Gönderen Konu: Polo Boğaz Kelebeği  (Okunma sayısı 576369 defa)

Çevrimdışı esmer16

• pur dıkkat
    • Profili Görüntüle
Ynt: Polo Boğaz Kelebeği
« Yanıtla #308 : 29 Mart 2008, 01:57:46 »
valla kardesım teşkler sorun ateşlemdenmış dısbrıtörü verdım tornaya halledıceklerbıde ateşleme bobınını benden oncekı arkadas yan sanayı almış onu değiştircem sımdılık beklemedeyız acelesı yok umarımduzelecek bu araba gusel ama kederlı be arkadas umarım dğecek
dıkkat

Çevrimdışı Cherkes_81

• .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #309 : 16 Nisan 2008, 21:32:41 »
ya  kardeş aynı sorun bendede  oldu daha  once. sonra kendı normala dondu.  sımdı tekrar  basladı bulundugum sehırdekı ozel servıs  bogazı temızledı ve gecmedı. adaptasyonda  bogaz  kelebegı arazası verdı ama  ustada  emın degıl bogaz  kelebegı olup olmadıgfından  sımdı beklıyorum  aynı modelden  ustaya gelınce  arac  benım kıne   takıp denıycek eger gercekten  kelebektense o zaman 280-300 neyse  bayılcaz artık. ayrıca  ısınınca  bu sorun  gıdıyo yanı devır  dusmuyo. hararet  musurunude degıstırıp bı baktık ama  bısey degısmedı  bu konu hakkında  bılgısı olna  arkadaslar  yazarsa sevınırım sımdıden tsk ederım
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2008, 21:34:51 Gönderen: Cherkes_81 »
.

Çevrimdışı revival1905

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #310 : 18 Nisan 2008, 16:28:38 »
bu konuyu ararken siteyi gördüm ve kayıt oldum herkese selamlar

forumun 21 sayfasınıda okudum benim sorunumda sabahları ilk çalıştırmada motor gaza basmassam stop ediyordu
boğaz kelebeğini temizledim fişini falan çekmeden üstten sonra herşeyi topladım marşa bastım gayet güzel çalıştı yanlız rölanti 1300 d/dak duruyordu sonra gaza bastım devir 2000 d/dak çıktı bir daha inmedi yol yaptım yine aynı hararet 90 olduğu halde motor devrim bir türlü 2000 altına inmiyor ne yapabilir
herkese arızasız günler

Çevrimdışı ss-halo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #311 : 18 Nisan 2008, 17:07:54 »
arkadaslar bogaz kelebegı eger onceden  cok kurcalanmadıysa elektıronık kısmı  ıslanmadan guzelce temızlenmelı ondan sonrada test cıhazı ıle ayar  ve adaptasyonu yapılmalı

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #312 : 24 Nisan 2008, 15:30:50 »
Dikkat ediyorum da bir boğaz kelebeğidir gidiyor. Dayanamadım geçenlerde söktüm hava filtre kutusunu baktım parçaya. Tertemiz duruyordu.. Araçta yaşadığım bir sıkıntı da yok bildiğim/anladığım kadarı ile..
Yinede belirli zamanlarda temizlemek gerekir mi? :p

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #313 : 24 Nisan 2008, 15:33:24 »
Dikkat ediyorum da bir boğaz kelebeğidir gidiyor. Dayanamadım geçenlerde söktüm hava filtre kutusunu baktım parçaya. Tertemiz duruyordu.. Araçta yaşadığım bir sıkıntı da yok bildiğim/anladığım kadarı ile..
Yinede belirli zamanlarda temizlemek gerekir mi? :p

ilk zamanlar banada komik geldi ama bu sorun başına geldiğinde umarım gelmez sende bu türküde nakarata dahil olursun komik ama gerçek kıl bir parça... ;)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #314 : 24 Nisan 2008, 16:42:22 »
ilk zamanlar banada komik geldi ama bu sorun başına geldiğinde umarım gelmez sende bu türküde nakarata dahil olursun komik ama gerçek kıl bir parça... ;)

Temizle diyorsun yani...

