Gönderen Konu: BORA -GOLF Hakkında sormak istediğiniz her konuda yardım için beklerim...  (Okunma sayısı 234992 defa)

Çevrimdışı akın

• Profili Görüntüle
Mekatronik34 bey yardımınız için teşekkür ederim.
ekzozcuma gittim daha esnek yaylı bir sipral siparişi verdik, siprali değiştiricem ve ikinci işlem şanzıman kulağını değiştiricem.Şanzıman kulağı ustamında olabilir dediği bir tesisti ama emin olamıyordu.Şimdi bağlantı kuruyorum araç son zamanlarda stop ederken vurultulu sallantılı stop ediyor.İnşallah bu kulak işi sorunu çözer en azından Şanzıman kulağından oluyor diye içim hafif rahat, yoksa uykularım kaçar oldu.Size sonuçtan haberdar edeceğim görüşmek üzere...

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
Tekrar merhaba MEKATRONİK BEY;

Daha öncede belirttiğim gibi 2004 bora pasific sahibiyim.Arabamda marş esnasında şöyle  bir problem var;arabam bazen ilk marşta çalışmıyor ve bazende marş düzensiz basıyor.Yani söyle açıklayayım normal de- atıyorum 1 saniyede çalışıyorsa bazen 0,5 saniye çalışıyor.Sizce bu durum marş dinamosundan mı yok sa aküden mi kaynaklanmaktadır.Verdiğiniz ve vereceğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim....
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
teşekkür ederim mekatronik bey.nette araştırdım pütür sıvısını 500 ml 14-15 ytl civarı.sanayideki boyacıla konuşayımda uygun bir zamanda yaptırayım.yada bahara kadar bekleyeceğiz çünkü buraya kar düştü yerde 30 cm kar var.şimdi olmaz sanırım.davlumbazlarıda sökmeyi unutmayacağım.verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
ALPER bey vw araçların altı zaten fabrıka çıışı çok güzel bir şekilde mumlanır ve pütür adı verdiğimiz zift gibi bir kaplamayla kaplanır bu durumda aracın tabanını sağlam bi şekılde vurmadıgınız surece çürümesi en zor olan kısım alt taraf olur.Eğer ben yinede içim rahat etsin isterim derseniz bir oto boyacısına gidip aracınızın alt kısmını pütür le kaplatmak istiyorum derseniz kutusu 20 ytl den 3 kutu pütür +işçilik artık o sizin pazarlığınıza kalmış ne kadar olur bilemem bu şkilde bir masraf yaparak aracınızı daha korumalı hale getırebılırsınız .Pütürü eğer davlumbazları söküp çamurluk içlerinede yaptırırsanız yoldan gelen lastik sesinide önemli ölçüde azaltırsınız bunu kesinlikle tavsiye ederim ..

Çevrimdışı messiah

• 2004-Primeline
    • Profili Görüntüle
mekatronik34 merhaba;
2004 primeline bora var bende sürücü tarafındaki farın ayarını yapamıyorum sanırım ayakolundaki dişlilerde sorunvar, duyduğuma göre tamponu sökmeden far yerinden çıkmıyormuş bana pek inandırıcı gelmedi, bu konuda yardım edebilirmisiniz acaba nasıl sökebilirim, birde 2005 model bir boradan çıkma far almayı düşünüyorum uyarmı.Teşekkürler.

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
Topiği baştan sona biraz okudum bora kullanıcıları çok şanslılar.
Sayın  mekatronik34 herkese özenle cevap vermiş ve Vwtr.net sitesi için önemli bir kazanç.
Kendisine hassasiyetinden dolayı ben bile teşekkür ediyorum.
Saygılar.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
evet mekatronik34 bey bora topiği için çok yararlı bir arkadaşımız.sağolsun sorulan sorulara itinayla cevap veriyor.

tüm bora kullanıcısı arkadaşlara kazasız günler...

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
Tekrar merhaba MEKATRONİK BEY;

