Gönderen Konu: fren sorunu  (Okunma sayısı 5291 defa)

Çevrimdışı mk84

• Profili Görüntüle
fren sorunu
« : 18 Aralık 2011, 18:09:32 »
arkadaşlar fren çok yumuşadı geçenlerde tutmasında problem yok ama basınca ta dibine kadar gidiyo . ustaya götürdüm hava aldı gene olmadı . sonra yine götürdüm fren merkezi değişecek dedi değiştirdik baya bi paraya gene tam olmadı 1 haftaya düzelir tekrar hava alacağız dedi. bilmiyom ne olacak bilgisi olanlar varsa yardımcı olursa sevinirim . hiç bir arıza lambası yanmıyo bu arada.

Çevrimdışı mk84

• Profili Görüntüle
Ynt: fren sorunu
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2011, 18:09:57 »
 :'(

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2011, 20:33:12 »
arka kampana olanlar balata azaldıkça el freni yukarıda tutar ve ayak freni aşaağı iner. Aynı durum 4diskli bi arç içinde geçerli ise el freni körüğün altından 2vida ile geriliyor ve aşağı çekiliyor.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı polosw

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2011, 21:13:27 »
ne oldu sorun hallolmuştur inşaallah bu arada fren merkezi kaça değişiyorlar nerde değiştirdiniz?

Çevrimdışı mk84

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Aralık 2011, 21:56:23 »
valla geçen havaları aldırdım şimdi iyi fren düzeldi .
merkez 650 tl işçilik dahil.

Çevrimdışı warpalavas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Mart 2012, 17:22:35 »
Merhaba,
Bende 2007 mkV FSI midline var.
Araba 4 disk fren. Önceden milim basınca araba zank diye duruyordu. bir kac ay once arabanın frenı daha fazla basınca tutmaya basladı, ayrıca hafif sertleşti.
Gecen gun hava biraz soguktu, kırmızı ışıkta iyice fren sertleşti gaz verince yumşadı.
Tamirciye götürdüm yağını kontrol etti daha değişmesi gerekmez dedi. Havasını aldı, Adaptasyon yaptığını söyledi.
Bindik, kontrol ettim normalleşmiş gibiydi. E5 de biraz yol geldim, mahalleye girince arabanın rölantisi 1000 devirdeydi. önceden 700 de olurdu. Işıkta beklerken frene baskı yaptıkca rölanti 2000e kadar cıktı. 1 saat evin önünde durduktan sonra rölanti düzeldi.
Fren hala bir garip geliyor bana. Ben eski milim basınca tutan freni istiyorum.  :-\ konu hakkında bir fikri olan tavsiye verbilecek olan var mı?
Bu arada balatalarım gecen yaz değişti, kontrol ettirdim çok iyi dedi usta.
Şimdiden herkese teşekkürler.