Gönderen Konu: eksoz sensörü  (Okunma sayısı 6670 defa)

Çevrimdışı ktyctn

• Profili Görüntüle
eksoz sensörü
« : 18 Haziran 2009, 21:22:14 »
vw cılere selamlar ben bir konu açıp ve bu konuylada vw kullanan arkadaslarıma bir uyarı yapmak ıstedım 2003 golf marka aracımla bir kaç kez 95 oktan yerine yüksek oktanlı performans benzini kullandım ve sonu hüsranla bıtti arıza lambası yandı aracımın özel serviste makinaya bağlattım ve eksoz sensörü 1.lam diye bir arıza belirdi kısaca eksoz sensörüymüş değişmesi lazımmış fiyatı ve işciliği dahil 400 tl gibi bir rakam çıktı arıza sebebide yüksek oktanlı benzinin ortaya çıkardığı yüksek ısı arızayı önce makinaya bağlatıp sildirdim ama bir gün sonra tekrar yandı arkadaşlara tavsiyem aracın standartları dışında bir şey yaptırmamaları bir başka arabam vw boraya açık hava filitresi taktırdım yine bir sorun belirli bir süre sonra rolantisi bozuldu filitreyi söküp tekrar bir ayar sonrası düzene girdi herşeyin bence orjinali güzel syglr

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
Ynt: eksoz sensörü
« Yanıtla #1 : 18 Haziran 2009, 22:16:25 »
daha önce hiç duymadım karşılaşmadım...bence bozulacağı varmış tesadüf etmiştir..

bizde vw servisiyiz ama böyle bir arıza ya böyle bir cevap ...duymadım...

ayrıca açık hava filtreleri bu tarz bir arızaya neden olmaz...üstelik o kadar çok taktıranlar oldu...

filtreden sonra bir adaptasyon ayarı yada hava yakıt ayarı yapmak lazım olabilir

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Haziran 2009, 19:15:10 »
ilginç bnde ilk defa duydum, millet yuksek oktanlı alıyor ama  bişe olmuyor

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Haziran 2009, 23:17:59 »
daha önce hiç duymadım karşılaşmadım...bence bozulacağı varmış tesadüf etmiştir..

bizde vw servisiyiz ama böyle bir arıza ya böyle bir cevap ...duymadım...

ayrıca açık hava filtreleri bu tarz bir arızaya neden olmaz...üstelik o kadar çok taktıranlar oldu...

yakıt ayarını ve  hava ayarını nasıl yapıyorsunuz?

filtreden sonra bir adaptasyon ayarı yada hava yakıt ayarı yapmak lazım olabilir
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı ktyctn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Haziran 2009, 23:32:22 »
peki o zaman aracınız da katalızör varsa 1 veya 2 depo 100 oktan kullanın bakalım başınıza neler gelecek önce bır arastırmak lazım bu işler ezbere olmuyor vw servısı olupta boyle bır arızayla karsılasmamıs olabılırsın belkı sen arızayı teshıs edip yaparken neden meydana geldigini arastırmıyorsundur tabı bu sekılde servıslerde var sök sök tak tak bozulacagı varmıs bozulmus hesabı syglr

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Haziran 2009, 11:23:04 »
nie yuksek oktan zararlı olsun? mantığı ne ? düşük oktan alırsanız zararı olur ama yuksek oktan performans ve çekiş artışı sağlar benim bildğime göre