Gönderen Konu: konu var mi bilmiyorum acil!! KAZA YAPTİM  (Okunma sayısı 5665 defa)

Çevrimdışı x0607x

• Profili Görüntüle
konu var mi bilmiyorum acil!! KAZA YAPTİM
« : 27 Ekim 2009, 11:51:52 »
Arkadaşlar kaza yaptim.. Antalyada yaşiyorum.. Alvin ve Başaran var arabayi aldiğimz yer..Yani Antalyadaki satiş yerleri bu ikisi zaten.2004 model.ilk kullaniciyim, ilk kaza.. Arabami sanayiye mi vereyim servise mi.? acil! bugün vermem gerekiyor...

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
Ynt: konu var mi bilmiyorum acil!! KAZA YAPTİM
« Yanıtla #1 : 27 Ekim 2009, 13:21:34 »
Arkadaşım kaskon var mı? Kazanın boyutu ne derece? Kaza kaskon olmasa bile tek taraflı mı çift taraflı mı? Eğer çift taraflı ve suçlu olan karşı taraf ise yetkili servise götür tabiki niye arabanı derme çatma güvenemeyeceğin bi yerde toplatacaksın ki...

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2009, 14:19:15 »
servise götür bencede.hem daha güvenli olur hemde servis parçadan kar etmek için parça degişiminden kaçmaz ne gerekiyorsa yapar

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Ekim 2009, 15:01:32 »
servise gidersen kayıtlara girecek 
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Ekim 2009, 15:20:41 »
Servise götürmeyin. Eski sanayide Emin VW Servis ya da Akdeniz Sanayi'de Sade VW Servis'e götürebilirsiniz. İkisi de tanıdık yerler. Sahipleriyle uzun zamandır tanışırız (Cem'de tanır Emin VW servisi), yardımcı olurlar. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı x0607x

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Ekim 2009, 16:15:17 »

durum bu.. bende servise götürme taraftariyim önceden bir kaç küçük hasarda götürmüştük, işler yavaş yürüyor ve arabayi göremiyorsun hiç.. sanayide arabanin yaninda dur istersen sürekli. ayrica tanidikda var.. bilmiyorum babama kalsa yeni sanayiye gidecek, ben istiyorum servise götürelim..

kaskom var karşi aracin sigortasi var 76 model renault 12. ancak karşi tarafa arkadan vurmasina rağmen aksilik çikardi tutanak tutamadik. trafiği çağirdim o da bizi ifade için karakola yönlendirdi. dün ve bugün karakolda gitti ifade, araba hasar tespiti vs derken.. iş mahkemelik oldu anlamidim nasil bu hale geldi. normalde bu kadar uzayacak iş değil. ama bu arada bana vuran araç yaninda ki çimento kamyonunada vurmuş kamyon gitmiş ben görmedim. 3. bir araç kariştiği için mi bu mesele bu kadar uzadi. aracin plakasi falan yok elimizde. ben görmedim bile zaten.. ben  % 90 hatasizim savcida eminim buna karar verecek ama bunu bekleyene kadar araç garajda durmaz herhalde.. sanayidekilerle babam görüştü, kasko şu durumda delinir karşi tarifla tutanak tutamadiğimiz için mi neymiş. trafiğin kaza tutanaği var ama o da kaza yeri terk tutanaği. suçlu hakli olayi yok belgede, ona savci karar verecek sanirim. şu an ne olacak anlamadim. suçum olmadği halde beklemezsek eğer kasko delinecek sanirim..
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2009, 16:32:35 Gönderen: x0607x »

