Gönderen Konu: park sensörü işe yarar mı?  (Okunma sayısı 20602 defa)

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
park sensörü işe yarar mı?
« : 05 Şubat 2009, 09:05:22 »
      Arkadaşlar park sensörü taktırmayı düşünüyorum,sizce nasıl olur? arkadaşımın bmw sinde var, galiba onlardaki orjinal ancak çok hoşuma gidiyor,geri vitese takınca devereye girenleri var ancak ben aracımı çalıştırdığımdan itibaren devreye girmesini istiyorum,arkama yanaşmak isteyen veya arkamdan birşeyler geçiyorsa da farkına varmak iyi olur diye düşünüyorum..aracım koyu renk olduğu için de tamponumda pek sırıtacağını sanmıyorum..
       Park sensörlerinin gösterge panelleri yani ekranları çok kalitesiz oldukalrı için de ekranı görünmeyecek biryere montajlamayı düşünüyorum,sesli uyarı yapsın yeterli..
      Değerli yorumlarınızı bekliyorum..

son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
Ynt: park sensörü işe yarar mı?
« Yanıtla #1 : 05 Şubat 2009, 10:56:14 »
park sensörü guzel bişide kaya şimdi sen arkama araba yanassın ötsün kedi gecsin ötüsün insan gecsin ötsün belli zaman sonra fıttırıcaksın anladınmı bence sadce geri vitese taktıgında devreye girsin yeter

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Şubat 2009, 14:24:01 »
kaya kardeşim benim aracımda park sensörü var. oldukça memnunum tabi benimkisi de sedefli siyah tamponda hiç sırıtmadı. göstergesini de torpido ya koyduk sadece sesle ikaz devrede çok memnunum. arkama bakmadan aracı park edebiliyorum. Gerçi arkama baksamda bişey göremiyorum. "Renkli cam" :) Taktır memnun kalırsın.

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Şubat 2009, 15:33:05 »
yavuz seninkiler de bu şekilde mi? paintte benzetmeye çalıştım,galiba çıtaların üstüne yapmamız daha mantıklı?

son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı cesimoglu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Şubat 2009, 16:35:22 »
ben park sensörünü hiç sevmem insanın şöförlüğünü köreltiyor.........birde ota b...ka dıt dıt dıt diye ses cıkarıyor 

Çevrimdışı PoloGTI

• Ersan
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Vw Polo 6N2
« Yanıtla #5 : 05 Şubat 2009, 16:51:28 »
Kaya abi üzerine boyada atılabiliyor diye biliyorum. :)
Vw Polo 6N

Çevrimdışı revelation

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Şubat 2009, 00:28:31 »
kaya kardeşimi aynen çizimdeki gibi dur bi bakayım belki resimde bulabilirim :D  bu arada boyama işi asla olmaz. çünkü sensörler kışın karda veya buzda bazen aksilik yapabiliyor. o yüzden bazen silmek gerekebiliyor. Bu arada çıtalar en iyi yer olacaktır.Buldum :D

« Son Düzenleme: 06 Şubat 2009, 00:50:33 Gönderen: revelation »

Çevrimdışı __geCe__

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Şubat 2009, 01:40:10 »
Park sensörü için tavsiye edilen bir marka varmıdır.Fiyatları ne civardadır?
Uygulama esnasında arac ile çok uğraşmak gerekirmi ?

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Şubat 2009, 08:51:21 »
Yavuz ellerine sağlık aracın da 10 numara maşallah! ben de çıtalara taktırıyorum seninkileri görünce kararverdim :)   
        _gece_ kardeş hoşgeldin aramıza adanalı bir arkadaş görmek çok güzel.marka olarak tavsiye edebileceğim bir marka yok ancak kullanan arkadaşlardan tavsiyeler alabilirsin,fiyatı da 40 tl den başlıyor, montaj olayını işi bilen ustaya yaptırmak çok daha mantıklı,çünkü elektirik sistemi pek de kolay birşey değil,ayrıca tamponların delinmesi de çok önemli yanlış bir hareket tamponunu öldürebilir..

Çevrimdışı revelation

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Şubat 2009, 14:34:47 »
Rica ederim kardeşim :) Teşekkürler bu arada. Dediğim gibi kaya aracın tamponunu delmek hem şeklen hem de malen kötü bir durum. en mantıklısı çıtalar. Montajı yaptıktan sonra fotoları bekliyoruz. Hatta montaj esnasında foto çekersen diğer ilgili arkadaşlar da olayı tamamen kavrayabileceklerdir. Görüşmek üzere  :sevgi:

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Şubat 2009, 09:58:32 »
Arkadaşlar park sensörünü taktırdım ancak montaj sırasında foto çekemedim üzgünüm, montajı biraz uzun sürdü sol stop lambasını söküp ordan elektirik aldılar, tamponların  çıta kısmına delikler açarak sensörleri yerleştirdiler,çok güzel oldu geri vites lambasına bağladılar,geri giderken devreye giriyor,ekran kısmını da konsolun görünmeyen bir yerine taktılar sadece sesli uyarı alıyorum,şimdilik çok memnunum tamponda görüntü olarak da çok hoş, orjinal gibi durdu :) işçilikle birlikte 90 lira verdim ancak ustam, benim araçla çok uğraştığı için fiyatı yukarı çekeceğini söyledi  :) son şeklini fotoğraflayıp eklerim buraya..

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 05 Mart 2009, 10:27:49 »

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Mart 2009, 10:39:14 »
Hocam park sensor ve geri vites lambasi benimki ile ayni. Benim aracta avrdi. Bayag ise yariyor ozellikle benim gibileri icin ama geri geri park ederken bayagda erken otuyor.  Bazen tam park ederken o sirada biri gecse otuyor ve isnanda panik yapiyor :)

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 05 Mart 2009, 15:36:08 »
Kaya çok güzel olmus iyi günlerde kullan kardesim :)

bende yaptırmak istiyorum ama bizim comfortline lerde çıta rengi siyah biliyorsundur cok sırıtır diye düşünüyorum