Gönderen Konu: Vw golf 4 Direksiyon sorunu ...  (Okunma sayısı 30363 defa)

Çevrimdışı crombera

• Profili Görüntüle
Ynt: Vw golf 4 Direksiyon sorunu ...
« Yanıtla #42 : 18 Aralık 2012, 14:50:46 »
o
sorun olup olmadığını kıyaslamak için ya bir golf kullanıcısının da denemesi ya da sizin bir başka golf ile kıyaslama yapmanız lazım. sertlik yumuşaklık göreceli bir kavram sonuçta. en azından hangi marka modelle  kıyasladığınızı söylerseniz cevaplar gelecektir.
oncekı arabam 99 palliodu peder beyın arabası 2011 focus ıkısındende cok cok sert bı dıreksıyon golfunkı sole dıyebılırım sol bılegımı ıncılttıgım ıcın tek elle kullanıyorum 2 gundur cıddı bı zorlanma var yordu baya..
VW İle Yaşamak..

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #43 : 19 Aralık 2012, 00:24:26 »
2011 focusun direksiyonu da palionunki de yumuşaktır. ama çok bariz bir sertlik varsa basittem zora doğru giderek araştırmakta fayda var. öncelikle lastik basınçlarından başlayarak kontrol edin. düşük lastik basıncı direksiyonu ciddi anlamda sertleştirir. daha sonra hidrolik seviyesini kontrol edebilirsiniz. daha sonrasında iş sanayilik. bizim burada tavsiye edebileceğimiz pek bir şey kalmaz. yerinde muayene ve müdahale şart.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı crombera

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 19 Aralık 2012, 10:44:03 »
2011 focusun direksiyonu da palionunki de yumuşaktır. ama çok bariz bir sertlik varsa basittem zora doğru giderek araştırmakta fayda var. öncelikle lastik basınçlarından başlayarak kontrol edin. düşük lastik basıncı direksiyonu ciddi anlamda sertleştirir. daha sonra hidrolik seviyesini kontrol edebilirsiniz. daha sonrasında iş sanayilik. bizim burada tavsiye edebileceğimiz pek bir şey kalmaz. yerinde muayene ve müdahale şart.

Lastıkler o kadar etkılemez dıye dusundum ama gene de bı kontrol edeyım normalde on arka kıs ıcın basıncı nedır bılen var mı ? hıdrolık yenı eklendı kacırma varmı dıye yenıden kontrol edeyım..
VW İle Yaşamak..

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #45 : 19 Aralık 2012, 15:18:28 »
ön arka 30 olması lazım yanlış bilmiyorsam. kullanım kılavuzu vs yoksa depo kapağında veya bagaj içinde yazabilir.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı crombera

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 19 Aralık 2012, 15:32:15 »
ok bı bakayım eywlh azda olsa etkılese bıle ııdır..
VW İle Yaşamak..

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 19 Aralık 2012, 17:00:06 »
lastiklerin durumu ve basinci kesinlikle etki ediyor bizzat ben sahit oldum gecen ay. 2007 yilindan pirelli p6000 leri cikarip, yeni lastik takinca (good year) vay be dedim direksiyon fena yumusamisti.