Gönderen Konu: aracınızın kokusunun kalıcı olmasını istermisiniz?  (Okunma sayısı 30488 defa)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
Ynt: aracınızın kokusunun kalıcı olmasını istermisiniz?
« Yanıtla #14 : 23 Aralık 2008, 20:06:58 »
bir oğlum yok ama ben golfümü oğlum gibi seviyorum.  :)

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 23 Aralık 2008, 20:22:56 »
nerede bu polen filtresi tam olarak..

affınıza sığınarak soruyorum ilk defa hayatımda böyle detaylı bir araca sahibim.daha önce serçem ve şahinim olmuştu.çoğu parçasını biliyordum ama Bora nın nerseinde ne var nasıl sökülür bilmiyorum.Tornavidayla sökülebilirmi?

Çevrimdışı salman

• ѕєℓмαη
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 23 Aralık 2008, 20:41:39 »
polen filtresi sağ üst köşede..

az önce bende yaptım.. birazdan eve gitçem bakalım inşallah kokudan baymayız içerde :)

* bide kliması olmayan araçlardada polen filtresi varmıdır?
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2008, 09:37:23 Gönderen: salman »
nereye dönersen dön, ..çın hep arkada kalır..

Çevrimdışı smflzgolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 24 Aralık 2008, 08:34:39 »
Arkadaşlar şu polen filitresinin yerini ve nasıl söküldüğünü detaylı anlatacak bir hayırsever varmı buralarda.... :)

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 24 Aralık 2008, 09:17:49 »
olmaz olurmu arkadaşım sana resimlerle anlatayım hem de..birazdan geliyor..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı smflzgolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 24 Aralık 2008, 09:21:37 »
Saol kaya arkadaşım. Sevinirim..

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 24 Aralık 2008, 13:07:42 »

son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 24 Aralık 2008, 13:14:11 »
yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi motorun sol üst kısmında bulunan,yağmur ızgaralarının parçası olan bir kısım var,4 tane civata ile bağlanmış durumda,civataları söktüğünüz takdirde polen filtresi görünecektir,daha sonra iki tane tırnak şeklinde kelepçe ile bağlı olduğu yuvasından yumuşak bir şekilde çıkarmaya çalışınız,plastik çok hassas kırmamaya özen gösteriniz..
          haftasonu işleri olmayanlar için güzel bi uğraş,adana bu hafta yağmurlu olduğu için ben iç kısımlarla uğraşacağım,tavan döşemesini temizleyeceğim,temizlik maddesi markası aldım arkadaştan,kendisi yapmış ve mükemmel temizlemiş..

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 24 Aralık 2008, 13:47:16 »
Bende çok teşekkür ediyorum " kaya_01"...Konuyu takip ediyordum ama nasıl yapılacağını bilmediğim için bu anı bekliyordum.
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 24 Aralık 2008, 16:08:37 »
Ne demek efendim, bir nebze yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize.. :)

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 24 Aralık 2008, 20:42:37 »
kaya bey çok teşekkürler.kolay yerdeymiş.yozgata kar yağdı artık müsait zamanda bende oramın polen filtresini sökeyim ve parfümleyeyim.

ben daha önce aracımın koltuklarını halı yıkkama makinasıyla bi güzel  yıkamıştım çok güzel olmuştu..Ben aracımı antalyadan aldığım için koltuklarda ter ve su  lekeleri vardı.Halı yıkama ile bi güzel olmuştu.Baharda  koslanın halı şampuanını alıp köpükleri tüm koltuklara yedirip süpürge ile çekmeyi düşünüyorum.

Siz ne kuanacaksınız özellikle tavan temizliği için?
yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi motorun sol üst kısmında bulunan,yağmur ızgaralarının parçası olan bir kısım var,4 tane civata ile bağlanmış durumda,civataları söktüğünüz takdirde polen filtresi görünecektir,daha sonra iki tane tırnak şeklinde kelepçe ile bağlı olduğu yuvasından yumuşak bir şekilde çıkarmaya çalışınız,plastik çok hassas kırmamaya özen gösteriniz..
          haftasonu işleri olmayanlar için güzel bi uğraş,adana bu hafta yağmurlu olduğu için ben iç kısımlarla uğraşacağım,tavan döşemesini temizleyeceğim,temizlik maddesi markası aldım arkadaştan,kendisi yapmış ve mükemmel temizlemiş..

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 25 Aralık 2008, 00:59:56 »
Kaya tavanı silecegim demişin ben sonax ın bir ürününü kullandım cok memnun kaldım tavandaki bütüsün sıgara lekelerini cıkardı hiç zarar vermedi 5 litrelik su zift gibi oldu :D tevsiye ederim eger kullanırsan

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 25 Aralık 2008, 08:46:59 »
           fosilci kardeşim tavsiyen için çok teşekkür ederim,zaten ben de o markayı alacaktım,dünyaca ünlü birkaç tane detaylı temizlik yapan firma gezdim ancak söyledikleri fiyat gerçekten dudak uçuklatıcı,ben de kendi imkanlarımı kullanmaya karar verdim..
           nasıl uyguladığını ve neyle uyguladığını anlatırsan sevinirim..

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 25 Aralık 2008, 12:58:13 »
Eline yumusak bir bez al sonaxında ceyregini 5 litrelik bi kaba boşalt kabada suyunu koy başla bezini sürekli yıka o suyun içinde sonax ın o ürünü bezin üstüne sıkıp yapmayı deneme yıpratır diyor üstünde yazıyor zaten onları okursun benim tavan gözle farkedlir şekilde temizlendi bizden önceki sahibi bayan bi dokordu epey bi sigara içmiş arabada :) zift gibi çıktı belki daha iyi temizlesem daha iyi cıkardı ama kolum agrımıstı artık yeter dedim :)