Gönderen Konu: FULL akaryakıt istasyonları Hk.  (Okunma sayısı 12913 defa)

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
Ynt: FULL akaryakıt istasyonları Hk.
« Yanıtla #28 : 10 Şubat 2012, 02:11:20 »
opetçiyiz abi ama çevremde opet yok en yakın opet 8-9 km taaa minibüs caddesinde :D o yüzden mecburen shell kullanıyorum. 3 km yolda 4 tane shell 2 tane lukoil 1 de total var :D

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #29 : 10 Şubat 2012, 02:28:25 »
daha önce bir çok başlıkta tavsiye edilenin aynısını buraya aktarayım. dizel araç sahipleri dolmuşçuların, lpgli araç sahipleri ise taksicilerin aldıkları istasyonları ve (burası önemli) mümkünse pompaları takip ederlerse karlı çıkarlar.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 10 Şubat 2012, 02:44:21 »
daha önce bir çok başlıkta tavsiye edilenin aynısını buraya aktarayım. dizel araç sahipleri dolmuşçuların, lpgli araç sahipleri ise taksicilerin aldıkları istasyonları ve (burası önemli) mümkünse pompaları takip ederlerse karlı çıkarlar.
dolmuşçuların birçoğu vade ile alıyor ama bunu da gözardı etmeyelim. ayda 5-6 bin liralık mazot yakan bir dolmuş hep aynı yerden alırsa illa ki ekstra bir indirim olur öyle değil mi

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #31 : 10 Şubat 2012, 03:00:48 »
dolmuşçuların birçoğu vade ile alıyor ama bunu da gözardı etmeyelim. ayda 5-6 bin liralık mazot yakan bir dolmuş hep aynı yerden alırsa illa ki ekstra bir indirim olur öyle değil mi

indirim ve ucuzluk ayrı konu. aynı şartlar sanırım full firması için de geçerli olacaktır.

benim asıl vurgulamak istediğim nokta pompa tezgahlarından yırtmak. o da bir yere kadar tabi. en azından eksik basan pompadan yırtılabilir.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı metalcil

• I love MK3
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf MK3 Sportline
« Yanıtla #32 : 10 Şubat 2012, 08:06:06 »
Full istanbul/yüzyıl şubesi açıldığından beri Babam benzin ve gazı oaradan alıyor. Kesinlikle hiç sorun yaşamadık. Bende 4 aydır sadece full den mazot alıyorum. Aracın gidişinde bir değişiklik hissetmedim hiç. Fazla yol ise hoş bir duygu..

Çevrimdışı bkzmn

• Baki ZAMAN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 10 Şubat 2012, 11:55:07 »
arkadaşlar dün bende bi denemek istedim full'u fakat ayıptır söylemesi özür diliyerek 70 liralık yakıt koydurdum arabama normalde neredeyse full depo olması gerekirken depo çeyreyin biraz üstündeydi. Bu pompalara havamı basıyorlar ne yapıyorlar anlamadım ben. Benzini ucuz veriyorlar güya %7 indirimle 4.230 krş. litresi 70 lira gibi bir yakıtla bayağı dolması gerekirken ilginç bir durum çeyrek üstü yakıt toluyor anlamıyorum canım türkiyemin insanlarını keklik gibi avlıyorlar bende içinde  :-[

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 10 Şubat 2012, 12:44:46 »
70/4.230=16.54LT benzin yapar. Deponuz 20LT değil ise fulle yakın dolmasını bence beklememelisiniz...

Çevrimdışı bkzmn

• Baki ZAMAN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 10 Şubat 2012, 13:06:08 »
70/4.230=16.54LT benzin yapar. Deponuz 20LT değil ise fulle yakın dolmasını bence beklememelisiniz...

Peki hesap olarak doğru diyorsunuz. Fakat ben benzinimi opetden aldığımda hasabınıza göre değilde full depoya yakın neden oluyor ? 16.54 litreden bahsediyorsunuz.çeyreğin az üstüne çıktı full istasyonunda enteresanlık yokmu sizce ?

Çevrimdışı metalcil

• I love MK3
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf MK3 Sportline
« Yanıtla #36 : 10 Şubat 2012, 13:12:58 »
:tamamdir :tamamdir :tamamdir

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 10 Şubat 2012, 13:18:45 »
Baki bey aracınızın deposunun 45LT olması lazım,45LT depoyu doldurmak için 4.5liradan 202.5 liralık benzin almanız gerekiyor. Bu matematik,matematik sabittir. Kişiden kişiye değişmez. Eğer 70 liraya depomu dolduracak bir istasyon bulsam Opet'ine Shell'ine bakmam sürekli oradan alırım. 70 liraya ben 34 litre LPG tankımı ancak dolduruyorum  ???