Gönderen Konu: Polo Boğaz Kelebeği  (Okunma sayısı 576607 defa)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
Ynt: Polo Boğaz Kelebeği
« Yanıtla #266 : 27 Ocak 2008, 23:45:19 »
6n sahibi boğaz kelebeği ihtiyacı olan arkadaşlar araştırabilir.Fiyat çok makul gibi?Taksit olayıda var tam süper

www.otomaparca.com Türkiye'nin Otomobil Yedek Parça İhtiyacını Karşılıyoruz...
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı pasha 1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #268 : 30 Ocak 2008, 22:44:28 »
merhaba arkasaşlar bende 1.4 sportline aldım ama sanırım bu boğaz kelebeği bu araçlarda bir hastalık bununla ilgili aracı altur a bıraktım ve bana 780 ytl sadece parçanın fiyatı olduğu söylendi bununla ilgili güncel fiyat bilgisi ve nerede bulabileceğimi yazarsanız çok sevinirim

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #269 : 31 Ocak 2008, 09:07:13 »
780 ytl yüksek gibi dostum.Parçanın kodunu öğren ona göre teyitleşim bu mağazadan al derim.

Çevrimdışı pasha 1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #270 : 31 Ocak 2008, 22:13:35 »
oğuz kardeş ve diğer polo kullanıcı arkadaşlarım benim polo da olan boğaz kelebeği arızası biraz tuhaf  gibi çünkü sizin boğaz kelebeği arızası olan arabalırnız ya devir saati yerinde durmuyor yada stop ediyor ama benim aracım devir saati çok fazla yerinde oynamıyor stop olayıda biraz farklı stop edince araç bir daha çalışmıyor çalışsada dip gaz yapıyorsunuz zor bela araba 2000-3000 devire çıkıp sonra yeniden stop ediyor tabi stop ederken bile araca dip gaz veriyorum ama yine gazı yemiyor ne bileyim mesela aradan bir iki saat geçiyor arabayı çalıştıyorsunuz sanki hiç bir şey yok gibi çekiş mükemmel stop etme filan yok ama biraz kullanıyorsunuz yine aynı haltı yemeye başlıyor mesela dün araba beni yolda bıraktı bende sinirimden arabayı olduğu yerde bıraktım bugün gittim marşa bastım ve inanırmısız sanki hiç bir şey yokmuş gibi çalıştı ve gitti şimdi size sormak istiyorum yada başından bu boğaz kelebeği vakası geçmiş arkadaşlarıma sorayım sizinde aracınızdaki boğaz kelebeği arızası bunun gibimiydi bunun gibi boğaz kelebeği vakası geçiren varsa nasıl halletti yazarsanız çok sevinirim

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #271 : 31 Ocak 2008, 23:14:16 »
Valla benimkide 2 kere stop etmişti aynı vukudan.Stop ettikten sonra dipgaz yaparsan araç boğulur, egzosttan fena bi duman atar zaten dumandan şiddetini anlarsın.Peki boğaz kelebeğini temizletmeyi denedinizmi?

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #272 : 01 Şubat 2008, 12:07:09 »
bu arıza benzin otomataği arızasına benziyor daha önce başka bir araçta başıma gelmişti araç durduk yerde stop edip dakikalarca çalışmıyordu istersen bir baktır derim.

Çevrimdışı srkn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #273 : 01 Şubat 2008, 16:52:31 »
arkadsım bende 2006 model polo var aynısını yapıo satılan benzin malum bunların hastalığı benim prof.ustam öle dio valla o kadar para verme haybeye derim yine sen bilirsin müracat dç.prof.kemal erbaş

Çevrimdışı pasha 1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #274 : 02 Şubat 2008, 21:45:58 »
evet arkadaşlarım boğaz kelebeğini değiştirdim bakımda yaptırdım yağ buji vs bütün bakımlar yapıldı tam tamam dedik derken araba 4500 devirden sonra gaz  kesmeye başladı biraz böyle devam etti tabi 4500 devir altında sorun yok ve biraz daha böyle gitti stop etti hani boğaz kelebeği değiştirmeden önceki hale geri döndü ve dahada çalışmadı bende olduğu yere bıraktım usta pazartesi bakarım dedi yani boğaz kelebeğini boşuna değiştirmişim zaten ben kıllanmıştım sizin anlatığınız boğaz kelebeği vakkasından daha farklı gibiydi bendeki arıza ama bende altur servisin sözüne göre değiştirtdim bu kelebeği ya bu işlemede 600 ytl para harcadım ya şu arabalardan çok iyi anlayan bi vw ustası varsa yazın allah aşkına bu olaya çok sinirlerim bozuluyor yardımlarınız ve yorumlarınınzı bekliyorum hayırlı günler arkadaşlarım

