Gönderen Konu: KIŞLIK BAKIM !  (Okunma sayısı 17677 defa)

Çevrimdışı baco05

• Profili Görüntüle
Ynt: KIŞLIK BAKIM !
« Yanıtla #14 : 03 Aralık 2010, 15:51:16 »
şanzuman yağını serviste değiştirdim derken vw yetkili servistemi ? şanzuman yağı nasıl değiştiğini sardunmu bilgi aldınmı ?
araç 4 lt yağ aldı ise yağ filitresi değişmedi herhalde ?

şanzuman yağını vw yetkili serviste değiştirdim, şanzuman belirli bir ısıya ulaştıktan sonra, yağ seviye kontrol tapasından şanzumandaki yağ boşaltılıyor. aynı tapadan yağ gelene kadar yeni yağ üstteki  tapadan koyuluyor yaklaşık 3 lt aldı. bütün bunlar araba çalışıyorken ve vites D konumunda iken yapılıyor...

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 03 Aralık 2010, 22:29:09 »
arkadaşlar 3 tırnak buji ile tek tırnak buji arasında verim farkı var mıdır?

en son geçen kış üzerinde vw audi seat yazan almanca yazılı bir kutudan tek tırnak buji taıldı.şimdi tekrar bujileri değiştirecem. kafam karıştı şimdi ?

yozgatta ikamet edidorum kışın don olduğu zaman araç zor çalışıyor.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 04 Aralık 2010, 00:35:22 »
yok hoca, orjinali neyse onu kullan, bujiden performans alınmaz

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 04 Aralık 2010, 08:43:19 »
arkadaşlar 3 tırnak buji ile tek tırnak buji arasında verim farkı var mıdır?

en son geçen kış üzerinde vw audi seat yazan almanca yazılı bir kutudan tek tırnak buji taıldı.şimdi tekrar bujileri değiştirecem. kafam karıştı şimdi ?

yozgatta ikamet edidorum kışın don olduğu zaman araç zor çalışıyor.
orjinali 3 tırnak.
fabrika 3 tırnak diyorsa 3 tırnak takmak gerek.

Çevrimdışı thebad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 04 Aralık 2010, 14:48:01 »
lpg li araçlarda tek tırnak daha iyi performans veriyor diye benim aracada tek tırnak takıldı.

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 04 Aralık 2010, 15:39:32 »
lpg li araçlarda tek tırnak daha iyi performans veriyor diye benim aracada tek tırnak takıldı.
ilk defa duydum.performas artırdığını.
peki yakıtı etkiliyormu.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 04 Aralık 2010, 15:58:20 »
Buji yakıtıda etkiler performansıda etkiler. Sonuçta bu ateşleme parçası ne kadar iyi ve zamanında ateşlenirse içeri giren yakıt o kadar verimli kullanılır. Tek tırnak buji derken hangisini kastettiğinizi bilmiyorum,sonuçta arabaya buji tırnak sayısına göre takılmaz gap aralığına göre takılır. Bujide benim kullandığım ve tavsiye edeceğim marka Bosch. Ama Beru'da iyidir. NGK çok yaygın ama benim pek içime sinmiyor nedendir bilmem.

Çevrimdışı thebad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 04 Aralık 2010, 16:55:31 »
1800 motor golflere takılna ince tek tırnak takıldı araca yakıt değerleri normal.

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 04 Aralık 2010, 23:07:04 »
ben bugün bujileri değiştirdim. bosch marka tek tırnak iridyum gibi bişiler yazıyordu. usta bunları 30 binde bir değişir dedi. ngk ları 10 bin olmadan bugün değiştirdim. kışın araç dışarda kalıyor ve zor çalışıyor donlu havalarda..60 lira buji tuttu

alt takımda 200 lralık masraf çıktı. amartisör takozları vb parçalar değişecek dedi. araç lifta kaldırıldı ön tekerler yaklaşık 4-5 cm yukarı kalkıp iniyor.boşluk olduğunu belli.

nasip olursa 2 hafta sonra onlarıda yaptırcam. maşallah 2008 den beri alt takım bakıma girmemişti.o kadar köy yoluna gittik geldik.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2010, 23:09:31 Gönderen: alpergndz »

