Gönderen Konu: Kendi kendimize yapabileceklerimiz  (Okunma sayısı 90928 defa)

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
Ynt: Kendi kendimize yapabileceklerimiz
« Yanıtla #112 : 16 Şubat 2008, 01:31:38 »
fabrikanın ihtiyacı pilleri temin ettiğimiz tahtakalede bir yer var.
bende ona sordum aldığım cevap bu oldu.
arasıra gittigidiyor a bak düşer belki.

Sıfırını bulması zor bi ihtimal kenarda köşede kalması gerek, o da ömrü bitiktir, ama şunu diyim eskiden topkapıda tranvay yolu kenarında bez üstüne eskiciler açılırdı, onlarda kesin oluyo o tür telefonlar... Ama onlarıda kaldırlar... Aklımda benimde görürsem biryerlerde alıcam...

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 17 Şubat 2008, 12:46:07 »
fabrikanın ihtiyacı pilleri temin ettiğimiz tahtakalede bir yer var.
bende ona sordum aldığım cevap bu oldu.
arasıra gittigidiyor a bak düşer belki.
abi içini değiştiricem zaten her şekilde malum raftada dursa bayılmış olacaktır...bakalım 1-2 yere haber verdim bakıcaklar..

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 17 Şubat 2008, 13:34:30 »
Detaylı arama, GittiGidiyor

cem temin edemezsen böyle komple alıpda olayı çözebilirsin.
pile göre biraz pahalı olur tabi
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 17 Şubat 2008, 14:22:49 »
çok sağol abi verdim teklifi :tamamdir

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #116 : 17 Şubat 2008, 14:24:51 »
Son teklif veren escocem :D

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 20 Şubat 2008, 23:23:43 »
 Pandizotla biraz oynuyacağım demiştim, biraz değişiklik yapıp bitirdim... Arka kısmına otomatik guneşlik taktım,orta kısmıda biraz genişletip ince bir tül ile bitirdim.... :tamamdir Orta kısma TS 6985 bakıyorum şimdi...

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
« Yanıtla #118 : 01 Mart 2008, 19:25:31 »
 :)

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
« Yanıtla #119 : 08 Mart 2008, 17:34:01 »
Yorumlar sizin ben beğenmedim yaptığım işi

Çevrimdışı Firestarter

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #120 : 09 Mart 2008, 00:12:15 »
Farklı durmuş stoplar. Bence gayet hoş.  :tamamdir

Çevrimdışı igguneyli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 10 Mart 2008, 23:03:16 »
Bende boramın göstergesindeki bozuk yol bilgisayarı lcd ekranını, çıkma aldığım passat göstergesinin ekranı ile değiştirdim.

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #122 : 10 Mart 2008, 23:16:52 »
Eline sağlık igguneyli  gerçekten riskli olan bir işi yapmışın ben cesaret edemezdim kendim yapmaya heralde :tamamdir

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 10 Mart 2008, 23:27:12 »
Eline sağlık, passat bora el ele, tek ekran ile zafere... :D :D :D :tamamdir

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 10 Mart 2008, 23:28:08 »
Güneyli dostum yanlış anlamada sen uçmuşsun be biraderr, elektronikçimisin?Helal olsun ne diiim, senin gibi arkadaşlarlan gururlanıyoruz valla  :)
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı igguneyli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 11 Mart 2008, 00:21:22 »
Güneyli dostum yanlış anlamada sen uçmuşsun be biraderr, elektronikçimisin?Helal olsun ne diiim, senin gibi arkadaşlarlan gururlanıyoruz valla  :)

Sosyal bilgiler öğretmeniyim. Aslında çok maceralı oldu. Başıma gelmeyen kalmadı. Bir ay falan önceydi. Ama artık yol bilgisayarı ekranım sağlam. Çıkma aldığım passat göstergesinin üzerindeki kod numaraları ile benim boranın lcdsisnin kod numaraları aynı çıkınca işe koyuldum. Önce 26 pinle pres lehimli lcd ekranları zarar vermeden söktüm. Daha sonra benim göstergedeki ve sağlam ekrandaki lehimlenecek yerlere çok ince lehim attım. Lcd ekranda erimeyen yanmayan asetat kağıdına benzer bir şerit kablo var lehimleri yalıtıyor. Son olarak lehimleri birebir üst üste getirip asetatın üstünden bastım. Hepsi gayet güzel tuttu. Arabaya gidip taktım. Büyük bir hayal kırıklığı. Ekran tamamen kırmızı yanıyor. Pırpırlanmalar var. Anladığınız gibi kısa devre var. Birbirine temas eden lehimleri saptayıp aralarını kazıdım. Bir lehim tutmamış tazeledim. Aynı hevesle arabaya gidip taktım. Ekran canavar gibi çalışıyor ama yine hüsran ve panik. Hemde ne panik. Kontağı açar açmaz kocaman bir STOP yazısı. Sürekli yüksek sesli bir ikaz. Yanıp sönen immo, airbag, abs ve fren ışıkları. Ardı ardına yazılar. "BREMSBELAG PRÜFEN", "WEGFAHRSP AKTİV", "BREMSEN FEHLER", "BETRİEBS ANLEİTUNG" ve "STOP". Üstüne üstlük araba çalışmıyor. Artık çalıştığım köyden arabayı Çanakkale'ye nasıl çektiririm diye düşünüyorum. Son bir ümitle tekrar göstergeyi söktüm, lehimleri elden geçirdim. Tekrar arabaya indim. Dalgınlıkla göstergeyi takmadan kontağı açtım. Sonra kapatıp göstergeyi taktım. Kontağı açtığımda herşey yoluna girmiş lcd ekran kusursuz çalışıyor. Ama gösterge takmadan kontak açtığım için airbag lambası yanık kaldı. Daha öncede başıma gelmişti. Küçük bir dikkatsizlik. Ama amacıma ulaştım. Elimde çıkma lcd ekranı sökük kilometresi sıfırlanmış passat göstergesi kaldı. Onuda okutabilirsem maliyeti oldukça aşağı çekmiş olacağım. Daha sonra 5 ytl'ye ışığıda söndürttüm. İşlem tamam.