Gönderen Konu: Polo Boğaz Kelebeği  (Okunma sayısı 576602 defa)

Çevrimdışı frozenrealm

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo Boğaz Kelebeği
« Yanıtla #294 : 17 Mart 2008, 21:06:36 »
     Arkadaşlar herkese merhaba yeni bir üyeyim aranızda aracım Vw polo classic 1.6 100hp ve sıralı sistem lpg var acayip çok yakıyo acayip benzinde 410bin felan şehir içi  >:( lpg de 250bin şehir dısıda 180 bin felan sanayiye gittiğimde bogaz kelebeği bozulmus dediler bu arada önceki bütün konuları en az iki kere okudum cesaret edemiyorum temizlemeye gittiğimde sadece temizlemeye 100ytl istediler  :bekleriz: dedim sagolun cok ucuz yaptırmayayım öğretmenim ve dogudayım usta diye birşey yok burda hepsi üçkağıtçı yüzce beşyüz kar etmeden iş yapmıyolar

neyse aracın sorunları benzinde calısıyo vites 1 basıyom gaza 3bine gelmeden bi yıgılıyo kalıyo vites büyütüyom sonra yine aynı ama lpg de sorun yok fakat son günlerde lpg dede gaz yememeye başladı lütfen yardım sıfırına alcam artık bu parçanın yan sanayi yada orjinal fiyat link bilgisini olanlara şimdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #295 : 17 Mart 2008, 21:15:32 »
Hocam hiç korkma hava filtresini sök kelebeğinde kablo soketlerini ellemeden rahatlıkla temizlersin kelebeği açmak içinde gaztelini elinle çek diğer elinle ise kolonyalı veya mazotlu bir bezle temizle olay tamamdır yine sonuç alamazsan değiştirirsin.Kelebeğin yenisi için ise servis bölümünde bilgileri verilen yerlerden kargo yoluyla alabilirsin bu arada hoş geldin..

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #296 : 17 Mart 2008, 22:14:27 »
hocam würt parça balata temizleme spreyi bulabiliyorsan o daha çok işini görür.mazot yağlı olduğundan pek önermiyorlar.Yarın hava güzel olursa kelebeği söküp temizlerken fotoğraflarını çekeceğim sanırım sitede var istersen bir arat.

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #297 : 18 Mart 2008, 19:33:46 »
hocam würt parça balata temizleme spreyi bulabiliyorsan o daha çok işini görür.mazot yağlı olduğundan pek önermiyorlar.Yarın hava güzel olursa kelebeği söküp temizlerken fotoğraflarını çekeceğim sanırım sitede var istersen bir arat.

Benim fotoğraf makinası şu an bende değil yoksa fotoğraflayıp bende koyardım.Sayın ozmo umarım koyarsınızda bu arkadaşa yardımcı olmuş oluruz.Böyle mahrumiyet yerlerde fırsatçıların eline düşmeye gör helede anlamadığını sezerlerse. 100 Ytl yuh yani
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı frozenrealm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #298 : 18 Mart 2008, 22:27:36 »
 Arkadaşlar gerçekten ilginize çok teşekkür ederim.Önceki sayfalarda resimli açıklması var fakat adım adım değil böyle resimler bulabilceğim bir link yada resim gönderebilirseniz çok sevinirim haftasonu yapmayı düşünüyorum artık wd 40 önerdi bir arkadaşım onla temizlemeyi düşünüyorum peki nasıl olacak motorun içine kaçarsa bu sıvı zarar vermez diyorlar fakat emin değilim yardım lütfen.Saygılar....

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #299 : 18 Mart 2008, 23:40:41 »
Valla ben bazen pas sökücü sprey bile sıkıyorum anında yok ediyor tabi çok fazla sıkmıyorum 2 fıs tamam ;D

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #300 : 19 Mart 2008, 10:46:37 »
hocam biraz sabret bugün fırsat bulursam bir ara yapacam resimleride adım adım çekip koyarım.

Çevrimdışı frozenrealm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #301 : 19 Mart 2008, 20:20:58 »
hocam biraz sabret bugün fırsat bulursam bir ara yapacam resimleride adım adım çekip koyarım.

teşekkür ederim sabırla bekliyorum saygılar...