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Ekim 2009, 16:15:50 »
Geçmiş olsun. :tamamdir
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Ekim 2009, 16:32:04 »
geçmiş olsun
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Ekim 2009, 16:33:58 »
"Servis kayıdına girer" diye bi düşünce olur mu anlamıyorum ya.2. el araba alıp satarken yetkili serviste yapıldı diye artık herşeyden daha önemli yapılan işin güvenilir olması.Dışarda dayıyolar macunu en baba kaportacı bile değişmesi gereken bi parça olursa maliyetten kısıp parça değişmektense düzeltip işçiliği daha yüksek almak için işine geldiği gibi yapıyor genel olarak.Hem öğrenmek istedikten sonra bu arabanın resmi çekilip dosyasına atılacak ve resimleri mevcut olacak aracın geçmişini veya resimlerini öğrenmek hiçte zor değil.Cahilce davranmayalım lütfen.Alacak adam ne olursa olsun sanayiide yapılan araca yetkili serviste yapılmış kadar asla ve asla güvenmez.
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2009, 16:34:40 Gönderen: CeM öZeR »

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Ekim 2009, 18:13:05 »
Benim bahsettiğim yerler servisten farklı yerler değil işçilik ve kalite olarak. Yalnızca fiyatları daha makul. Karar sizin. Ben gidip de sanayideki x ustaya götür yazmadım, servise götürün yazdım. Ayrıca dediğiniz gibi aracın başında durup gözünüzle görüyorsunuz ne yapıldığını.

Çevrimdışı x0607x

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Ekim 2009, 11:39:06 »
evet arkadaşim aracin başinda durup görmek güzel birşey.. herhangi bir derme çatma yere götürülmez tabiki araba. benim vermeyi düşündüğüm yerde büyük ve kaliteli bir yer.. ancak vw servisi değil.. ana servise gitsen arabayi aliyorlar 1 ay göstermiyorlar içeri almiyorlar 1 ay sonra teslim. arabaya ne yapiyorlar ne ediyorlar göremiyorsun.. bilmiyorum. kime güvensem ne yapsam.. ilgilenen herkese teşekkürler..

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Kasım 2009, 14:10:42 »
bence yetkili servise değilde arkadaşların dediği gibi güveniiir özel bi servise götür hem istediğin zaman aracı görme ihtimalin olur hemde için rahat olur

Çevrimdışı x0607x

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Kasım 2009, 17:05:35 »
arkadaşlar aracimi uzun bi aradan sonra aldimm.. iş temiz hem sürekli takip ettim hem sorular sorup başlarini şişirdim arabami yalniz birakmadim ayrica.. üstelik götürdüğüm yerde eski dostuma rastladim, oranin sigorta işlerin bakiyormuş.. Ayrica götürdüğüm yer yeni sanayide bilinen sağlam bir yer ancak vw servisi değil.. tüm araçlara bakiyor.. işçilikten şimdilik memnunum, bir kaç gözüme çarpan şey oldu onlarida hemen halletiler zaten :) şu anda kaza izine rastlanmiyor dikkatli baksanda..
boya kaporta orjinal parça herseyin yerinde..
zaten karşi tarafin sigortasi karşiliyormuş, kasgoda delinmeyecek büyük bir ihtima...

ayrica aracin bu kadar geç çikmasinin sebebi benim stoplardan hiç biryerde bulunamamasi.. ilk getirdikleri bora stoplari benimkinle uymuyor. benim stoplar sadece kirmiz renk ve sisli.. onun için biraz problem oldu ama sonunda istanbulda buldular parça...
ayrica servisin yapmayacaği aracin ufak tefek sağinda solunda olan problemleride bi elden geçirdi ustalar.. bir ricaya bakiyor, sonuçta esnaf adamlar.. işlerini beğendirmek istiyorlar.. bakalim şu ana kadar bir problem olmadi ilerde ortaya çikarsa yazarim buraya..

araci dün sanayiden aldim,iki hafta önce küçük bir kaza yaşamişdim..Dün  koltuklari tamamen öne almam gerekti ve sonra tekrak eski yerine getirip oturdum küçük bir turdan sonra eve geldim ne göreyim koltularin yayi mi  ne artik bilmiyorum iki ön koltuğun altinda 30 40 santim uzunluğunda ucu kancali yaylar vardi.. koltuğun altindan düşmüş sanirim.. sürekli koltulkari ileri geri yapiyordum ama böyle birsey başima gelmedi hemde ikisi birden.. çok ilginç.. şimdi pazar, yarin sanayiye götüreceğim bakalim onlar ne iş? kendim takamam sanirim..