Gönderen Konu: Alacağım yeni jant sizce nasıl arkadaşlar ¿  (Okunma sayısı 25193 defa)

Ynt: Alacağım yeni jant sizce nasıl arkadaşlar ¿
« Yanıtla #14 : 22 Ocak 2009, 14:50:42 »
 bide son olarak bridgestone nasıldır halil kardeş ¿

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 23 Ocak 2009, 00:34:45 »
Valllahi kardeşim eğer 55 yanak alırsan caravelle 174 hp deki lastikleri kullanmak zorundasın.Yani 235-55-17.Açıkcası bu seçim çamurluklarda sorun yaratır diye tahmin ediyorum.Aracın lastiğini tam tur çevirdiğinde sürtme yapacağından endişe duymaktayım.Taktıracaksan eğer en fazla 50 taktır ki bana kalırsa 45 taktır.Biraz çukurlarda problem yaratabilir 45 ama hem güzel görünür hem de daha iyi yol tutarsın.
Bridgestone nin sadece turanza ER300 modelini kullandık yeni kasa passatta.O da standart olarak sunuluyordu.Konfordan ödün verdiği için (sert yapılı olmasından dolayı çok vuruntu sesi yapıyordu ve darbeleri olduğu gibi amortisörlere iletiyordu) yeni lastikleri michelin den yana tercih kıldık.Fakat turanza er300 yol tutuş için belki de alınabilecek en iyi lastiklerden birisidir.Bunun dışında başka bridgestone kullanmadım ama piyasada iyi olarak anılan lastiklerden birisidir.Ben dediğim gibi continental tavsiye ederim.Bütçen uygunsa michelin pilot primacy yada michelin alpin de iyi bir seçim olabilir.

« Yanıtla #16 : 23 Ocak 2009, 23:41:24 »
aynen hoca dediğin gibi bende çamurluklara sürter diye endişe ediyorum.55 yanak çok büyük olur 50 yanak ideal ama 45 yanak 2. el çok temiz lastik gelicek bana istettim sıfır ayarında ama şuanki endişem ise yollardaki çukurlardan dolayı janta gelicek hasar yada lastikteki yırtılma  :( michelin pilot sport  225/45/17  700 tl diyorlar nasıl sizce ¿

benim aracın üzerindeki jant+lastikler ne eder bi fikrin varmı ona göre hesaptan düşüp üzerini tamamlıcam ¿
jantlar tvw 15"
lastik  michelin
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2009, 23:44:14 Gönderen: manimelankolipisikoz »

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 24 Ocak 2009, 13:59:28 »
aynen hoca dediğin gibi bende çamurluklara sürter diye endişe ediyorum.55 yanak çok büyük olur 50 yanak ideal ama 45 yanak 2. el çok temiz lastik gelicek bana istettim sıfır ayarında ama şuanki endişem ise yollardaki çukurlardan dolayı janta gelicek hasar yada lastikteki yırtılma  :( michelin pilot sport  225/45/17  700 tl diyorlar nasıl sizce ¿

benim aracın üzerindeki jant+lastikler ne eder bi fikrin varmı ona göre hesaptan düşüp üzerini tamamlıcam ¿
jantlar tvw 15"
lastik  michelin

700 liraya alacağın michelin pilot sport eğer sıfır km ise çok çok iyi.Tanesi 175 e gelir.Bizim buralarda bahsettiğin ölçülerde 270 civarında satıyorlar tanesini.Benimde lastikler eskidi 1 aya kalmaz alıcam geçen gün bi fiyor sordum 205-60-15 benim passatın lastik ölçüsü.Bu ölçülerde michelin Alpin sordum tanesini 235 lira dedi.Eğer bahsettiğin fiyatlarda alabiliyorsan bende alayım benimde lastik ihtiyacım var.Ya da nerden alıyorsan bu lastiği elinde continental premium contac2 varsa benim için fiyatını öğrenirsen sevinirim.Aracın lastik ölçüsü yukarda yazdığım gibi 205-60-15.

Senin jant ve lastikleri lastikçiye satarsan yok parasına gider.Belki de alacağın sadece lastik fiyatını bile çıkarmaz.Acelen yoksa sahibinden.com a ilan ver belki meraklı birisini bulursan lastikçinin de kar oranı sana kalmış olur :)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 24 Ocak 2009, 14:45:38 »
Halil 16" değilmi senin jantlar?Bu verdiğin ölçüler 16" e uygun aslında ???
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #19 : 24 Ocak 2009, 14:46:39 »
700 liraya alacağın michelin pilot sport eğer sıfır km ise çok çok iyi.Tanesi 175 e gelir.Bizim buralarda bahsettiğin ölçülerde 270 civarında satıyorlar tanesini.Benimde lastikler eskidi 1 aya kalmaz alıcam geçen gün bi fiyor sordum 205-60-15 benim passatın lastik ölçüsü.Bu ölçülerde michelin Alpin sordum tanesini 235 lira dedi.Eğer bahsettiğin fiyatlarda alabiliyorsan bende alayım benimde lastik ihtiyacım var.Ya da nerden alıyorsan bu lastiği elinde continental premium contac2 varsa benim için fiyatını öğrenirsen sevinirim.Aracın lastik ölçüsü yukarda yazdığım gibi 205-60-15.