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 05 Aralık 2010, 00:52:09 »
Buji yakıtıda etkiler performansıda etkiler. Sonuçta bu ateşleme parçası ne kadar iyi ve zamanında ateşlenirse içeri giren yakıt o kadar verimli kullanılır. Tek tırnak buji derken hangisini kastettiğinizi bilmiyorum,sonuçta arabaya buji tırnak sayısına göre takılmaz gap aralığına göre takılır. Bujide benim kullandığım ve tavsiye edeceğim marka Bosch. Ama Beru'da iyidir. NGK çok yaygın ama benim pek içime sinmiyor nedendir bilmem.
freegane SELAM.
bosch buji tavsiyede bulunmuşsun.güzel
peki bu serviste takılan üstünde vw.audi amlemi olan bujiler hakkında bilgin varmı?
10.000 km önce orjinal vw audi amlemli buji takıldı 3 tırnaklı idi.
10.000 km oldu (2 hafta önce bakıma girdim) ustam bujiler ölmüş değiştirdim dedi.
(ustama sormayıda unuttum 10.000 km buji bitermi demeyi)
10.000 km buji bitermi ?
golf 4 için performans+yakıt için en uygun buji markası ve tırnak özelliğini hakkında bilgisi olan varmı?

Çevrimdışı thebad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 05 Aralık 2010, 00:59:17 »
lpg li araçlarda 15.000 km de değiştirin deniyor?
benim araca takılanda alperin taktırdığı gibi usta 30.000 km-40.000km gider dedi bende 50 tl vermiştim fiyatı çok gelmişti demekki normalmiş.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 05 Aralık 2010, 01:13:21 »
lpg li araçlarda 15.000 km de değiştirin deniyor?
benim araca takılanda alperin taktırdığı gibi usta 30.000 km-40.000km gider dedi bende 50 tl vermiştim fiyatı çok gelmişti demekki normalmiş.

doğru.
aynı yolu ben de izliyordum lpgli araçlarımda, zira lpg sistemi bobinlere biraz fazla yüklenir, yükünü bir nebze azaltmak için bujileri erken değiştirmek doğru bir tercih

Çevrimdışı yamyamin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 07 Aralık 2010, 11:39:57 »
SELAM ARKADAŞLAR.
25-11-2010 bakımdan çıktım bilgi vermek istedim.
motor yağı castrol edge 5-40   5 LT   -  75 tl
yağ filitresi 15 tl
hava filitresi benzin filitresi 20 tl
benzin filitresi 20 tl
polen filitresi 15 tl
buji 3 tırnak 35tl
direksiyon yağı değişti 20
antifiriz ilave 15
terazi orta lastiği 20
fren hidroliği mobil dot4 değişti 10tl
(OTOMATİK VİTES)şanzuman yağ-şanzuman filitre -şanzuman işciliği- (bu işlemi şanzumancı ya yaptırdım)bu iş önemli 4.5 -5 lt yakın yağ aldı.- 160tl
ve
motor kartel muhafaza demiri taktırdım (orjinal sıfır aldım) 80 tl
toplam parça 485 tl + işcilik
ankara da usta arayan arkadaşlara dört dörtlük usta tavsive edebilirim. (gözün arkada kalmayacak bir usta)
arkadaş hani doktor çok iyidir ama senle muhattab olmaz neyin var neyin yok anlatmaz ilac yazar gönderir yaa
bence ustada öyle yaa
yaa bazı ustalar var adama anlatıyorsun ya anlıyor ya anlamıyor sana açıklama yapmıyor.
arkadaş bu ustam 3-4 bakım dır gidiyorum şirket arabam ve arkadaşımın hondasını da götürdüm.( tavsiye üzerine gitmiş idim)
adam bu işin doktoru ve bülbül gibi ne var ne yok ne yapmış ne etmiş ne gerekiyor yarım saat bilgi veriyor.
bu bakım ve yapılan işlerden dolayı bir sıkıntın olur ise ara
beni diyor.
helal olsun aldığı para.UMARI YUKARIDAKİ PARCA FİYATLARI İŞİNİZE YARAR.

Selam ne gusel yaptırmışsın bakımları güle güle kullan.. Benim de 3-4 tane ustanın çözemediği araçta yağmur yağınca su alma olayı var maalesef..:( Ustanın adresini verirsen sevinirim.. İnşallah çözülür bu sefer..İyy Günler
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2010, 11:42:30 Gönderen: yamyamin »

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 07 Aralık 2010, 23:07:06 »
Selam ne gusel yaptırmışsın bakımları güle güle kullan.. Benim de 3-4 tane ustanın çözemediği araçta yağmur yağınca su alma olayı var maalesef..:( Ustanın adresini verirsen sevinirim.. İnşallah çözülür bu sefer..İyy Günler
selam
kardeş senin konun kaporta ustası işi gibi geldi bana
bakım tamir işleri için gitmeyi düşünür isen ustanın adresini vereyim.ama
yağmur suyu alma konusunu kaportacı ustası bakar diye düşünüyorum.
kolaygelsin.