Çevrimdışı frozenrealm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #302 : 20 Mart 2008, 18:57:14 »
ilginize teşekkürler bugün gittim temizlettim sanayide wd 40 la temizledi usta 10 ytl aldı sorun çözüldü çekiş arttı felan süper ya :)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #303 : 20 Mart 2008, 20:55:28 »
hocam ucuza temizletmişsin çok farkediyo temizlik umarım yaparken nasıl yapıldığını öğrenmişsindir çünkü lazım olacak gerçi burda havalar baya bir yağışlı hava açsın bende temizleyip adaptasyon yapacağım arada detaylı resimleri çekip foruma koyarım sen bu arada würth parça balata temizleme spreyi bulabilirsen o daha verimli temizlik yapıyor bilgin olsun.

Çevrimdışı tesol.tr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #304 : 22 Mart 2008, 15:45:55 »
aynen öyle gerçektende acayip fark var bide lpg ayarı cektırdım sonra bakalım yakıtı nasıl etkileyecek bu arada temizliği söküp yapalım dediler istemedim adaptasyondan korktum ayar tutmaz diye ki bosch servisinde adaptasyon yaptırıyoz dediler ne dersiniz birdahaki sefere tamamen söküpmü temizletsem?
hocam ucuza temizletmişsin çok farkediyo temizlik umarım yaparken nasıl yapıldığını öğrenmişsindir çünkü lazım olacak gerçi burda havalar baya bir yağışlı hava açsın bende temizleyip adaptasyon yapacağım arada detaylı resimleri çekip foruma koyarım sen bu arada würth parça balata temizleme spreyi bulabilirsen o daha verimli temizlik yapıyor bilgin olsun.

Çevrimdışı esmer16

• pur dıkkat
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #305 : 27 Mart 2008, 00:58:51 »
merhaba arkadaslar aranıza bende yenı katıldım ben yaklaşık 20 gun önce 1.6 75 pc lık polo cıty marka aracımı aldım aldım ama nealmak aracım once calısmama sorunu yaşattı bana dıstırıbtör ateşleme bobini değiştirdim ortadan kalktı sorun fakat 3 gundur su kelebek boğzaı denen parçaylauğraşıyorum bu parçanın verdiği tum sıkıntıları yaşadım. bugun değiştirdim sorun duzelmiş gıbı gözuksede arada devır dusuyo ve cıkıyo acaba dıyorum parçamı sorunlu sabahı beklıyorum servıse gıdıcem ıns problem cıkarmazlar yenı parça sorunsuz olmalı dıye dusunuyorum acaba daha başka sorunlarıda varmı bağladıkları cıhazda sorungozukmuyordu ama ıns yarın hallettırırım ayrıca bölebı sıte ve hızmet super gercekten herkese tesk ederim bilgi paylaşımları ıcın bana sans dıleyın a.e.olun
dıkkat

Çevrimdışı esmer16

• pur dıkkat
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #306 : 27 Mart 2008, 01:02:52 »
bırde bana bu aracın hakkındabılgı verırsenız bakımı v.sgıbı nelere dıkkat etmöem gerekıyor acaba daha once honda cıvıc kullandım hıc bır sorun yaşamadım ama bu arac benı herseyden uzaklaştıracak gıbı duruyo
:(:( şimdiden teşkler arkadaslar
dıkkat

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #307 : 27 Mart 2008, 11:18:21 »
merhaba arkadaslar aranıza bende yenı katıldım ben yaklaşık 20 gun önce 1.6 75 pc lık polo cıty marka aracımı aldım aldım ama nealmak aracım once calısmama sorunu yaşattı bana dıstırıbtör ateşleme bobini değiştirdim ortadan kalktı sorun fakat 3 gundur su kelebek boğzaı denen parçaylauğraşıyorum bu parçanın verdiği tum sıkıntıları yaşadım. bugun değiştirdim sorun duzelmiş gıbı gözuksede arada devır dusuyo ve cıkıyo acaba dıyorum parçamı sorunlu sabahı beklıyorum servıse gıdıcem ıns problem cıkarmazlar yenı parça sorunsuz olmalı dıye dusunuyorum acaba daha başka sorunlarıda varmı bağladıkları cıhazda sorungozukmuyordu ama ıns yarın hallettırırım ayrıca bölebı sıte ve hızmet super gercekten herkese tesk ederim bilgi paylaşımları ıcın bana sans dıleyın a.e.olun

hocam eski parçanda sorun olsaydı yenisi ile değiştirdiğindede aynı şekilde devir oynamazdı istersen bir hararet müşirine baksınlar önce sonra ise boğaz kelebeğinin sabitleme vidasına takılan şase kablosu var onu yenilesinler sorunun ortadan kalkacaktır.