Gönderen Konu: pasific hakkında birkaç soru  (Okunma sayısı 26592 defa)

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt: pasific hakkında birkaç soru
« Yanıtla #28 : 01 Ağustos 2012, 15:59:50 »
arkadaşlar yani piyasa biraz enteresan tabi.ben samet kardeşimin aracının fiyatı yüksek tutma sebebinin 44bin km de olması ve de boya ya da parça değişeni olmadığı için olduğuna inanıyorum ama.hatta akşam üstü araba için arayan da babamdı :) ama tabi nasip kısmet.28bin bana da fazla geldi açıkçası.ben motor da alacağım için pasificte ısrar ediyorum.bence bu arabanın piayasası 23-25 bindir.zaten daha fazla verecek olsam 2008 goal falan almayı düşünüyorum.o zaman da motor yalan tabi :D neyse ramazan bitene kadar pasific aranmaya devam.bi de benim için en önemli noktalar lpg olmıcak,vites de manuel tabiki

Çevrimdışı SameTrb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 01 Ağustos 2012, 16:46:41 »
kardesım dogru dıyorsun bencede  pıyasası 23-25 olmalı ama golf 5 tutulmadıgı ıcın golf 4 ler gercekten para edıyor  ben 28  yazarken 27 veren olur ama 28 olmaz dıye dusunerek koydum ılan  yarınsı gun adam gıresundan geldı 27750 ye anlastık aksılık noterde sıstemde sorun oldugu ıcın gerceklesmedı nasıp kısmet,, baktımkı verıyorlar 28, arabama henuz doymadım kaldırdım ılanı, ınan favorı lıstesıne ekleyenlerden arayanlar oldu arabayı sattınmı bız almayı dusunuyorduk dıye dedım vazgectım satmaktan benım ısım bellı olmaz bakarsın yıne koyarım
amma bu benım 3. golfüm ınan bunun gıbıı gıdenınide gormedım bu kadar temızınıde  bu arada bundan oncekı 2003 golfumu de 26.250 ye ankaraya satmıstım  2000 golfumude manısaya 24 e sattım

ama sıradan arabalarda degıldırler
bırı ı 2003 comfortlıne 16v sunroof lu hatasız
otekisi 2000 sıyah ıcı bej sunroof lu  far karartma konusunda baz alınan sıyah arac 61 AY 564

sımdı suna emınım 28 e arabam satılır ama ben boyle araba bulabılırmıyım cok beklemem lazım...

Çevrimdışı ertan yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 01 Ağustos 2012, 22:15:43 »
dediğin gibi temisse edr 27-27,5 çünkü bende 5 ay önce 2001 sanruflu aracımı 23000 e almıştım

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 01 Ağustos 2012, 22:16:40 »
kardeşim valla doğru söylüyosun.ben o kadar işin içinde değilim(piyasa anlamında).arabalara ilgim vs.sonsuzdur da alım satıma gelince işler ciddilerşiyo tabi.28 olur 27 olur bilemem.biz de 5-6 aydır araba almaya niyetlendik.açıkçası da söylim volkswagen almak içime sinecek gibi.o yüzden vw de bu kadar ısrarcı oldum şu dönem.senin araba da benim hoşuma gitti açıkçası da hem trabzonda dedim kendi kendime hem de 28 bin yazmış dedim.istanbulda olsaydın kesin peşine düşerdim işin.sonuçta araba ısınma işi biraz da sahip olmak.aramaya devam tabi ama işte kafada bazı kriterler var.(km,vites,yakıt,parası vs.)onları da denk düşürmek ha diyince olmuyo.her neyse sana kazasız belasız sürüşler,ben de aramaya devam :) özellikle pasific arıyorum şaşıyorum kendime.golf 4 alıcaksam pasific diyorum.5 de ise tour ya da goal.

Çevrimdışı SameTrb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 01 Ağustos 2012, 23:29:57 »
kardesım bence 4 ıle basla bende sana favorı lıstemdekı aracları paylasayım

İlan No 93822324        22 bin km de demiş ama vites kılıfı yırtılmıs kapı dosemelerı sarkmıs km si orjınal ise 25 eder
İlan No 86729537       bu adama kalsa arka cama ALLAH KORUSUN  da yazdırır :)  otomatık dusunursen bak bu araca guzel..
İlan No 94160510       ıstedıgı fıyatı cok rahat eder adamın dedıgı gıbıyse ama gecen seneden berı satmaya calısıyor resımlerı hatırlıyorum
İlan No 92918635       buda guzel arac ıstedıgı fıyatıda eder ama satılmaması suphe uyandırıcı
İlan No 92921361        süper arac rengı sadece 2003-04 de var ılk sahıbı hatalarınıda cekmıs ıstedıgı fıyatı eder ama nıye satılmadı bılmıyorum

ılk defa golf bıneceksen bence pacıfıc degıl comfort yada hıhglıne binki aşık olasın :)

pacıfıcın tek artısı jantları, ses sıtemı yok sadece onde ıkı tane hoparlor var comfortda- hıghlınede 6 hoparlor var 6 hava yastıgı var kadıfe koltuklar kol dayama vs

4 kasanın artıları bana gore;  kolay kolay arıza vermez, sağlam pıyasası var deger kaybetmezsın, vergısı az, yakıtı makul, kasası bugun bıle guzel
hakkında hayırlısı olsun

