Gönderen Konu: arkadaşlar bu borayı napcaz... :(  (Okunma sayısı 8602 defa)

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
arkadaşlar bu borayı napcaz... :(
« : 26 Kasım 2011, 20:24:13 »
arkadaşlar malum bikaç gündür direksiyonu çevirince stop etme sorunu yaşıyorum ikinci defa meşhur boğaz kelebeği temizlendi az düzeldi gibi ama sanki tekleyerek çalışyomuş gibi geliyo bilmiyorum bana mı öyle geliyo gerçi bu sorun direksiyon sorunundan önce de oluyodu hiç yaşayan var mı bora kullanıcılarına soruyorum direksiyonu kavradığınızda yada vitesi tuttuğunuzda motorun titreşimi teklemesini hisseden var mı bna öyle geliyo halbuki bikaç arkadaşın da borası var bnmki onların yanında ip gibi gidio onlar dökülüyo ama bn cok mu titizim ne anlamıyorum bi türlü ya benzinde de tüpde de aracı durduruyorum debriyaja basıyorum mesela hareket etttirmiyorum titriyo sanki saat gibi tıkır tıkır aynı senkronla çalışmıyo arada bi sanki sekiz çizen tekerler olur ya döndükçe frenin lastiğine değer o an biraz dönüşü zorlaşır takılır orda aynı o hissiyatı veriyor. bilmiorum başına gelen oldu mu yada bnm kadar dikkat eden oldu mu psikopatlık derecesinde titiz miyim neyim bilmiyorum bna 150 beygirden aşagı arabada az geliyo bi tek ona eminim kesinlikle spor bi araba lazm bna gaz pedalı sert bir milim bile bassam anında tepkiyi alabileceğim bi araç lazım sonucta 1.6 motor bi sedan araç fazla bişey de beklememek lazım ama saat gibi çalışssın istiyorum valla hırsımdan gidip makine mühendisi olup motoru komple açasım var sıkıntımı sizlerle paylaşmak istedim belki elle tutulur bir sorunu yok ama bu siteye girince kendimi mutlu hissediorum arabayla yaşadıgım herşeyi paylaşmak istiyorum. şimdiden teşekkür ederm keyifli sürüşleri....
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
Ynt: arkadaşlar bu borayı napcaz... :(
« Yanıtla #1 : 27 Kasım 2011, 00:02:59 »
Araçta LPG var mıydı?
03.06.2005

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Kasım 2011, 00:05:01 »
evet zavoli sıralı simit tank..

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Kasım 2011, 00:13:53 »
Bahsettiğin problemler benzinde de oluyor mu yada benzinde bi süre kullandın mı aracı?
03.06.2005

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Kasım 2011, 00:20:47 »
kullandım oluyor aynı şikayetler. :(

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Kasım 2011, 00:26:16 »
sen sat kardeş bu arabayı, bence sen volkswagen sevmiyorsun, sevmeye çalışıyorsun..
gülü sewen dikenine katlanır, ama sen katlanmak istemiyorsun...
o araba elinde yıpranır haberin ola, sizin yıldızlar barışmamış..
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Kasım 2011, 00:34:35 »
dostum bn hıcbı gulde bukadar dıken gormedım ya tamam markamızı cok sevıyoruz gururla tasıyoruz ama bn aracı rallıye sokmak ıstemıyorum kı bes on lıralık arabalar ınsanları yarı yolda bırakmazken bnm 20bın lıra saydıgım boram nden bnı yarı yolda bırakıyo bnm elımde neden yıpransın arac keske herkes bn kadar tıtız temız baksa aracına.. Bnm amacım markayı sızlere sıkayet etmek yada kotulemek deıl oyle olsa gıder honda alırım bı tane saat gıbı kafamı dınlerım ama bn aracımı sevıorum sorun cozmeye calısıoruz burda bılgısı olan varsa yardımcı olsun yoksa da canı sagolsun..

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Kasım 2011, 00:51:40 »
Caner kardeşim sıkıntılarını anlıyorum yalnız şunu söylemeden edemicem bana hak ver yada verme bence aracını götürdüğün servisle alakalı sıkıntı yaşıyorsun aracınla değil.Bak sana kendi aracımla örnek vereyim istersen senin gibi sıkıntıları bende zamanında çok yaşadım.Ben İstanbul bölgesindeyim 20 milyonluk şehirde belki 1000 tane vw servis var,eline bilgisayarı alan,iyi kötü anahtar donanımı olan ustayım diye kendini gösteriyor.Fakat bu iş bu kadar kolay değil.Ustalık herkesin sahip olabileceği bi özellik değildir.Bunu herkesin yönetim kabiliyeti olamayacağı ilkesi ile de eşleştirebilirsin.Yani işin özü şu sen aracınla değil servisinle yada ustanla sorun yaşıyorsun aslında.Bu kadar basit.   
03.06.2005

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #8 : 27 Kasım 2011, 01:20:14 »
Caner kardeşim sıkıntılarını anlıyorum yalnız şunu söylemeden edemicem bana hak ver yada verme bence aracını götürdüğün servisle alakalı sıkıntı yaşıyorsun aracınla değil.Bak sana kendi aracımla örnek vereyim istersen senin gibi sıkıntıları bende zamanında çok yaşadım.Ben İstanbul bölgesindeyim 20 milyonluk şehirde belki 1000 tane vw servis var,eline bilgisayarı alan,iyi kötü anahtar donanımı olan ustayım diye kendini gösteriyor.Fakat bu iş bu kadar kolay değil.Ustalık herkesin sahip olabileceği bi özellik değildir.Bunu herkesin yönetim kabiliyeti olamayacağı ilkesi ile de eşleştirebilirsin.Yani işin özü şu sen aracınla değil servisinle yada ustanla sorun yaşıyorsun aslında.Bu kadar basit.   