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #315 : 24 Nisan 2008, 16:46:22 »
Temizle diyorsun yani...

yok usta benim araç dizel bende öle bi sıkıntı yok ben marşa bas git yapıyorum motorla ilgili bir sıkıntımız olmuyor beyin filan yok arabada ( 83 model passat) , adaptasyon filanda yok bende  :) ama ileride kesin (umarım olmaz,) başına gelebilecek bir durum oldugundan söledim

Yunus EMRE

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #316 : 24 Nisan 2008, 16:50:14 »
Benim yakın bir noktada Würth'ün satış noktası açılmış. oradan wd 40 alır söketi sökmeden yaparım.
Ama açıkcası würth'ün mağazasına girmeye çkiniyorum. tek ürün diye girip 75 tane ürün alırım diye korkuyorum. Her iş için ayrı ürün var adamlarda.. Ürün açıklamasını okuyorsun.. waayy .. bundan kesin almak lazım diyorsun.. yanıma eşimi alıp giderim.. O beni dizginliyor böyle konularda... :saskin: :saskin:

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #317 : 24 Nisan 2008, 16:53:08 »
Benim yakın bir noktada Würth'ün satış noktası açılmış. oradan wd 40 alır söketi sökmeden yaparım.
Ama açıkcası würth'ün mağazasına girmeye çkiniyorum. tek ürün diye girip 75 tane ürün alırım diye korkuyorum. Her iş için ayrı ürün var adamlarda.. Ürün açıklamasını okuyorsun.. waayy .. bundan kesin almak lazım diyorsun.. yanıma eşimi alıp giderim.. O beni dizginliyor böyle konularda... :saskin: :saskin:

sanmam empati kurarsan abi, kadınlarla alışverişe gidip durdurabilen bir erkek yok,  bu konuda da seni durdurabileceğini sanmam  :)

Yunus EMRE

Çevrimdışı airportboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #318 : 24 Nisan 2008, 19:02:48 »
 :t Benim Boğaz Kelebeği dün iflas etti.Serviste bilgisayar arızalı bilgisi verdi.  söküp temizlediler..eve gittim akşam durum yine aynı oldu bir türlü araba hareket etmedi Park pozisyonundan D ye getirirken stop etti. Zar zor servise gittim. 3 -4 yerde fiyat araştırdım. Gönen ve Nuri KÜÇÜK 400 YTL fiyat çekti. AYBARS vw servisi  365 fiyat verdi. Çin mallarına 300 fiyat verdiler uzak durdum. En son Kahramanlarda vw parçacı Mehmet KÜÇÜK te 325 e buldum ( orjinal Alman) aldım. Saolsun her  zamanki servisim Avrupalılar vw servisi ustaca halletti sorunumu araba şimdi saat gibi...
Umarım sizin başınıza gelmez
Sevgilerimle

Çevrimdışı Cherkes_81

• .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #319 : 29 Nisan 2008, 19:47:22 »
slm arkadaslar  ben sorunu cozdum  degıstırdım ve  normale  dondu rorlante. bogaz kelebegı deyıp gecmemelı valla   cok canımı sıkan  arabaya  benme  hevesımı bıle kacıran bıseydı cok sukur cozuldu.
.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #320 : 29 Nisan 2008, 21:12:30 »
valla parçaya 350 ytl fiyat vermek açıkcası bana koyuyor bende inat ettim boğaz kelebeğini söktüm kablosunu değiştirdim sonrada potansiyometreyi bi güzel kontak cleaner ile temizleyip adaptasyon yaptım ohh temiz temiz kullanıyorum valla 350 ytl kar kardır.

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #321 : 30 Nisan 2008, 09:45:51 »
valla parçaya 350 ytl fiyat vermek açıkcası bana koyuyor bende inat ettim boğaz kelebeğini söktüm kablosunu değiştirdim sonrada potansiyometreyi bi güzel kontak cleaner ile temizleyip adaptasyon yaptım ohh temiz temiz kullanıyorum valla 350 ytl kar kardır.
Adaptasyonu nasıl yapıyorsun??