Gönderen Konu: Suya girdim yardım  (Okunma sayısı 4742 defa)

Çevrimdışı mefata

• Profili Görüntüle
Suya girdim yardım
« : 02 Haziran 2014, 20:04:24 »
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 2 saat önce iş çıkışında neredeyse tekerin üst seviyelerine kadar su olan yolda ilerlemek durumunda kaldım.Bir kamyon üstümden 100 lt su attı resmen :) Neyse ilerlerken araba çekişten düşü ve stop etti. Önce çalıştırdım biraz daha gittim yine durdu. Daha da çalıştıramadım.Daha sonra çekici falan ararken (ara ara çalıştırmayı deniyorum tabi.çalışıyor fakat rolanti de kalamadan stop ediyor tekrar) 20 dk sonra bir daha denedim.Bu sefer çalıştı devri 6000 lere falan çıkardım.Düzgün gibi göründü.Eve kadar geldim.Hemen ustamı aradım. Bujilerin olduğu kapak ıslanmıştır transform kapağı gibi bir şey dedi orası.Neyse sabah çalıştır bir şey olmazsa ok dedi.Başına daha önce gelen varmı.Bir sormak istedim?
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2014, 20:10:17 Gönderen: mefata »

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
Ynt: Suya girdim yardım
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2014, 23:21:09 »
Geçmis olsun  konu ile alakasi yok pek  ama  bu seviyedebsuya girince arac icine su giriyor mu merak konusu olmustur bu bende hep tekrardan gecmis olsun

Çevrimdışı genc26

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: vw 99 6n polo
Ynt:
« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2014, 23:34:45 »
Gecmis olsun bende dun girdim sola dogru hafif virajdi 90 la girdim onler bosa cikti ayagim gazdaydi sanki bosta gaza basiyormus gibi bagirdi ama stop falan etmedi devam ettim tekleme falan yoktu tekrardan gecmis olsun ins. Bisy yoktur
Polo Candır Heyecandır...

Çevrimdışı mefata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2014, 23:54:07 »
Eyvallah dilekleriniz için arkadaşlar.Araca su girmedi kuruydu içi.Bana su fırlatan kamyondan şüpheliyim tabi tahmin benimkisi.Fazla hızlı gitmiş olabilirim.Bakalım sabah deneyeceğim.Zaten en son dediğim gibi arabayı normal getirdim.

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #4 : 03 Haziran 2014, 00:01:18 »
tapalar kapalıysa, fitiller sağlamsa sızmadan öte su almaz yolcu kısmına, tabi gidilen mesafe de önemli mesafe uzadıkça damlalar göl olabilir, motor bölümünde belli seviyeden sonra hem elektronik hem de motor için büyük risk. hava emişinden su çekildiğinde direk subablara silindirlere su girer, yanlışsam düzeltin.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2014, 16:35:28 »
bu hafta suya girmeyen yok herhalde.

Okuya okuya gittim vallaha, araç istop etseydi işi bitmişti, istop etmesin diye baya dua okudum  :)

Araba binmek içindir..

Çevrimdışı mefata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Haziran 2014, 15:11:29 »
 :D Demek herkesin bu aralar durumlar aynı. Ben de sorun kalmadı. Bujiler ıslanmış ateşleyememiş o arada demekki. Kurumuşlar . Eski hale döndüm. :)

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #7 : 05 Haziran 2014, 15:27:35 »
bu hafta suya girmeyen yok herhalde.

Okuya okuya gittim vallaha, araç istop etseydi işi bitmişti, istop etmesin diye baya dua okudum  :)

Yaww Mustafa, sen nerelerde geziyorsun? Evet, günlük çok kullanmıyorum ama böyle bir sahneyle de hiç karşılaşmadım...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Haziran 2014, 16:18:18 »
Yaww Mustafa, sen nerelerde geziyorsun? Evet, günlük çok kullanmıyorum ama böyle bir sahneyle de hiç karşılaşmadım...
Ankaraya ne ara yağdı bu kadar :o
abs siz olur bbs siz asla..

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Haziran 2014, 18:37:12 »
Nasıl ankaralısınız siz arkadaş?  ;D
öveçler denizi burası bilemediniz mi ?geçen haftaydı.

iiii nokta melih gökçeğin bilmem kaç günde bitirdiği altgeçit havuzu da vardı, orası daha derindi, girmedim  ;D

o soldaki arabalar hep kalmış dikkatinizi çekerim, bir tek o kia suv la ben atladım geçtim  :saygılar

yalnız havalandırmadan su girdi sanırım, araçtan bir saat boyunca buhar çıktı  ;D
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı emcayi

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf 1.6 Pasific 2004
« Yanıtla #10 : 05 Haziran 2014, 19:17:15 »
öveçler milli parkını kim bilmez  :tamamdir  ;D

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #11 : 06 Haziran 2014, 14:30:42 »
Geçmiş olsun diyorum...kaloriferi devamlı en sıcakta kullan ki su olabildiğince buharlaşsın, yoksa yıllarca kokar...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)