Gönderen Konu: İlk arabamı aldım.Sorun bitmek bilmiyor.Ecu lpg benzin klima...  (Okunma sayısı 53701 defa)

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
Ynt: İlk arabamı aldım.Sorun bitmek bilmiyor.Ecu lpg benzin klima...
« Yanıtla #98 : 22 Haziran 2010, 23:30:18 »
Hocam demişsin ya ne kadar şanssız birisin diye.Sanırım gerçekten öyleyim.
bugün bahsettiğim enjeksiyondan -bozuk rolanti motoru varken-rolanti ayarı yapan ustamın yanına gittim.adınıda vereceğim sivastan oscar oto mercedes ustası Naci Yükselir.çünkü birtek gittiğim ustaların arasında arabadan anlayan tek kişi.rolanti motorunu değiştirdiğimi ama farkeden fazla birşey olmadığını söyledim.Kaputu açtık marşa bastım kapat dedi.tekrar bas dedi ve araba 1000 devir üzerinde normal biçimde çalışmaya başladı.seninde belirttiğin gibi motor biraz ısınınca devir normale düşecek dedi ve dediği gibi gerçekten biraz sonra rolanti 950 de sabitledi.bosch serviste rolanti motorunu takan arkadaş enjeksiyon üzerinde bulunan bir parça bilmiyorum ne olduğunu geriye itmeyi unutmuş ve bu yüzden ben rolanti motoru değişince bir fark hissedemedim buna artı olarak bu frene basınca rolantinin düşmesi sorunu ortaya çıktı.Frene basınca rolanti hafif düşüp yükseliyor ama belli belirsiz sanırım bu normal.ayrıca naci usta gaz potonsiyemetresine de bir ayar yaptığını söyledi.beş kuruşta para almadı.Bunuda yazıyorum çünkü hiçbirşey yapmadan benden dünyanın parasını alanlar oldu.Enjeksiyon ünitesine ölmüş deyip bir ay boyunca internette kayseride ankarada almanyada bana enjeksiyon ünitesi arattılar.buldurdularda.Almanyadan aldım.yakında burada olur.Allahtan çıkmasını aldıkda zararımız az oldu.Vardır bunda da bir hayır...

şu an motor oldukça stabil çalışıyor.ama ben her kontağı çevirdiğimde alışık olmadığım düzenli bir sesle karşılaştığım için oldukça şaşkınım.umarımbu şaşkınlığım böyle devam eder.arabayı birkaç gün daha deneyeceğim ve eğer değişiklik olursa sizlerle paylaşacağım.

SONUÇ:
SORUNUN ÇÖZÜMÜ

1-Doğru ustayı bulmak ki en çok bunda zorlandım
2-Karbüratör flanşı Kütüğü -Bunun sorunlu olduğunuda naci usta buldu.
3-rolanti motoru

Çevrimdışı omertek

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 23 Haziran 2010, 00:14:17 »
Hadi geçmiş olsun :) dediğin gibi en önemlisi 1 numara.Her zaman parça değiştirmekle hatta arızalı parçayı bulup değiştirmekle iş bitmiyor."NEDEN böyle olmuş" sorusunu soran ustalar bulmak lazım.
1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 25 Haziran 2010, 13:39:15 »
    Güle güle kullanman dileğiyle..

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 28 Haziran 2010, 01:15:13 »
Herkese çok teşekkür ederim.Su an itibariyle arabada hiçbir sorunum kalmadı.Benden sıkıntılı günlerimde desteğini esirgemeyen başta Mk1GTI dostum olmak üzere tüm dostlara çok teşekkür ederim.Hepinizden allah razı olsun.Şu saat itibariyle öğrendimki en güzel araba sorunsuz yürüyen araba...gerisi boş...

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #102 : 29 Haziran 2010, 11:08:22 »
 Valla sorunun düzeldiği için sevindim baya bir uğraştın kimbilir nekadar masraf çıkardılar.. Ama buda sana bi ders olsun :) sistemi bilmiyen kişilere birdaha ellettirmemen dileği ile.. İleride LPG takıcaksan üşenme birkaç gününü ayır ve git büyük bir şehirde bu araçlalara dönüşümde tecrübeli ustalara...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #103 : 29 Haziran 2010, 16:11:54 »
Arabanın resmini çekip koyasana çok merak ettim şu talihsiz arabayı?
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 30 Haziran 2010, 00:09:55 »
sanırım sitede problem vardı başka bir siteye attım resmi adresi aşağıda...

http://i1006.hizliresim.com/2010/6/30/12.jpg

elimde başka resmi yok çektiğim zaman ayrıntılı olarak yollarım

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #105 : 30 Haziran 2010, 01:01:39 »
Valla hocam işi bilmeyenleri maalesef önceden bilmiyordum.ama artık biliyorum ve sana söz onlardan uzak duracağım.lpg konusuna gelince şu an için o iş beklemede.Gözüm kesmiyor.En azından biraz dinleneceğim ve allah nasip ederse arabanın keyfini çıkartacağım.Ama şu var ki lpg yi nereye yaptırırsam yaptırıyım ilkönce garanti alacağım.aksi takdirde hiçkimseye yaptırmayacağım.Saygılar...

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #106 : 30 Haziran 2010, 14:07:40 »

Araban güzelmiş diri ve kırmızımı kırmızı. Bu aracı heba etmek olmazdı açıkçası..
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2010, 14:07:53 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 30 Haziran 2010, 14:35:34 »
he yau, acayip diri duruyor maşallah diyelim rengi de güzelmiş

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 01 Temmuz 2010, 00:22:36 »
Eyvallah.Çok teşekkür ederim.Daha iyileri sizlerin olur inşallah...

Çevrimdışı jawa_twin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 18 Haziran 2012, 23:04:11 »
bu bahsettiğiniz sorunlar benim seat cordobada da var AKL motor 1.6 geriye ittirdikleri parçanın ismini ustadan öğrenebilirmisiniz acaba benim gibi sorunu olan arkadaşlarda bundan faydalanabilsin.sorununun çözüldüğüne sevindim.aynı sorun bendede çözülürse daha çok sevineceğim.saygılar...

Çevrimdışı tekinozdemir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 24 Kasım 2012, 17:09:18 »
sn teatrocu,

foruma başlarken belirttiğiniz problemi şuan bende yaşıyorum. yaklaşık 5 ay önce aldım mk3'ümü. aldıktan sonra bazı sıkıntılar yaşadım ama onları hallettik. fakat son 2 haftadır benzinde çalıştırırken rölanti sorunu, aracın titremesi ve stop etmesi gibi can sıkıcı sorunlar yaşıyorum. bugün saniiye gittim ve usta enjeksiyon beyni arızalı değişmesi gerekiyor dedi. şuan çıkma enjeksiyon beyni arıyorum. bakalım benim sorunumu çözebileceklermi

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #111 : 25 Kasım 2012, 12:32:33 »
sn teatrocu,

foruma başlarken belirttiğiniz problemi şuan bende yaşıyorum. yaklaşık 5 ay önce aldım mk3'ümü. aldıktan sonra bazı sıkıntılar yaşadım ama onları hallettik. fakat son 2 haftadır benzinde çalıştırırken rölanti sorunu, aracın titremesi ve stop etmesi gibi can sıkıcı sorunlar yaşıyorum. bugün saniiye gittim ve usta enjeksiyon beyni arızalı değişmesi gerekiyor dedi. şuan çıkma enjeksiyon beyni arıyorum. bakalım benim sorunumu çözebileceklermi

bobin arızası olabilir.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline