Anket

-ANKET- Katkılı Otogaz (lpg)  Kullanıyormusunuz ve Memnunmusunuz

Kullanıyorum Hiç Sorun Yaşamadım
12 (46.2%)
Kullandım Sorun Yaşadım Bıraktım
2 (7.7%)
Hiç Kullanmadım Kullanmamda
12 (46.2%)

Toplam Oy Verenler: 26

Gönderen Konu: Katkılı Otogaz AYGAZ (lpg) Kullanıyormusunuz ve Memnunmusunuz  (Okunma sayısı 12074 defa)

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
Bu AYGAZ otogazın sorunlu bir lpg olduğunu duydum bende kullanıyorum ama  pek emin değilim devam etme konusunda  bu konuda tecrübesi olan varmı
Büyük imza...

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
Ynt: Katkılı Otogaz AYGAZ (lpg) Kullanıyormusunuz ve Memnunmusunuz
« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2011, 23:40:20 »
şöyle bi tecrübem oldu sürekli bp den alıyodum gazı daha sonra opetten aldım istasyondan çıkar çıkmaz aracın deviri çıldırdı. meğer onla alakalı değilmiş. başka bi sorun varmış araçta şmdi çoğu zaman opetten alıyorum. hiç sorun yaşamadım. gaza suç bulmadan önce bi araca bakmak lazım önce bnde sorunla karşılaşınca sitede opet aleyhine bidünya şey yazdım ama şmdi opetten alıyorum bi sorun yok maşallah. ama opet denk gelmezse shell i de beğendim sanki tüpün göstergesi shell'den alınca daha stabil sabit oluyo opetten alınca bi kırmızı bi yeşil oynayıp duruyo ne kadar yol gideceğimi bilemiyorum. ama sıralarsam önce opet (çünkü en yakın istasyon o ) olursa shell yoksa son çare bp ama bp de çok pahalı . durum bu hocam :D
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2011, 01:53:40 »
Katkılı otogaz tavsiye etmiyorlar. Zamanında karışık aldım poloda, bi sıkıntı yaşamadım ama bu radyasyonlu çay içip kanser olmaya benzer. 20yaşında içersin taş gibisindir birşey yok dersin, bakmışsın 35te gitmişsin
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Kasım 2011, 08:24:21 »
başta bende çok soğuk bakıyordum fakat yaklaşık 50000 km dir kullanıpta hiç sorun yaşamayan işyerinde arkadaşlarım var  ama  ben hala bu depo bitince shell den mi alsam diye düşünüyorum  ipragaz falan zaten aklımdan geçmiyor  bir defa aldım soğuk havalarda araba vuruntu yapıyor propan oranı çok düşük aygazda olmuyor o sorun
Büyük imza...

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Kasım 2011, 08:38:20 »
Opet-Aygaz biraz pahalı ama  hiç sorun yaşamıyorum.
VW Sakarya Facebook Sayfası

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Kasım 2011, 12:09:17 »
yok be abicim aygaz pahalı mı izmir ödemişte yaşıyorum opet 2.32  ltresi  bp'de ise 2.42  burda en ucuz opet ile shell

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Kasım 2011, 12:26:14 »
Sakarya'ya göre pahalı sayılır.
Son hatırladığım rakamlar Mogaz 2,06 Açıkdeniz 2,13 Shell 2,20 Opet 2,27
VW Sakarya Facebook Sayfası

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Kasım 2011, 12:35:31 »
Kdz ereğlide lpg aygaz 2,38    eski tip karbüratörlü araçlar zaten hep ayga alıyor propan %50 çünki  yoksa  soğuk havalarda sorun yaşıyorlar tekleme falan yapıyor direk lpg ile çalıtığından  dolayı  fakat bizim arabalara zarar verdiği bilgisi hep ortalıkta dolaşır durur  herkez konuyu bir görsünde bakalım ne tepkiler gelecek

ben aygaz müşteri hizmetlerini aradım   bu sorunu sormak için evet  böyle birşey var  fakat aracınızda ilk kullanımdan itibaren aygaz kullanırsanız olmaz diyor eğer uzun süre diğer marka lpg kullanırsanız onun artıklarını temizlediğinden filtreleriniz tıkanır diyorlar  ben 3 depo başka marka kullandım sonra aygaza başladım hadi hayırlısıı bakalım fakat sheel de çok iyi gaz onuda belirteyim
Büyük imza...

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Kasım 2011, 12:39:47 »
aynen ben shell'den bi kaç kere aldım alınca gösterge bile değişti sabit durmaya başladı demek ki kıvamı iyi :D

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #9 : 20 Kasım 2011, 13:08:49 »
Valla arkadaşlar ben ve babam genelde FULL den alıyoruz LPG yi.İstanbulda en ucuz onlar satıyor.Bir sorun yaşamadık.Memnunuz.Çekişi ve gidişi gayet güzel.Aygaz ile ilgili bu konuyu ben de duydum.Hatta LPG yi taktırdığımız yerde bile Aygaz kullanmayın dediler.Ama ne kadar doğru bilmiyorum.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı murat_2242

• bir gün herkez pololu olacak..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Kasım 2011, 18:11:56 »
katkılı lpg nin içindeki katkı maddesi lpg filtresini tıkadığı söyleniyor.ama aynı zamanda motoruda koruduğu söyleniyor.

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Kasım 2011, 18:54:24 »
babamın kullandığı araç lpg li ve her seferinde opetten almaya çaba gösteriyoruz çekişi ve menzili diğerlerinden kesinlikle iyi 30-40 km uzun yolda menzil farkediyor

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Kasım 2011, 22:00:01 »
Alıntı
aynen ben shell'den bi kaç kere aldım alınca gösterge bile değişti sabit durmaya başladı demek ki kıvamı iyi

gösterge ile alakalı sorunun varsa kalibre edebilirsin forumlarda konuları var çok basit sadece depodaki ibreyi çevirip  göstergesini çevirip tekarar yapıştırıcan  zaten içeridekide ondan alıyor manyetik ölçümlü ayarı kolay

bugüne kadar denediğim istasyonlardaki menziller neredeyse aynı

36 litre lpg ile
ipragaz  şehir içi trafik yokuş vs kullanımda  ile 295 km
shell  şehir içi  sürekli dik yokuş agresif kullanım şartları ile 280 km

şimdi aygaz doldurdum 2.depo bu  buda bitsinde öyle yazarım  kesin sonucu
Büyük imza...

Çevrimdışı CoX_BoY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Kasım 2011, 23:18:48 »
aygazdan alınca tam dolu depo da uzun yolda 90 km ye kadar fark ediyor sehir içinde ise 50 km kadar fark edi yor benim aracımda tabi aracı sürekli nasıl kullanmanızla alakalı da ama aygazdan performans acısından ve uzun süre gitmesi acısından memnunum ben