Gönderen Konu: Polo 6n araba silkeliyo virajlarda ?  (Okunma sayısı 3143 defa)

Çevrimdışı oki41

• Profili Görüntüle
Polo 6n araba silkeliyo virajlarda ?
« : 28 Mayıs 2010, 12:06:43 »
Merabalar 96 model 1.4 polo 6n arabanda söyle bi sorun var virajlara girince hafif yol bozukluklarında arabanın kıçı başı oynuyo resmen silkeliyo sola sağa ön takımdan burclarda sorun var  dediler değisti ama birtürlü sorun çözülemedi amortisörler değisti (1 tanesi çıkma takıldı)  bu değisimlerden sonra araba rotbalansa girdi ve gidisi baya düzeldi ama bıraz hissettiriyodu 1 ay gecti ve gene aynı hale döndü frene basınca direksiyon çok fazla sola sağa oynuyo ön diskler orjinal değisti balatalar orjinal değil bu yürüyende ki sorun nedir acaba tamirciye gitim burc dedi biri baska bisey diyoo birde sizlerin yardımınızı almak istedim ne yapmam lazım kazıklanmak istemiyorum açıkcası

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo 6n araba silkeliyo virajlarda ?
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2010, 22:58:29 »
jantın orjinal mi?
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı oki41

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Mayıs 2010, 10:18:56 »
orjinal değil jant sonradan taktırdım
CMS Jant 457 ( T5 ) - Çelik Jant

Çevrimdışı oki41

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Mayıs 2010, 10:33:35 »
bilgisi olan kimse yokmu acab yardımlarınızı bekliyorum arkadaslar  :'(

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Mayıs 2010, 18:03:35 »
bence (emin değilim) sorunun %50 jantan , %30 lastikten.  bendeki orjinal jantı çıkartıp çelik jant diye tabir edilen alaşım jantlardan taktırdım. dönüşlerde  direksiyonun aşırı derecede titremesi  ve aracın tam anlamıyla virajı dönememesi sorunu ile karşılaştım. lastikler kötüydü değiştirdim sıfır aldım. sorun kısmen düzeldi . ancak hala var. eski jantta bu tür bir sorun yoktu. bizim araçlarda iki teker arası kısa ağır jantı kaldıramıyor diye tahmin ediyorum. eski orjinaller duruyorsa bir takıp bikaç gün dene.
Araba binmek içindir..