Gönderen Konu: İlk çalıştırmada gaz yememe  (Okunma sayısı 3046 defa)

Çevrimdışı TuNCh

• Profili Görüntüle
İlk çalıştırmada gaz yememe
« : 29 Mayıs 2012, 19:13:09 »
Arkadaşlar merhaba. konu ile ilgili forumda arama yaptım ama bulamadım birşey, eğer daha önceden açılmış bir konu ise kusura bakmayın şimdiden.

Aracım 2003 Pacific Benzin + LPG, son 2 haftadır yaşadığım sorun; motor soğuk iken aracı çalıştırdığımda meydana geliyor.Sabah marşa basıyorum araç çalışıyor (Benzinde) gaz vermeye başlıyorum ayağım gaz pedalına dokunur dokunmaz motor boğulmaya başlıyor devir saati bir aşağı bir yukarı oynuyor (boğaz kelebeği 2 ay önce temizlendi) sanki stop edecek gibi oluyor ama motor durmmuyor kesinlikle, 35 40 sn geçiyor daha sonra gaz veriyorum bu defa sorun olmuyor, LPG de bu tarz bir sorun yaşamıyorum, motor ısındıktan sonra benzina alıyorum o şekilde deniyorum yine sorun yok.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Golf IV Pacific [2003]

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
Ynt: İlk çalıştırmada gaz yememe
« Yanıtla #1 : 29 Mayıs 2012, 19:42:28 »
benzin pompasında sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. depo çeyrekten aşagı düşerse pompa zarar görüyor diye biliyorum
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı metalteo

• ilker
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Mayıs 2012, 22:59:45 »
arkadaşın golf de aynısı oluyo neden ki  ???

Çevrimdışı ØSîRîS

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Mayıs 2012, 23:08:46 »
boğaz kelebeğini temizledikten sonra adaptasyon yaptırdınız mı ?

Çevrimdışı TuNCh

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Mayıs 2012, 23:24:52 »
boğaz kelebeğini temizledikten sonra adaptasyon yaptırdınız mı ?

Özel serviste genel bakımları için işlem yapılırken temizlenmişti, başında durmadım aracın o yüzden bilmiyorum ama yapılmıştır tahminimce, boğaz kelebeği temizlendikten çok zaman sonra meydana geldi bu durum.
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2012, 23:26:09 Gönderen: TuNCh »
Golf IV Pacific [2003]

Çevrimdışı Sesizlik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Mayıs 2012, 00:08:13 »
Adaptasyon önemli.Boğaz kelebeği sökülmeden temizlik yapıldıysa zaten gerek kalmıyor.Ama sök çıkarda adaptasyon mutlaka sart diye biliyorum.Umarım servis atlamamıştır.Bi sorun derim.

Benim başımdan geçen olayda devir kaybına bağlı stop etme vardı.Vw yetkili servis crc motor temizliği + boğaz kelebeği temizliği ile beraber implus diye bir sensör var devir dengesini ayarlayan onu değiştirdi sonra saat gibi olmuştu.Ama bu işlemler biraz tuzlu olmuştu.Tabi ben hepsini yetikili serviste yaptırmıştım.Umarım sensör değildir.Biraz can yakabilir.  :( Geçmiş olsun.

Çevrimdışı TuNCh

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Mayıs 2012, 22:23:11 »
//guncel
Golf IV Pacific [2003]