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 01 Ağustos 2012, 23:54:19 »
valla benim için pasific in bikaç eksiğininin pek de bi önemi yok.sonuçta hoparlör falan eksik yerler doldurulur.işte bi airbag le kol dayama gibi şeyler de çok önemli değil.pasific teki ısrarcılığım dediğin gibi daha sportif duruşu.jantlar,koltuklar,direksiyon vs. benim esas istediğim konu km si az olacak.lpg kesinlikle olmıcak.bi de vites %99 manuel olcak.(araba kullandığımı anlamam lazım :D ) daha 2 hafta öncesine kadar bi tanesine göz koyduk,gittik baktık.hatta bu konuyu açma sebebimdir.arabayı servise falan gösterdikten sonra kısmet olursa alıcaktık da sahibinin yeni alacağı araba için üzerine koyacak nakit sıkıntısı varmış.biraz da huysuz bir amcaymış sahibi :) vageçtiler.yani onun da ilan 1 senelikti ama huysuzluktan vazgeçiyomuş falan satmaktan.bikaç başlarına gelmiş böyle durumlar,oğuyla konuştuk.bi tur kullanma fırsatım oldu burdaki arkadaşlara da sordum.aklıma gelmişken sana da sorim,ilk iki vites geçişleri biraz sert gibi geldi.senin arabada da durum aynı mı?gerçi ben 3.vitese kadar kullandım yoldan dolayı.çoğunluk viteslerin sert olduğu görüşünde aldığım izlenimlerden.sana da bi sorim dedim.bu arada ilan yardımların için teşekkürler.

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 02 Ağustos 2012, 00:10:43 »
bi de aklıma bişey takıldı.pasific e manuel kılıma yerine digital klima takılma gibi bir ihitmal var mı?ya da genel anlamda böyle uygulamalar yapılabilir mi?

Çevrimdışı SameTrb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 02 Ağustos 2012, 08:49:32 »
yapan  gormedım ama malıyetlı olur dıye tahmın edıyorum
vıtes gecıslerı serttır kemıklıdır  alttan kollar yağlanırsa yumuşar bıraz ama yınede kemıklıdır vıtes gecıslerı

Çevrimdışı ZL1155

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Bora 1.6 Comfortline
« Yanıtla #36 : 04 Ağustos 2012, 19:13:33 »
arkadaşlar konuyu değiştircem ama bişey öğrenmek istiyorum. Aracım 2004 pasific. Diyarbakır vw dicle otomotive gittim hız sabitleyici takılıp takılmaz mı diye takılır dediler fakat parça almanyadan sipariş edilmeliymiş. başka bi yerde yaptırabilirmym bilginiz varmı ?
Üzerimize kılıç çekilmedikçe, vatanımıza girilmedikçe, milletimiz cefa çekmedikçe, bizden kimseye zarar gelmez..

Çevrimdışı SameTrb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 04 Ağustos 2012, 22:24:46 »
büyük vw servislerinde taktırabılırsın
ortalama 500-600 lira..
bıraz pahalı ama tadına doyum olmaz :)

Çevrimdışı ZL1155

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 05 Ağustos 2012, 01:04:56 »
büyük vw servislerinde taktırabılırsın
ortalama 500-600 lira..
bıraz pahalı ama tadına doyum olmaz :)

taktırcam inş ama burdaki bayiye güvenemiyorum
Üzerimize kılıç çekilmedikçe, vatanımıza girilmedikçe, milletimiz cefa çekmedikçe, bizden kimseye zarar gelmez..

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 05 Ağustos 2012, 16:49:08 »
arkadaşlar tekrar merhabalar...şu ana kadar pasific arama çalışmalarım pek de umut verici değil. :-\ sizden 1.6FSI Tour lar hakkında fikir almak istedim.bi tane buldum ama bakalım yarın arıcaz konuşalım dedik bi peder beyle birlikte.bu modeller nasıldır sizce?fikri olan kullanan var mı?benim bulduğum araç bu:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ilk-sahibi-ogretmenden-cok-temiz-servis-bakimli-2008-golf-tour-94337361/detay

Çevrimdışı ZL1155

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 05 Ağustos 2012, 16:52:13 »
ya tercih meselesi ama ne biliyim şu 5 kasayı bi sevemedim kardeşim yaa

Çevrimdışı SameTrb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 05 Ağustos 2012, 23:38:31 »
tour 5 ın en dolusu degıl bıldıgım kadarıyla kadıfe doseme dahı yok
eger bınıcıysen 5-6 sene satmayacaksan fsı motor alman mantıklı olur FSI kötü değil aslında sadece bızım mılletımız arastırmadan etmeden baskalarının fıkırıyle bu araclara on yargılı davranıyorlar Turkıye de tutulmamasının sebebı LPG takılmaması anlamadım gıttı hıc mı arastırmıyor bu mıllet en ıyı LPG kım ne derse desın %25 ekonomı saglıyor motorun omrunu azaltıyor performans kaybı yasatıyor gel gelelım FSI motorlar zaten normal motorlara gore %15 ekonomık ama bunların yanı sıra ne kadar dogru bılmıyorum ama yazılım sorunu verıyorlarmıs benzın secıyorlarmıs vs

golf 4 ıle basla..