Senin jant ve lastikleri lastikçiye satarsan yok parasına gider.Belki de alacağın sadece lastik fiyatını bile çıkarmaz.Acelen yoksa sahibinden.com a ilan ver belki meraklı birisini bulursan lastikçinin de kar oranı sana kalmış olur :)

michelin pilot sıfır değil ama sıfır ayarında olmassa getirtmem diyor yani %90 temiz.çocukla anlaştık alma mecburiyetim yok bakıcam eğer hoşuma giderse alıcam yoksa iade edebilirim diyor.sıfır fiyatlar uçuyor evet inceledim internette 1500'e kadar çıkıyor.jant parasının 2 katına patlıyor nerdeyse.sıfır alma diyor yazıktır gelsin bak istemessen başka bakarız diyor.pazartesi gelicek inşallah ozaman bakarım temiz ise haber veririm sana hoca merak etme senin lastikleride sorarım.

Alacağım lastiklere karşılık benim jant ve lastikleri verip üzerine nekadar vermem gerekir sence halil ¿
195/65/15 olması lazım ölçülerin ve lastikler 29.000 de ve parça atmaya başladı ön lastikler ama arkalar temiz.. jantlarda çok temiz sadece sol ön jantta ufak bi iz var okadar geri kalanda zerre kadar çizik yok.

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 24 Ocak 2009, 14:53:15 »
Halil 16" değilmi senin jantlar?Bu verdiğin ölçüler 16" e uygun aslında ???

Yok kardeşim yaa 15 benimkiler.Yeni kasalar 16''.205-60-15 benimkisi.

@manimelankolipisikoz
Kardeşim valla fiyat hakkında bir yorum yapamam, jant lastiği görmem lazım, alacak kişinin zevkine bağlı vs...Onu sen bileceksin.Lastikler dediğin gibi %90 ise 700 lira yine de iyi bir fiyat.

« Yanıtla #21 : 24 Ocak 2009, 16:11:00 »
Yok kardeşim yaa 15 benimkiler.Yeni kasalar 16''.205-60-15 benimkisi.

@manimelankolipisikoz
Kardeşim valla fiyat hakkında bir yorum yapamam, jant lastiği görmem lazım, alacak kişinin zevkine bağlı vs...Onu sen bileceksin.Lastikler dediğin gibi %90 ise 700 lira yine de iyi bir fiyat.

Anladım hoca. benim aklımdan geçen en fazla 200 ytl fark vermek alacağım lastiklerin üzerine.gördükten sonra tabi.p.tesi hayırlısıyla gelsin bi göreyim lastikleri ona göre haber veririm sana hatta lastikleri getirttiği yer ile görüştürtürüm seni.

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 24 Ocak 2009, 19:02:07 »
bak manipoli kardes lşimdi sana bi jant gösterim belki görmüssündür ama yinede bi ka derim benim fikrimde bende jant taktırmayı düşünüorum ilk tercigim birazdan göstercegim jant ikinci tercihimde senin jant olucaktı

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 24 Ocak 2009, 19:05:01 »
RS4 jantı

« Yanıtla #24 : 24 Ocak 2009, 22:38:22 »
bak manipoli kardes lşimdi sana bi jant gösterim belki görmüssündür ama yinede bi ka derim benim fikrimde bende jant taktırmayı düşünüorum ilk tercigim birazdan göstercegim jant ikinci tercihimde senin jant olucaktı

evet bu jantta çok güzel ama caddy ye tam anlamıyla olmuyor bende çok beğeniyorum yoksa bunu.aracı pusturabilsem bu jant ilk tercihim olucaktı tıpkı bu resimdeki gibi.

bu resmide dün çektim jantlar yeni gelmişti  :sevgi:

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 24 Ocak 2009, 23:14:44 »
jantları kaca aldın ve nerden aldn?

« Yanıtla #26 : 24 Ocak 2009, 23:16:13 »
800 tl ye aldım.aksesuarcıdan aldım.o da mersinden getirtti galiba

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 24 Ocak 2009, 23:19:25 »
ii almıssın benim göstrerdigim jant da 16 nch 900 ytl ümraniye sanayinin orda fun cty in hemen karsısında buguk bi jant-lastikci var aorda