Gönderen Konu: Motor Arıza Işığı Yanıp Sönüyor  (Okunma sayısı 458 defa)

Çevrimdışı beratsvn

• Profili Görüntüle
Motor Arıza Işığı Yanıp Sönüyor
« : 08 Mayıs 2024, 12:15:17 »
 Ustalarım merhabalar, 2003 model BCB motor 1.6 16V bir Boram var. Son zamanlarda ne yapsam da çözülmeyen bir problemim var. Arabada Motor arıza ışığı yanıyor. Motor arıza ışığı sürekli yanarken pek sorun olmuyor gidişi vs düzgün. Ancak ışık yanıp sönmeye başlayınca çok problem oluyor. Araç sarsıntılı çalışıyor ve gaz verince egzozdan siyah duman ve genelde su geliyor. LPG ve Benzin her ikisinde de yapıyor. Çok şükür birçok şey elimden geliyor ve kendim halletmeye çalışıyorum. OBD cihazım var ve cihazda "P0302 - P1176 - P1178 - P1196" görülüyor. Bu arızaları silsem bile bir süre sonra yeniden yanıyor. Işık yanıp sönerken sildiğimde bir süre düzeliyor ama bir süre sonra tekrardan aynı problem baş veriyor ve araba tekleyerek çalışırken bilgisayarda "P0302" arızasını alıyorum.  Araç LPG'li olduğu için oksijen sensörü arızası vermesini normal buluyorum ki herkes bunun normal olduğunu söylüyor. P0302 arızası için tüm bujileri ve 2. silindirdeki bobini değiştirdim hatta o bobin de arızalıdır diye diğer bobinlerle yer değiştirdim. Ancak şuan hala aynı problem devam ediyor. Bir türlü çözemiyorum 10 bin liraya yakın para harcadım hala durum aynı. Daha önce benzer bir sorun yaşayan veya problemin ne olduğu hakkında fikri olan herkesten yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkür ederim.