nokta.  :tamamdir
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Kasım 2011, 01:41:46 »

yazılanları baştan sona okudum arkadaş çok haklı bence sen arabanı değil ustanı değiştir ;)

Çevrimdışı CoX_BoY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Kasım 2011, 10:13:18 »
caner arkadasım mussel arkadasımın dediğine katılıyor nerde yaşıyorsun servis ve usta konusunda yardımcı olmak isterim bende de 2004 bora varlpg li atiker marka benim ustama götürmek isterim senide

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Kasım 2011, 10:52:03 »
arkadaşlar malum bikaç gündür direksiyonu çevirince stop etme sorunu yaşıyorum ikinci defa meşhur boğaz kelebeği temizlendi az düzeldi gibi ama sanki tekleyerek çalışyomuş gibi geliyo bilmiyorum bana mı öyle geliyo gerçi bu sorun direksiyon sorunundan önce de oluyodu hiç yaşayan var mı bora kullanıcılarına soruyorum direksiyonu kavradığınızda yada vitesi tuttuğunuzda motorun titreşimi teklemesini hisseden var mı bna öyle geliyo halbuki bikaç arkadaşın da borası var bnmki onların yanında ip gibi gidio onlar dökülüyo ama bn cok mu titizim ne anlamıyorum bi türlü ya benzinde de tüpde de aracı durduruyorum debriyaja basıyorum mesela hareket etttirmiyorum titriyo sanki saat gibi tıkır tıkır aynı senkronla çalışmıyo arada bi sanki sekiz çizen tekerler olur ya döndükçe frenin lastiğine değer o an biraz dönüşü zorlaşır takılır orda aynı o hissiyatı veriyor. bilmiorum başına gelen oldu mu yada bnm kadar dikkat eden oldu mu psikopatlık derecesinde titiz miyim neyim bilmiyorum bna 150 beygirden aşagı arabada az geliyo bi tek ona eminim kesinlikle spor bi araba lazm bna gaz pedalı sert bir milim bile bassam anında tepkiyi alabileceğim bi araç lazım sonucta 1.6 motor bi sedan araç fazla bişey de beklememek lazım ama saat gibi çalışssın istiyorum valla hırsımdan gidip makine mühendisi olup motoru komple açasım var sıkıntımı sizlerle paylaşmak istedim belki elle tutulur bir sorunu yok ama bu siteye girince kendimi mutlu hissediorum arabayla yaşadıgım herşeyi paylaşmak istiyorum. şimdiden teşekkür ederm keyifli sürüşleri....

merhaba
boğaz kelebeği temizlendiyse üst üste tmizlemenin bir anlamı yok....ayretten motor kodun önemli ...birde  titreşim anın da devir ibresinde bir aynı yönde bir hareket görmüyorsan bahsettiğin titreşim normal..

birde şanzıman kulağı dediğimiz parçanın  içerisine gaz verip çekmelerde motorun dikey hareketini azaltmak ve bu esnada vites topuzunun ileri geri oynamasını kesmek için zamanında bahsettiğim kulağa alman mühendislerce verilen esneme payını türk ustaları olarak silikonla doldurup motor kulağı takozlarını bir gün boya fırınında bakleterek taktık   esnemeyi en aza indirdik :)   bunun eksi yönü olarakta bazı aracını çok fazla dinleyen müşteriler tarafından motor titreşiminin hissedilmesinin artması şikayetlerini i aldık.ama beşik gibi sallantı olmasındansa silikonlama  işlemine devam edildi.

dediğim gibi devir ibresinde herhangibir sapma yok ise durum normal.

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 27 Kasım 2011, 18:22:05 »
pazartesi günü yeni bir ustaya danışacağım inş. aslında dedikleriniz doğru sorunu tak diye bulan bi usta olsa bnmde aracımdan olan şikayetlerim sıfıra düşecek bakalım zaten denemediğim bi bu usta kaldı bi de ona gideyim bakayım ne dicek. bu arada izmir ödemişte yaşıyorum..

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 27 Kasım 2011, 20:24:31 »
   merhaba
boğaz kelebeği temizlendiyse üst üste tmizlemenin bir anlamı yok....ayretten motor kodun önemli ...birde  titreşim anın da devir ibresinde bir aynı yönde bir hareket görmüyorsan bahsettiğin titreşim normal..

birde şanzıman kulağı dediğimiz parçanın  içerisine gaz verip çekmelerde motorun dikey hareketini azaltmak ve bu esnada vites topuzunun ileri geri oynamasını kesmek için zamanında bahsettiğim kulağa alman mühendislerce verilen esneme payını türk ustaları olarak silikonla doldurup motor kulağı takozlarını bir gün boya fırınında bakleterek taktık   esnemeyi en aza indirdik :)   bunun eksi yönü olarakta bazı aracını çok fazla dinleyen müşteriler tarafından motor titreşiminin hissedilmesinin artması şikayetlerini i aldık.ama beşik gibi sallantı olmasındansa silikonlama  işlemine devam edildi.

dediğim gibi devir ibresinde herhangibir sapma yok ise durum normal.

Serkan bizim eyüp usta ile senden İzmir taraflarında birer tane daha yok mu ya. :D Caner kardeşimin sıkıntısını halletseler. :) 
03.06.2005