Gönderen Konu: Vites sorunu ?? yardım :( (((5.nci sayfa güncel...)))  (Okunma sayısı 25817 defa)

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
Ynt: Vites sorunu ?? yardım :( (((2.nci sayfa güncel...)))
« Yanıtla #42 : 14 Nisan 2010, 23:17:26 »
atın attın siz o dandik şazumanlarıı  :D üzerine basmadan kesinlikle geçmez benimkisi :tamamdir :tamamdir

ne güzel yardımcı oldun sağol beya :D 

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #43 : 15 Nisan 2010, 12:21:30 »
  ;D ;D Ya kafayı takmayın bukadar şanzımanla alakası yok olayın herşey Aktarmayla ilgili.. İyi bir usta aracın altından her türlü ayarı çok rahat yapar.. İçerde bir co plot olacak ve ilk önce vites kolunun dik merkez konumda tutacak ve usta buna göre gez göz arpacık ayarlarını yapacak... 

Geri vites bastırarak girmesse bilinki mutlaka bir karışıklık vardır..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı cery

• JDM - German
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 16 Nisan 2010, 21:40:07 »
bi de arkadaşlar mk1 de ve bazı eski araçlarda( halk arasında söylenen ismi ile) kara şanzuman var deniyo yani hareketli iken araba 2 den 1 e geçmiyo durmak şart.durduktan sonra 1 e rahat takabiliyon. diye biliyom

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 16 Nisan 2010, 22:07:23 »
şeytan kulağına mermi... çok şükür başıma öylebi dert geldiğini hatırlamıyorum :)

Çevrimdışı omertek

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 16 Nisan 2010, 22:39:58 »
Bende daha önce 2000 model seat cordoba vardı tamamen durmadan 1'e geçmiyordu bende bu durumu kara şanzıman'a bağlayıp hoş görüyordum gelgelelim şimdi  1980 golf mk1 var 1. vitese her türlü geçiyor :) ilginç bir durum.En çok hoşuma giden de 1. viteste dik yokuş inmek frene hiç dokunmadan inebiliyorum.
1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #47 : 16 Nisan 2010, 22:42:46 »
Hayır mk1 de kara şanzıman yok 70 lerin ortalarında avrupada sona erdi bu üretim. 2 den 1 e geçmesi için devrin 2bin in altında olması şart secromeç sıkıştırması ona göre ayarlı ama sağlıklı bir şanzımanda daha üst devirlerdede 1 e geçiyor.. Mesala bendeki 2bin devir üstünde cırtlıyor bazen :)
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 16 Nisan 2010, 23:03:40 »
evet sorunumuz mami nin tanıdık ustası tarafından daha çok büyüdü :D bastırmadanda geriye geçiyo 1 yerine geriye gidio  1 le 3 acaip bişi ikiz gibi oldu :D 1 e artık hiç geçmio 5 sefer deniosun 5 incide geçiyo acaip oldu sinir hastası etti beni yaaaa deli olucam   :t :t :bekleriz: :bekleriz: :'( :-\

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 16 Nisan 2010, 23:05:23 »
evet sorunumuz mami nin tanıdık ustası tarafından daha çok büyüdü :D bastırmadanda geriye geçiyo 1 yerine geriye gidio  1 le 3 acaip bişi ikiz gibi oldu :D 1 e artık hiç geçmio 5 sefer deniosun 5 incide geçiyo acaip oldu sinir hastası etti beni yaaaa deli olucam   :t :t :bekleriz: :bekleriz: :'( :-\

Göhanın yaptığı gibi bi dene ? ???
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı omertek

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 16 Nisan 2010, 23:12:48 »
Bende benim viteste boşluk var diye kafama takıyordum demek ki hiç dokunmamak lazımmış  :tamamdir
1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 16 Nisan 2010, 23:19:40 »
şimdi oda olmuyo :D 2 den 1 e olmuyo 3 e geçio

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 16 Nisan 2010, 23:22:45 »
şimdi oda olmuyo :D 2 den 1 e olmuyo 3 e geçio

:o Nasıl yani 1 yokmu olmuş ? :o
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 17 Nisan 2010, 00:49:37 »
geçmio işte zor atıo 1 e

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
« Yanıtla #54 : 17 Nisan 2010, 00:57:17 »
kardeşim memlekette usta kalmamış, yapabilirsen ya kendin yapacan yada ustanın yanında işten anladığını belli edecen yoksa kimsenin soruna çözüm ürettiği felan yok hepsi tek şey bilir yenisi ile değiştirmek. çözüm üreteni az... dediğim gibi şimdiye kadar öyle bir sorunla karşılaşmadım ama sana şunu söyliyim aktarma kısmındaki demirlerden olur ne olursa.şanzıman içerisinde bir  problem olacağını sanmıyorum. allah kolaylık versin diyorum :).....

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 17 Nisan 2010, 01:17:21 »
kardeşim memlekette usta kalmamış, yapabilirsen ya kendin yapacan yada ustanın yanında işten anladığını belli edecen yoksa kimsenin soruna çözüm ürettiği felan yok hepsi tek şey bilir yenisi ile değiştirmek. çözüm üreteni az... dediğim gibi şimdiye kadar öyle bir sorunla karşılaşmadım ama sana şunu söyliyim aktarma kısmındaki demirlerden olur ne olursa.şanzıman içerisinde bir  problem olacağını sanmıyorum. allah kolaylık versin diyorum :).....

çok doru söledin abimm aktarma kısmındaki demirlere baktı  yenisini al dedi ordan bi kaç parçanın  :D bulunmazki onlar  :-\
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2010, 01:18:08 Gönderen: burak.akın »