Gönderen Konu: 2004 Model 1.6 Passat Exclusive 90 Bin Bakımı ve Maliyeti  (Okunma sayısı 10600 defa)

Çevrimdışı baloglurecep

• Profili Görüntüle
arkadaşlar hepinize tekrar merhabalar.... 2004 model passat exclusive  1.6 moel araç aldım. 81 binde idi. komple bi expertiz yaptırarak almıştım. trigerin değişmesi gerektiği notunu düşmüşler. bende arcı aldıktan sonra resmi işlemlerin bitiminde aracı konyadan erzuruma getirdim. sonrasında içinin rahat olması için servise götürüp bakım yaptıracaktım. erzurum Volkswagen servisini aradığımda  90 bin bakımının yüzde 15 indrimle 700 tl olacağını söylediler. ayrıca bu fiyatın içerisinde balatalar, ampül, kartel koruma vantilatör kayışı yok. bende erzurum seatta tanıdık vardı onlarda fiyat aldım ve oraya götürdüm. yapılanlar ;

1- triger seti değişmi (kayışlar bilyeler vs)
2- vantilatör kayışı değişimi
3- yağ, cam suyu, filitrelerin tümü, bujilerin değişimi,
4- sağ zenon far ampülü değişimi
5- ön fren balata değişmi
6- kartel koruması,
7- yol bilgisayarının dilinini ingilizce yapılması ve kapalı bazı özelliklerinini açtırılması ve dataylı kullnım bilgisi,
8- tüm chekap

15 bin km artık sorunum yok.

yukarda saydığım işlerin tümü ince hassas bi işçilikle müşteri emnuniyeti esas alonarak yapıldı ve toplam tutar 600 tl ödeme yapıldı. sanıyorum bunları Volkswagen serisinde yaptırsa idim 1200 1300  tutardı galiba. arkadaşım sıfır honda aldı ve aaracı teslim almadan evvel 250 tl ye kartel koruam taktırdı. gerisini siz düşününün.

bilgi olması açısından veiryorum arkadaşlar bu bilgileri ayrıca ERZURUM SEAT SERVİSİNE TEŞEKKÜRLER.

« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2009, 01:14:49 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı ydnbngl

• Profili Görüntüle
Ynt: 2004 Model 1.6 Passat Exclusive 90 Bin Bakımı ve Maliyeti
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2009, 11:23:15 »
Güzel fiyata yaptırmışsınız.Ankara eskihisar servisinde 2006 passat 2.0tdi aracıma 930tl dediler 90.000km bakımına.

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2009, 11:28:26 »
2006 1.4 polo trigger + devirdaim değişimi için istanbul yetkili servis 1200TL istedi....sizin fiyatlarınız çok uygunmuş...
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2009, 14:36:59 »
tüm bilyeleriniz değişmemiştir ...

bu fiyata benim kendi aracım bile olsa ben yapsam bile çıkacağını sanmıyorum
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #4 : 24 Mayıs 2009, 20:54:39 »
   çok iyi fiyat gerçekten. bende bakımı erzurumda mı yaptırsam  ;D

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2009, 20:58:56 »
Aramiza hosgeldiniz.
Aracinizda orjinal olarak xenon far ampulu bulunmuyor aslinda donanim olarak.Sanirim sizden onceki sahibi kendisi taktirmis.Eger xenon far ampulunuzun kodunu biliyorsaniz yani D2S turunde ise ne kadar fiyata aldiniz ogrenebilir miyim?(H serisi ise bilgi vermenize gerek yok, isime yaramayacak cunku :) )

Çevrimdışı baloglurecep

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Mayıs 2009, 02:03:54 »
halil bey sanıyorum bundan önceki sahibi takktırmış xenonları. faturada baktım H7 yazıyor far ampülüne 55 tl kdv dahil fiyatı. yazın antalyaya gideceğim akraba var oto elekrik elektronikçi. ona farları komple bi bakıma soktururum. D2S kodlu ampüller en iyisi sanırım. peki uzunlarda ve sislerde ne öeniririsiniz.parkları da unutmayalım. (tümünü beyaz istiyorum ve görüşü en iyi olanı şuanki xenonların çokta bi özelliği yok gibime geldi philipsin normal power nıghtları bundan daha iyi aydınlatır gibiöme geliyor)

görüşmek dileğiyle...

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Mayıs 2009, 02:22:04 »
halil bey sanıyorum bundan önceki sahibi takktırmış xenonları. faturada baktım H7 yazıyor far ampülüne 55 tl kdv dahil fiyatı. yazın antalyaya gideceğim akraba var oto elekrik elektronikçi. ona farları komple bi bakıma soktururum. D2S kodlu ampüller en iyisi sanırım. peki uzunlarda ve sislerde ne öeniririsiniz.parkları da unutmayalım. (tümünü beyaz istiyorum ve görüşü en iyi olanı şuanki xenonların çokta bi özelliği yok gibime geldi philipsin normal power nıghtları bundan daha iyi aydınlatır gibiöme geliyor)

görüşmek dileğiyle...

Beyaz ampul dusunuyorsaniz bu konu size yardimci olabilir:
http://www.vwtr.net/forum/genel/osram-far-ampulleri-isinize-yarayacaktir-t10064.0.html

Yanilmiyorsam uzun kisa sis hepsi de H7 olmasi lazim aracinizda.
Benim arac orjinal xenonlu oldugu icin uzun kisa xenon yani bi-xenon ve D2S olarak adlandiriliyor.Serviste sadece 2 cift ampul icin 650-700 lira para istiyorlar.Disarda 250-300 civari ama onlarda 4300K.Benim arac malum 2004 model yani 4-5 senelik arac.Xenon farlari da biraz yipranmis.Degistirmeyi dusundum de kaliteli ampul taksam bir suru para.Gerek duymadim.Yurt disindan cok uygun fiyata getirtmeyi dusunuyorum da su an icin gerek duymadim, idare eder sayilir.Ilerde belki degistiririm.

Antalya ya gecerken muhakkak ugrayin Burdur'a.Sizinle tanisir, misafir olarak agirlamak isterim...