Gönderen Konu: jikle...  (Okunma sayısı 7379 defa)

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
jikle...
« : 31 Ocak 2012, 21:18:46 »
Golf 2 lerde jikle varmı ? Dizellerde ya da benzinlilerde jikle varmı ? varsa yeri nerede ? ( Orjinalini soruyorum , yani orjinal dizellerdemi yoksa orjinal benzinlilerdemi var ? ya da varmı... )

Çevrimdışı redmonster

• Profili Görüntüle
Ynt: jikle...
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2012, 21:40:13 »
var.. dizel arabamda direksiyonun sol tarafında var.. hatta sabahları arabayı çalıştırırken çekiyorum ama arabaya gez vermek yerine sanırım avans veriyo çekmediğim zaman araba çalışır çalışmaz öksürerek titriyo r( 3-5 sn kadar ) ama çekiliyken asla öyle bişey yapmıyor..
Ne Kadar Duman O Kadar Randuman ..

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2012, 21:46:19 »
var.. dizel arabamda direksiyonun sol tarafında var.. hatta sabahları arabayı çalıştırırken çekiyorum ama arabaya gez vermek yerine sanırım avans veriyo çekmediğim zaman araba çalışır çalışmaz öksürerek titriyo r( 3-5 sn kadar ) ama çekiliyken asla öyle bişey yapmıyor..

Avans derken rolantide çalışmasınımı sağlıyor ? yani gaza hafif basıyor gibimi oluyor ? Ve arabanın gerçekten bilinçli olarak  fabrika çıkışlı dizel olduğunu biliyormusun ? Yani benzinli olupda , motoru sonradan dizel ile değişmiş olabilirmi diye soruyorum ?

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2012, 21:48:49 »
Avans derken rolantide çalışmasınımı sağlıyor ? yani gaza hafif basıyor gibimi oluyor ? Ve arabanın gerçekten bilinçli olarak  fabrika çıkışlı dizel olduğunu biliyormusun ? Yani benzinli olupda , motoru sonradan dizel ile değişmiş olabilirmi diye soruyorum ?

Arabası orijinal gtd abi bildiğim kadarıyla

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Ocak 2012, 23:43:46 »
Golf 2 lerde jikle varmı ? Dizellerde ya da benzinlilerde jikle varmı ? varsa yeri nerede ? ( Orjinalini soruyorum , yani orjinal dizellerdemi yoksa orjinal benzinlilerdemi var ? ya da varmı... )

Eger direksiyonun sol alt köşesinde yoksa. Kaputu aç motora yağ koyduğun kapağın arkasından araya doğru bak jikleyi göreceksin :tamamdir
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Ocak 2012, 23:47:41 »
benim arabam orj benzinli, jikle mikle yok..
benzinlilerde otomatik diye biliyorum jikleyi..
ama dizellerde goruyorum jikle..

Çevrimdışı redmonster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Şubat 2012, 07:59:19 »

araba orjinal gtd.. gaz vermek gibi değilde yani duyulan bi gaz verme sesi yok ama arabanın düzenli daha az titreşimli öksürmeden çalışmasında acayip fark ettiriyor pompacıya sormuştum jikleyi neden yapmadınız tamir ederken diye çalışıyor jiklen bunlar benzinli gibi arabaya gaz vermez içten avans ayarı yaparak soğukken daha düzgün çalışma sağlar demişti ki gerçektende öyle.
Ne Kadar Duman O Kadar Randuman ..

Çevrimdışı ugurkrdg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Şubat 2012, 01:19:44 »
arkadaşlar bende 79 golf dizel var benimde kafam takıldı jikle varmı yok mu benim sol tarafta birşey yok yarın birde yağ kapağının araya bakayım düğme gibi birşey mi yoksa kaput açma gibi tel li birşey mi

Çevrimdışı kemanchi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Şubat 2012, 15:08:09 »
sadece turbo dizellerde mi var bendeki düz dizel jikle yok
metin

Çevrimdışı tayfun35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Şubat 2012, 19:46:27 »
orjinal dizellerde jikle vardır benim aracım orjinal td ve jiklesi var sabahları ilk çalıştırmada çekiyorum çok rahat çalışıyor

Çevrimdışı kemanchi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Şubat 2012, 22:38:58 »
bende ısıtmasını yaptıktan sonra marşa basıyorum çalışıyor ama titreme sarsıntı gibi birşey olmuyor
metin

Çevrimdışı vw_golf_mk2

• Cesaretin yoksa; Seyret ;)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 03 Şubat 2012, 11:33:07 »
bnm bildiğim dizel motora sahip araçlarda jikle olmaz bizima araçlarda bulunan sol tafaftaki gal bir nevi el gazı görevinde soğukları da arabanın devrini az bişe yükseltip stop etmesini veya öksürmesini engelliyor bnm araçta öyle:)
Cesaretin yoksa; Seyret ;)

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Şubat 2012, 13:12:56 »
ben 0 motor yaptırdım bütün parçaları değişti herşeyiyle 0 düz dizel motor soğuk havalarda tek marş çalışıyor fakat bu motorların doğasında var. Titreyerek çalışmak. Onun önüne geçilmiyor ısınana kadar öyle :D

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 03 Şubat 2012, 14:48:05 »
bnm mk1 de var jıkle 81 model duz dıesel orj  :)
http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif