Gönderen Konu: 1997 POLO SPORTLİNE motor üst kapak contası sorunu  (Okunma sayısı 7602 defa)

Çevrimdışı mandalina

• Profili Görüntüle
Merhaba. 1997 model Polo 1.4 16V Sportline sahibiyim. Aracımın motor üst kapak contasından yağ atıyor.İki kez söktürüp silikon yaptırdım ama olmadı hala yağ atmakta.Üst kapak contası sordum ama tek satılmadığını ,motor üst kapağı ile birlikte satıldığını söylediler.Acaba tek olarak conta bulabileceğim yer var mı ? Ya da bu sorunu nasıl halledebilirim.Yardımlarınızı bekliyorum...

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
Ynt: 1997 POLO SPORTLİNE motor üst kapak contası sorunu
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2010, 09:16:24 »
Ben aksaray'dan alıp değiştirtmiştim. açıkcası şimdi tam hatırlamıyorum fiyatını ama 30-40 TL civarındaydı. Benim Motor AEE olarak geçiyor. Seninki farklı ise onu bilemiyorum.
5864632 nolu telefondan bir sor istersen

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Mart 2010, 09:27:28 »
Afh motorlarda conta ayrı satılmıyor denildiği gibi kapakla birlikte..Sıvı conta çektireceksin akıtma yapıyorsa kapakta bozukluk vardır zaten.
çıkma üst kapak bakabilirsin ama zor bulunur.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı mandalina

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Mart 2010, 14:12:26 »
İki kez sıvı conta çektirdim ama çözüm olmadı.Acaba ustanın kullandığı sıvı contadan kaynaklanabilir mi? Hangi çeşit ya da ne marka sıvı conta kullanılmalı ?

Çevrimdışı riky73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Mart 2010, 20:19:29 »
Benim usta özellikle TOFAŞ parçacısından aldırdı, orjinal FIAT ürünüydü, en iyisi bu demişti.

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #5 : 23 Mart 2010, 22:39:27 »
AFH motorlarda kapakla birlikte satılıyor conta.Benim arabanın motoru AEE bende siyah sıvı conta çektirttim ama kapağı silikonlanacak yerleri çok iyi temizlemek gerek yoksa sızıntı yapıyor.

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Mart 2010, 09:28:49 »
Bende iki kez sıvı conta denemesinden sonra conta alıp değiştirtmiştim.  tertemiz yapmıştık eski contanın yerlerini ama bir türlü tutmadı. Contadan sonra sorun kalmadı. yukarıda verdiğim telefon aksaray da vw parçası satan ilkay otonun telefonu. oradan istediğiniz parçanın fiyatını öğrenebilirsiniz.