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #275 : 05 Şubat 2008, 15:35:24 »
valla benimkide sapıtmaya başladı gene temizledim adaptasyon yaptırdım hararet 70 e dayanana kadar düzelmiyor 70 i geçtimi normale dönüyor hararet müşirinide yeni değiştirdim acaba termostatıda değiştirsemmi?
pasha1 eski kelebeğe kaç para istiyon anlaşırsak alabilirim :D :D :D

Çevrimdışı refikmk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #276 : 05 Şubat 2008, 21:15:04 »
evet arkadaşlarım boğaz kelebeğini değiştirdim bakımda yaptırdım yağ buji vs bütün bakımlar yapıldı tam tamam dedik derken araba 4500 devirden sonra gaz  kesmeye başladı biraz böyle devam etti tabi 4500 devir altında sorun yok ve biraz daha böyle gitti stop etti hani boğaz kelebeği değiştirmeden önceki hale geri döndü ve dahada çalışmadı bende olduğu yere bıraktım usta pazartesi bakarım dedi yani boğaz kelebeğini boşuna değiştirmişim zaten ben kıllanmıştım sizin anlatığınız boğaz kelebeği vakkasından daha farklı gibiydi bendeki arıza ama bende altur servisin sözüne göre değiştirtdim bu kelebeği ya bu işlemede 600 ytl para harcadım ya şu arabalardan çok iyi anlayan bi vw ustası varsa yazın allah aşkına bu olaya çok sinirlerim bozuluyor yardımlarınız ve yorumlarınınzı bekliyorum hayırlı günler arkadaşlarım
aynı dertten benim bi müşterimde oldu ,geçen geldi bunlarda zaten bi hastalık, bu boğaz kelebek ünitesi önce bi temizlenip sonrada adaptasyon yapılmalıdır  :tamamdir
ondan sonra eğer araç genede bi düzen tut muyorsa  genede stop ediyorsa , ondan sonra kelebek ünitesi değişmeli :saygılar :saygılar :saygılar

Çevrimdışı pasha 1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #277 : 05 Şubat 2008, 22:04:04 »
valla benimkide sapıtmaya başladı gene temizledim adaptasyon yaptırdım hararet 70 e dayanana kadar düzelmiyor 70 i geçtimi normale dönüyor hararet müşirinide yeni değiştirdim acaba termostatıda değiştirsemmi?
pasha1 eski kelebeğe kaç para istiyon anlaşırsak alabilirim :D :D :D

valla üstadım zaten benim arabada boğaz kelebeği arızalı değilmiş yani boşu boşuna aldım boğaz kelebeğini bendeki boğaz kelebeği yedek kaldı fiyatta anlaşabiliriz sanırım

Çevrimdışı raskolnikof

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #278 : 09 Şubat 2008, 18:25:31 »
Arkadaşlar merhabalar,
bende 2000 model bir comfort line sahibiyim,

Rolantide , hareket halinde bosa aldııgmda, geri vitesde stop etme ;
rolantide bazen ve direksiyonu sonunda kadar kırıdıgımda sürekli titreme vardı arabamda.

Dün bu forumu baştan sona okudum,
bugünde bi volkswagen ustasında götürüp kelebeği temizlettim.
30 ytl ödedim.
Bir problem kalmadı, düzeldi.

Verdiğiniz bilgiler, paylaşım için teşekkür ediyorum.

Arabam normalden biraz fazla yakıt yakıyordu, neredeyse km 300.000 tl :(
Bunuda ustaya sordum, aynı sebepten oldugunu, bundan sonra azalacagını söyledi.
Şimdi yeniden km'yi sıfırlayıp ölçeceğim.

Görüşmek üzere

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #279 : 09 Şubat 2008, 18:31:40 »
@raskolnikof ;Aramıza hoş geldin sorununun çözüldüğüne sevindim .
Arabanı Otomobilim bölümünde tanıta bilirsin ;)