Gönderen Konu: ...ReDDevil...Satıldı  (Okunma sayısı 53877 defa)

Çevrimdışı tech_00

• Profili Görüntüle
Ynt: Aranızda Olmak Güzel...(ReDDevil) Güncel Sayfa 3
« Yanıtla #70 : 07 Aralık 2011, 23:15:14 »
Saolasın :( bianda gazdan ayagımı cektıgım zaman cok yuksek ağlama sesı gelmeye basladı sansımandan bende dırek ustaya gıttım..yarın sanzımancıya gıdıcem bakalım meydana cıkacak problem,buyuk ııhtımalle bilyalarla alakalı

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 08 Aralık 2011, 00:10:59 »
Saolasın :( bianda gazdan ayagımı cektıgım zaman cok yuksek ağlama sesı gelmeye basladı sansımandan bende dırek ustaya gıttım..yarın sanzımancıya gıdıcem bakalım meydana cıkacak problem,buyuk ııhtımalle bilyalarla alakalı

O ses bilya boşluk yaptığı için oluyor olabilir, açmadan anlamak imkansız tabi. Umarım maddi yönden çok üzmez, geçmiş olsun tekrar.

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 08 Aralık 2011, 14:57:04 »
Geçmiş olsun berk üzüldüm valla ... Ben bir çok sorun yaşadım zamanında çok da paralar harcadım ama bu konuda hiç sıkıntı yaratmamıştı bana ilk aldığımda debriyaj çok sertti onu hallettirmiştim yumuşacık olmuştu sonra ne debriyajla nede vitesle sıkıntım olmamıştı arada 1 inci vitese geçerken biraz zorlandığı oluyordu o kadar..
ADK

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 08 Aralık 2011, 16:04:54 »
benimde debriyaj taş gibi  nasıl yumuşattın altan ? yumoş falanmı kullandın :) şaka bi yana masraflımı oldu ?

Çevrimdışı tech_00

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 09 Aralık 2011, 00:34:46 »
Geçmiş olsun berk üzüldüm valla ... Ben bir çok sorun yaşadım zamanında çok da paralar harcadım ama bu konuda hiç sıkıntı yaratmamıştı bana ilk aldığımda debriyaj çok sertti onu hallettirmiştim yumuşacık olmuştu sonra ne debriyajla nede vitesle sıkıntım olmamıştı arada 1 inci vitese geçerken biraz zorlandığı oluyordu o kadar..
Şanzımandan hafif bi ağlama sesi gelıyodu zaten gazdan ayagını cekınce Altan,bır anda cok fazla artınca endıselendım,endısemde yerındeymış,Prizdirek bilyası değişicekmiş ve diğer bilyalarda elden gecıılecek değişmesi gerekenler değişecek bugun bıraktım belki bi ihtimal bulusmaya yetısır..iyi olsunda  :)

Çevrimdışı tech_00

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 16 Aralık 2011, 01:52:58 »
Evet arkadaşlar şanzımanda ağlama sesi var bilya değişecek falan derken elimizden geldıği kadar 10küsür senenin yıpratmış oldugu şeylerı(şanzıman ve debriyaj sist. ile alakalı)değiştirdik ;)..Şanzımandaki ses prizdirek bilyasının dağılmasından dolayı geliyodu,tabi yağın arasına karışan küçük çapak ve parçacıklar diğer dişlilerede ister istemez zarar vermıs zamanla..(Bu arada şanzıman diye mi yazılıyor yoksa şanzuman mı iyi bilmiyorum ;D sürçü lisan ediyorsak affola..)ReDDeviL'in şanzımanını açtık değişmesi gereken bilya,pul ve rulmanları değiştirdik,yag kacagı riskine karşın keçelerinide değiştirdik..Şanzımanın buyuk bı bakıma aldık diyebilirim..

Tabi şanzıman inmişken bitmekte olan debriyaj balatasını sachs marka yeni balatayla değiştirdik..Aracta bazen vıtes dusurmelerde yada gazdan ayagımı cektıgımde hafıf bır yıgılma oluyodu bunun şanzıman kulagından oldugunu bılıyordum ama bıturlu fırsat olmamıştı onuda değiştirdim  :D
ve son olarak akıs körüklerini değiştirdim.
Çektiğim birkaç foto;
Şanzımanın fotoları

Debriyaj balatası

Şanzıman kulagı

« Son Düzenleme: 16 Aralık 2011, 01:53:48 Gönderen: tech_00 »

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 16 Aralık 2011, 01:54:45 »
Hayırlı olsun berk
ADK

Çevrimdışı tech_00

• Profili Görüntüle
Ynt: Aranızda Olmak Güzel.....(ReDDevil)......Güncel Sayfa 6
« Yanıtla #77 : 16 Aralık 2011, 02:01:40 »
Hayırlı olsun berk
Saolasın kardesim,biraz madden yuklendım kendıme ama gırmısken hepsı olsun ıstedım

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 16 Aralık 2011, 02:03:45 »
Saolasın kardesim,biraz madden yuklendım kendıme ama gırmısken hepsı olsun ıstedım
Daha iyi olmuş :tamamdir
ADK

Çevrimdışı tech_00

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 17 Aralık 2011, 23:36:10 »
Bugun bıraz canım sıkılıyodu ve uzun suredır aklımda olan şeyi yapmaya karar verdik kuzenle ReDDevil'in motor kapağını söküp,güzelce temizledik daha sora macun ve keçeleme işlemiyle parlattık :)..Gereklı bısey olmasada hoş bir görüntü oldugunu umuyorum.Kapatırken sıvı macunu güzelce vida yerlerıne yedirdik..
DOHC 16V yazısını Kırmızıya boyıyacaktım ama LPG enjektorlerının altında kaldığı için uğraşmadım :(
ESKİ HALİ

YENİ HALİNİNİN FOTOLARI

Yorumlarınızı beklıyorum :tamamdir

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
maaşallah çok güzel olmuş berk
bir fikir o aradaki ızgarayı ve dohc yazılarını boş olduğun bi vakitte kırmızıya boya  :tamamdir
H.G WORKS

Çevrimdışı ismiil

• Profili Görüntüle
güle güle kullan çok güzel olmuş

Çevrimdışı ismiil

• Profili Görüntüle
macun ve keçeleme işlemi nasıl oluyor ben de vosvosumun tamponlarına uygulayabillirmiyim acaba

Çevrimdışı tech_00

• Profili Görüntüle
maaşallah çok güzel olmuş berk
bir fikir o aradaki ızgarayı ve dohc yazılarını boş olduğun bi vakitte kırmızıya boya  :tamamdir
Hamit abi tesekkur ederim,aslında benimde aklıma dohc yazılarını kırmızıya boyamak geldı ama lpg enjektörlerının altında kalıyo 3. fotoda oldugu gibi,görünmicek diye boyamadım lanet ettim lpg ye  :D ama tel fikri güzel fikir tabi tam istediğim gibi kırmızı olursa  ;)
macun ve keçeleme işlemi nasıl oluyor ben de vosvosumun tamponlarına uygulayabillirmiyim acaba
Teşekkurler,ama macun ve keçeleme gölgeli oluyor biraz,sizin tamponlara yapılacak en güzel sey iyi bi kromcuya vermek,ozaman sıfır gıbı olur  ;)
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2011, 23:48:14 Gönderen: tech_00 »