Gönderen Konu: Aracın içi ısınmıyor  (Okunma sayısı 18360 defa)

Çevrimdışı terasus60

• Profili Görüntüle
Aracın içi ısınmıyor
« : 15 Kasım 2009, 21:15:15 »
 Polocu arkadaşlara selam,

Forumda arattım 2 konu buldum ama tam bir cevap olmadı. Sorunum şu: :-[

Aracın kaloriferi ısıtmıyor. Önce termostatı değiştirdim ama sorun çözülmedi. Radyatörcü giriş çıkış hortumlarını konrol etti. Giriş suyu sıcaklığı iyi ama çıkış zayıf dedi. Tıkanıklık var dedi ve bir kimyasalla tıkanıklığı giderdi. Sonra da çıkış hortumu ile giriş hortumunu ters bağladı.

İlk etapta bir sıcaklık sağlandı ama bugün yine buz gibi üflüyor fan. Arkadaşlar bunun göğüs sökülmeden bir çözümü var mıdır? Racın göğsünü söktürmek istemiyorum.

Tavsiye edebileceğiniz bir pas sökücü veya radyatör temizleyici bir kimyasal var mıdır? Teşekkürler.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aracın içi ısınmıyor
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2009, 10:07:24 »
söylediğin kadarı ile zaten kimyasal kullanmış açmadığına göre değiştirmekten başka çare yok benim radyatörün hortum bağlantıları kırılmıştı mecburen değiştirdik şimdi eskisinden daha iyi ısıtıyor yanlız radyatörü alırken mutlaka eskisini götür 2 tipi var bir tanesi biraz geniş olduğundan yuvaya girmiyor boşuna uğraşmayın.

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2009, 10:18:51 »
Arkadaşım kimyasallardan ziyade aracı uzun yıllar antirifirizsiz kullanıldığında kalorifer peteği tıkanma yapıyor hiç petek değişimi ile uğraşma hem masraflı hemde riskli bir işlem aracın kalorifer peteğinin giriş hortumunu ve çıkış hortumunu yerinden çıkartıp tazyikli su ile
şişleme dediğimiz işlemi yapın eğer çözüm alamazsınız kalorifer hortumunda yer alan basınç regülatörü vardır oda işlevini yitirmiş olabilir
olmadı rügülatörün yerine düz boru takabilirsiniz.kolay gelsin :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı terasus60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Kasım 2009, 13:52:49 »

Ozmo ve barthez arkadaşlara yorumları için teşekkür ederim. Ne yazık ki dediğiniz doğru sanırım. Aracın 2. sahibiyim aldığım gün antifriz koydurdum ama önceki sahibi antifrizsiz kullanmış çünkü su boşaldığında pas aktı resmen motordan.

Ya sorun çözülmezse ne yaparım onu düşünüyorum :) acaba araca şööle bi split klima mı taktırsam yoksa ufo mu alsam :)

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Kasım 2009, 15:06:32 »
arkadaşım dediğim işlemi yap sorun çözülür aynısı benimde başıma geldi yazın dahi olsa mutlaka ara ara kaloriferi açarım sistemin devirdaim yapması gerekiyor o akan pas hikaye sen tazyikli su ile kalorifer peteğini şişlet akan pisliği görünce miden bulanır ısınmak istiyorsan benim arabaya binebilirsin :D
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Kasım 2009, 21:56:26 »
peteği üstünde şişletmesi biraz zor her halükarda sökülmesi gerekecek zaten hortum bağlantılarının yapıldığı plastik biraz zayıfkırılma riski çok benimkini bostancı sanayide elektrikçi arkadaşa 120 tl ye söktürdüm ikimiz yaklaşık 4 saat uğraştık biraz zahmetli bir iş yenisini takmak mantıklı ama genede sen bilirsin.

Çevrimdışı terasus60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Kasım 2009, 18:02:08 »

Eyvallah barthez. Bakalım olmazsa arabaları değişiriz  ;D

Dün gittim radyatörcünün yanına adam diyor ki cama verirsen ısınamazsın ayaklara çevirdi inceden bi ısınma oldu. Adamda kimyasal kalmamış perşembe gel yeniden bi işlem yapalım dedi.

Ozmonun dediği gibi sökmek gerekirse en iyisi yenisi tabi de o işe girmek istemiyorum. Esas ustam da zor iş diyor. Detaycı alman arkadaşlar bunun kolay bi yolunu neden düşünmemiş acaba  ::)

Neyse bakalım sonuçtan haberdar ederim.

Tekrar teşekkür ilginize.

Çevrimdışı krc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Kasım 2009, 21:15:23 »
arkadaşım bende aynı problemi yaşadım sadece devirdaimi değiştir yeter

Çevrimdışı terasus60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Kasım 2009, 22:01:45 »
arkadaşım bende aynı problemi yaşadım sadece devirdaimi değiştir yeter

Devirdaimi yazın değiştirdim. Bu kadar kısa sürede tekrar bozulmuş olamaz sanırım. Yoksa olabilir mi? :o

Çevrimdışı krc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Kasım 2009, 21:36:43 »
olabilir ama aklıma başka neden gelmiyor bende aynı sorunu yaşadım çünkü

Çevrimdışı terasus60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 21 Kasım 2009, 13:46:03 »
Yorum yazan ve fikir veren tüm arkadaşlara teşekkürler.

Sorun çözüldü :) Radyatörcünün yanına bir daha gittim yeniden kimyasal kullandı ve tazzikli suyla basınç uyguladı. Şimdi ısıtıyor. Fena pas  yapmış çamur gibi bişe aktı paslı paslı.

Şu kış mevsiminde düşmanıma bile dilemem kalorifer problemini :)

Kazasız pololar :)

Çevrimdışı Gambiz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 29 Ocak 2010, 00:15:35 »
Yorum yazan ve fikir veren tüm arkadaşlara teşekkürler.

Sorun çözüldü :) Radyatörcünün yanına bir daha gittim yeniden kimyasal kullandı ve tazzikli suyla basınç uyguladı. Şimdi ısıtıyor. Fena pas  yapmış çamur gibi bişe aktı paslı paslı.

Şu kış mevsiminde düşmanıma bile dilemem kalorifer problemini :)

Kazasız pololar :)

selam arkadas
ayni dert benim arabada da var senin usda ne tür bi kmyasal kullandi lütfen söylermisin
benim isiticida tikanmis 1 su bardagi kadar su aliyo icine kirec sökücü kullandim ise yaramadi tuz ruhu kullandim gene ise yaramadi tuz ruhu kisin sogukda ise yaramiyomu aceba ,,senin usda ne marka bi kimyasal kullandi lütfen söyle ben yurt disinda yasiyorum belki senin usdanin kullandigi kimyasali birda bulamam ama iceriginde ne oldugunu yazarsan belki burda benzerini bulabilirim
selamlar

Çevrimdışı eagle26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 29 Ocak 2010, 00:35:42 »
sonuçta polonun ısıtma sistemi iy sadece cama bile ısıyı versen en sıcağa ayarlarsan bu havalarda bile yanıyorsun :D

Çevrimdışı Gambiz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Şubat 2010, 03:13:53 »
Adam arabasini halletti bidaha ugramadi iyimi