Daha öncede belirttiğim gibi 2004 bora pasific sahibiyim.Arabamda marş esnasında şöyle  bir problem var;arabam bazen ilk marşta çalışmıyor ve bazende marş düzensiz basıyor.Yani söyle açıklayayım normal de- atıyorum 1 saniyede çalışıyorsa bazen 0,5 saniye çalışıyor.Sizce bu durum marş dinamosundan mı yok sa aküden mi kaynaklanmaktadır.Verdiğiniz ve vereceğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim....
Mehaba volkan bey aynı sorun bendede var ara sıra oluyor bunun nedeni soguk havalarda yakıtın tutuşması geç olur bıraz akünüz de biraz zayıfsa ara sıra bole sorunlarla karşılaşmak normal oluyor akünüzü ölçtürün bi elektrikçiye büyük ihtimalle aküden kaynaklanıyordur.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
mekatronik34 merhaba;
2004 primeline bora var bende sürücü tarafındaki farın ayarını yapamıyorum sanırım ayakolundaki dişlilerde sorunvar, duyduğuma göre tamponu sökmeden far yerinden çıkmıyormuş bana pek inandırıcı gelmedi, bu konuda yardım edebilirmisiniz acaba nasıl sökebilirim, birde 2005 model bir boradan çıkma far almayı düşünüyorum uyarmı.Teşekkürler.
Merhaba boraların 1999 dan 2005 e kadar tumunun farları aynıdır hepsı bırbırıne uyar ve malesef uzun süre ayar yapılmadığı zaman far ısınıp sogudukça ayar mekanizması plastikleri sertleşir ve ayar yapmak istediğinizde kırılabilir bahsettiğim ayar manuel olarak tornavidayla elle yapılan ayardır.
Mekanızma sokulerek tamırı olan bı parça olmadıgı ıçınde komple far değişmesi gerekiyor.Farları sökmek içinde kaçarı yok tanpon sökülecek size mantıksız gelmesin hiç çünki farın üstte iki ayagı altta ıkı ayağı var alttakı ayakları tanpon engellıyor.Uygun bir far bulursanız kesinlikle denemeyi unutmayın görüşmek ğüzere.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
Topiği baştan sona biraz okudum bora kullanıcıları çok şanslılar.
Sayın  mekatronik34 herkese özenle cevap vermiş ve Vwtr.net sitesi için önemli bir kazanç.
Kendisine hassasiyetinden dolayı ben bile teşekkür ediyorum.
Saygılar.
Yakkır bey alper bey bende sizlere teşekkür ederim ıyı gunler arızasız ,kazasız ,belasız yolculuklar dilerim ...
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
Yakkir bey illaki bora olması gerekmıyor aracınızın ben tüm vw ları çok iyi biliyorum fakat her soruya yetişemeyeceğimden sacede bora konusunu açtım bende bora kullanıcısıyım bu arada :) Eğer sizinde vw sınıfında yani seat skoda ve audi de olabilir bunların hepside kardeş markalar alt yapı tamamen aynı arızaar aynı o nedenle sizde bana sormak istediğinizi özel mesaj atarak sorabilirsiniz beklerim .
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı messiah

• 2004-Primeline
    • Profili Görüntüle
Merhaba boraların 1999 dan 2005 e kadar tumunun farları aynıdır hepsı bırbırıne uyar ve malesef uzun süre ayar yapılmadığı zaman far ısınıp sogudukça ayar mekanizması plastikleri sertleşir ve ayar yapmak istediğinizde kırılabilir bahsettiğim ayar manuel olarak tornavidayla elle yapılan ayardır.
Mekanızma sokulerek tamırı olan bı parça olmadıgı ıçınde komple far değişmesi gerekiyor.Farları sökmek içinde kaçarı yok tanpon sökülecek size mantıksız gelmesin hiç çünki farın üstte iki ayagı altta ıkı ayağı var alttakı ayakları tanpon engellıyor.Uygun bir far bulursanız kesinlikle denemeyi unutmayın görüşmek ğüzere.

cevabın için çok teşekkür ederim, hemen alıp deneyeceğim, şimdide bir sorum daha olacak, araçla yolda giderken sadece 4. viteste gaz kesiyor, bir kaç defa olmuştu benzindendir dedim enjektör temizleyici filan kattım depoya baya bir götürmştü hatta 95 oktan alıyordum 97 almaya başladım fakat dün yine yolda giderken gaz kesti bende ayağımı gazdan çekmedim araba istop etti 70 le filan gidiyordum 4. viteste yapıyor ama sadece, sence sorun ne olabilir neden sadece 4. viteste yapıyor ve depo çeyreğin üstünde kırmızı nın baya üstündeyken, eğer gaz kestiği zaman ayağımı gazdan çekersem istop etmiyor, yada bana öyle denk geldi çünki çok fazla olmadığı için deneyemedim, ama endişeleniyorum düşünsene 70 az bir hız değil ve viraj esnasında arabanın istop ettiğini düşünürsek karşı yola yada bariyerelere çarpmam söz konusu, yardım edersen sevinirim ne yapmalıyım.Teşekkürler.

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
Mehaba volkan bey aynı sorun bendede var ara sıra oluyor bunun nedeni soguk havalarda yakıtın tutuşması geç olur bıraz akünüz de biraz zayıfsa ara sıra bole sorunlarla karşılaşmak normal oluyor akünüzü ölçtürün bi elektrikçiye büyük ihtimalle aküden kaynaklanıyordur.

Çok teşekkür ederim mekatronik bey..
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
mekatronik 34 kardesim
ben 2004 passat tdi comfortline kullanıcısıyım, bişe oğrenmek istiyorum..
bu arabalarda kara kutu varmış ve arabanın gercek kilometresi, en son hız ne kadar
yaptığını, hatta ne kadar patinaj çektiğini bile gosteriyormuş.. bunu nasıl yapabiliriz?
illa servise mi gitmemiz gerekiyor?
BMW de ole arabayı servise goturmenize gerekte yok? kontak + düğmelerle işi hallediyorlar ve soylenenlere gore vw lerde de bole bişe varmış
nasıl yapılıyor bi fikrin var mı acaba?

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
bugün hundai getz kullanan arkadaşım enjeksiyonlu araçların sabah soğukken çalıştırdığımızda hemen hareket ettirmemeizi aracın biraz yağlama yapması gerektiğini söyledi.olduğumuz ilde havalar çok soğuk ve  artık buz üzerinde gelip gidiyoruz.ben sabah çalıştırınca hemen aracı yürütüyordum.Şimdi aklım karıştı.En az 1 dk falan beklememeiz gerekiyormu?