Gönderen Konu: ÇOK ACİL YARDIM ARKADAŞLAR  (Okunma sayısı 8312 defa)

Çevrimdışı Micro

• Profili Görüntüle
ÇOK ACİL YARDIM ARKADAŞLAR
« : 07 Kasım 2012, 15:30:32 »
2000 model otomatik boram var. dün yolda giderken vites D konumunda iken araç boşa atıyordu. kenara çektim sonra bir daha araç yürümedi. çalışıyor vitese geçiyor ama yürümüyor. arabayı çektik. yarın sabah çekici ile balıkesir yağcı ya göndericem. sizce arıza neden kaynaklanıyordur? daha önce başına gelen varsa bilgi verebilirmi? serviste tahmini masraf ne kadar çıkarır? çok canım sıkkın yardım edin lütfen..

Çevrimdışı inan-92

• Profili Görüntüle
Ynt: ÇOK ACİL YARDIM ARKADAŞLAR
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2012, 15:39:32 »
o ana kadar problem yoksa ben elektronik problem olduğunu düşünürüm.masrafı kestirmek mümkün değil ama mekanik kadar masraflı olmaz

Çevrimdışı Micro

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2012, 15:43:34 »
yaklaşık olarak 170 km yol yaptım bu yol boyunca hiçbir sıkıntı yoktu olağandışı bir ses falan da duymadım. inş. dediğin gibidir. 2 milyarı gözden çıkardım. fazlası olmaz inş. yağı ve filtresi de daha 15.000 km önce değişti. cevap için tşkler bu arada

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Kasım 2012, 20:30:21 »
abi sen yag filtre degisimini kac bin km de bir yapiyon sormasi ayip ?
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2012, 20:52:03 »
Devir sensöründe sorun olablilir. Aracı birde 1 ve 2. viteslerde deneyin.

Çevrimdışı Micro

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Kasım 2012, 10:41:50 »
bu bahsettiğim şanzıman yağı ve filtresi. içim rahat olsun diye aldığımda değiştirmiştim. normalde 80.000 de değişiyor. araç bütün viteslerde aynı hiç hareket yok. 

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Kasım 2012, 12:11:49 »
Devir sensöründe sorun olablilir. Aracı birde 1 ve 2. viteslerde deneyin.

metin öyle olsa arıza konumuna geçip 3. viteste gitmesi gerekmez miydi aracın?yanlış anlama ben de tam vakıf değilim soruyorum

bana tork konvertörü ya da türbin arızası gibi geldi

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Kasım 2012, 13:25:44 »
Alper Bazı arkadaşlarda şu sorun vardı araç 3 ten 4 e geçemiyor devir yüksek olduğu halde. O yüzden aklıma böyle bir ihtimal geldi araç vitese geçmiyor vites atmıyor olabilir devirle alakalı olarak.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Kasım 2012, 14:33:48 »
2000 model otomatik boram var. dün yolda giderken vites D konumunda iken araç boşa atıyordu. kenara çektim sonra bir daha araç yürümedi. çalışıyor vitese geçiyor ama yürümüyor. arabayı çektik. yarın sabah çekici ile balıkesir yağcı ya göndericem. sizce arıza neden kaynaklanıyordur? daha önce başına gelen varsa bilgi verebilirmi? serviste tahmini masraf ne kadar çıkarır? çok canım sıkkın yardım edin lütfen..
öncelikle
test cihazının bağlanıp vites konumlarının şanzıman beynindende doğrulanması lazım
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı Micro

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Kasım 2012, 09:43:53 »
yorumlarınız için çok tşkler arkadaşlar. araç bugün izmire gidecek. arap usta die birisi varmış çok methettiler. sonucu yazarım buraya

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #10 : 10 Kasım 2012, 10:21:58 »
metin öyle olsa arıza konumuna geçip 3. viteste gitmesi gerekmez miydi aracın?yanlış anlama ben de tam vakıf değilim soruyorum

bana tork konvertörü ya da türbin arızası gibi geldi

şanzuman doldurma yapmıyor gibi görünüyor ali haklısın benimde aklıma ilk onlar geldi fakat metinin dediği gibi arkadaşımın borası devir okuyucuyu değiştirip düzelmişti  o boşa atıyordu sonra tekrar kendi saçma sapan bi vitese atıp arabaya redline yaptırıyodu yol bilgisayarında ise Gearbox fault tarzında bi yazı çıkıyordu(tam olmayabilir fakat buna benzer bi yazı) .Devir okuyucunun maliyeti 200-300 gibi bişey tork kon ve türbin ise yüksek maliyetli parçalar yağı yeni değiştiğine göre ilk bakılması gereken yerlerden biri devir okuyucu.

Çevrimdışı Micro

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Kasım 2012, 10:33:32 »
araçın sorunu belli oldu arkadaşlar. aracın şanzumanı resmen yanmış komple şanzıman değişiyor. şanzıman yağı siyah boya gibi olmuş. şanzıman yanık yanık kokuyor. size tavsiyem, kimseye güvenmeyin. en küçük bir filtre bile değiştirseniz aracınızın başında durun. ben yağını değiştirdim die rahat rahat biniyorum. başımıza gelene bak.

Çevrimdışı OZAlper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Kasım 2012, 11:28:07 »
Büyük geçmiş olsun dostum! Masraf ne kadar çıktı, yetkili serviste mi yapılacak? Bu arada yağ ve filtreyi nerede değiştirmiştin?

Çevrimdışı ak8624

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 16 Kasım 2012, 11:40:37 »
Gecmis olsun
Aracınıza buyuk ıhıtmal uygun olmayan bir yag konulmustur. Bununla alakalı olarak ta sanzuman asıırı ısıya maruz kalmıs. ve butun balata ve sanzumandakı dıger aksamlar zarar gormustur.
Aracınızı birine emanet ettıgınızde mutlaka basında durun ve ne yapıldıgını ne konuldugunu teyıd edın.
Saygılar
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982