin hemen arkasında bir soket var. o soketi sök ses kesiliyorsa benim arabadaki sorunun aynısı . o çık çık çık larda elektrik atlama sesi gibi.. onun ne işe yaradığını sordum kimse tam bir cevap veremedi. bende arabayı her çalıştırdığımda o sesi duyuyorum ve yaklaşık 500 metre sonra kesiliyor ses. 2 aydır bu şekilde kullanıyorum bi sorun yaşamadım .
(söketi sadece denemek için sök dostum sakın yerine takmayı unutma)  umarım büyük bi sorun yaşamassın
ALLAH KAZADAN BELADAN KORUSUN HEPİMİZİ.

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 29 Nisan 2009, 12:00:52 »
Bu ses bende devamli yapmiyor. Ara sıra yapiyordu. Bu sesede cevap buldum. Söylenene göre(özel servis) Benzin deposundaki havanin disari atilma olayi imis ve sorun degil dediler. Biraz sesli oldugu belirtti usta sonra bakarız dedi.

Çevrimdışı scaliskan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 01 Mayıs 2009, 15:20:59 »
herkese selam
son 3-4 defadir benzini degisik markalardan aliyorum.motordan biraz cirtlak bi ses gelmeye basladi.
vites degistirirken gaza bastigimda motor bagiriyor
baska bir sey olabilir mi diye endiseliyim.