Gönderen Konu: Hidrolik ile alakalı bi sorun bilenlerin yardımına ihtiyacım vaaaaarrrrr  (Okunma sayısı 5229 defa)

Çevrimdışı golfmk1

• Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar golf 3 ümün direksiyonunu durdugu yerde çevirdiğim zaman gajır gujur ses çıkartıyor ve aynı sesi yavaş gidişlerde saga sola dönderdiğim zaman da yapıyor.
Henüz ustaya götürmedim tam anlamı ile bakan bakabilecek olan yok burada ilk olarak formdan bilgi ve yardım almak istedim...
Hidrolik oranına baktım tam eksik yok bilginize arkadaşlar

Çevrimdışı ak8624

• Profili Görüntüle
Merhaba hemserim
ilk once Direksiyon yağını kontrol et. Eger eksik ise tamamla.
Eger eksik degilse Direksiyon pompası bozulmustur. Degistirmen gerekir.
Saygılar
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

Çevrimdışı golfmk1

• Profili Görüntüle
Merhaba abi tşk ederim tamam dır ilk işim yağa bakmak olacak... Arza yapmış olsa pompa düz hareket halindeykende aynı sorunu verirmi yoksa sadece durduğu yerde mi bu tarz bi sorun ile karşılarım çok sinir bozucu bir ses yaa :(

Çevrimdışı golfmk1

• Profili Görüntüle
Slm hidroligede baktım yagına da baktım ama sorun yok eksik de değiller :(

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
geçen hafta bendede aynı sorunlar baş gösterdi rot kolunun körüğü kenarından yırtılmıs ve su almıs içine canım rot kolu pas içindeydi erezyona uğramıştı değiştidik ses soluk kalmadı
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
su an benım aracımdada olan bır sorun.. o dıreksıyonla alakalı bısı degıl tam dostum araba esnedıgı zaman yapıyor genellıkle...
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı mk3 gtı

• Profili Görüntüle
mrb kardesım dıreksıyon tıtrıyorsa bu dedıgın mevzuda marketten bı tane sıvı deterjan al calıstırmadan arabayı kayısın ustune bı dok sonra calıstıır cevır saga sola dıreksıyonu ses kesılırse gıt bı tamırcıye soktur dıreksıyon pompasının kayısını numarasına gore gıt bı tane yenı al guzelce gerdır sıkıntın cozulsun bu araclarda kolay kolay pompa bozulmaz  ;)

Çevrimdışı golfmk1

• Profili Görüntüle
Mrhb abi direksiyonumda titreme olmuyor sadece bi kavcuk üstünde dönderiyormusun gibi gajır gujur ses geliyor titreme yok saga da cevırsen solada cevırsen sankı lastıklerım asvalta yapısmıs donmem dıyor... bu arada lastıklerımede baktırdım asfaltımı tutuyor o mu sorun oluyor acaba dıye lastıkle alakalı bırsey degılmıs onuda belırtmek ıstedım

Çevrimdışı golfmk1

• Profili Görüntüle
Bendekı ses esnediğinde gelmiyor hocam sabit dursun araç sağa sola dönder direksiyonu o anda başlıyor sesin nasıl oldugunu bu aksam kamera kaydına alacagım umarım çıkar net bi şekilde de sizlerle paylasırım

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
direksiyonu tam sağ yada tam sol yaptığımızda gelen sesin derdi neydi arkadaşlar ?

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 Bora 1.6 SR
direksiyonu tam sağ yada tam sol yaptığımızda gelen sesin derdi neydi arkadaşlar ?
ugultu gelıyorsa pompadan dıye bılıyorum.

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
bir abimizden yorum geldi biraz önce direksiyon pompa bıçağı denen bir parçadan gelirmiş o ses. Terslik yok diyor.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Sona kadar dayanınca direksiyon yapar o sesi.. 
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
ne yapcaz da sesi kesecez diyorum tam kırma diyor :D