Gönderen Konu: Fazla yakiyor  (Okunma sayısı 21818 defa)

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
Ynt: Fazla yakiyor
« Yanıtla #14 : 08 Nisan 2009, 23:53:19 »
1.8T baya yakıyomuş :(
en iyisi dizelmiş ya, gözünü seviyim mazotun :D

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 08 Nisan 2009, 23:57:04 »
1.8T baya yakıyomuş :(
en iyisi dizelmiş ya, gözünü seviyim mazotun :D

yeto biraz performansli kullaniyor sanirim.Normal de 12 litre gibi bir rakamdan bahsediliyor kullanicilar tarafindan.Ben once 1.8T alacaktim da sonra korktum yine dizelden sasmayalim dedim devam dizele.Agir ve motoru biraz buyuk araclarda benzinli kullanmak cok zor.Sehir icinde 35-38 ykr araliginda yakit tuketimi anormal bir rakam bana gore.Eger sehir disina cikmazsam dizel aracimla sehir icinde aylik 200 lira gibi bir yakit tuketimim oluyor.Benzinli olsaydi bu rakam 350 civari olurdu herhalde.Benimkisi 22-24 ykr araliginda ama ben eski passatim gibi 18-19 ykr araliginda olmak istiyordum ::)
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2009, 23:58:41 Gönderen: Halil Kara »

Çevrimdışı yeto

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 12 Nisan 2009, 19:36:13 »
aslında fazla performasnlı kullanmıyorum ama bazen gazlıyorum tabi sırf o turbonun sesini duymak için ;D ama istanbul trafginde dur kalk yapmaktan yakıyo arac hızını alınca 90km hızla ortlama 7- 8lt civarı yakıyo :tamamdir
VW PASSAT 1.8T B5 20V HİGHLİNE

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 12 Nisan 2009, 22:13:50 »
Arkadaslar aslinda oyle cok da yakmiyormus, bugun anlama firsatim oldu.
Bugun sehir disina ciktim, agabeyim askeligi icin Istanbul a gitti, kendisini Antalya havalimani na birakip geldim.Toplamda 320 km. yol yaptim.Bunun 240 i sehir disi 80 km si sehir ici.Sehir disinda hiz sabitleme acik 100-120 km araliginda sakin kullanimla Antalya'ya vardigimda yol bilgisayari 120 km nin sonunda 5.6 litreye kadar dustu.Sonra sehir icinde biraz dolastim, sehir icinde de sakin kullanimla devam ettim, bazi yerlerde trafigin akis hizindan dolayi biraz gazlamak zorunda kaldim.Onun disinda hep sakindim.Geriye dondum ve eve geldigimde 320 km olmus.Ortalama da 6.5 litrelik bir rakamla karsi karsiya geldim.Tabi gelirken yaklasik 35-40 km rampa tirmandigim icin ve sehir icinde biraz dolastigim icin yakit tuketimi 5.6 dan 6.5 litreye cikti.Sadece sehir disi kullanimda ortalama 6 litre diyebiliriz.Tabi dedigim gibi sakin kullanim.Bu rakam da gayet normal aslinda, eski aracim dan yarim litrelik bir farki oluyor hemen hemen.
Ama sehir icinde nedense bu fark 2 litreye yakin fark ediyor.Bunun da nedenini sanirim cozdum.Eski manuel aracim da 2. viteste fazla ilerlemezdim direk 3 e atardim.Bunda ise mecburen 2000 devir goruyorum.Rampa cikiyorsam bu 2500-2600 e kadar gidiyor 3. vitese gecmek icin.Dogal olarak 2. viteste fazla devir cevirip daha uzun yol gitmemden kaynaklaniyor diye kendi kendime bir aciklamasini buldum ama ne kadar dogrudur tartisilir  :)

Saygilar, sevgiler...

Çevrimdışı type-r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 13 Nisan 2009, 09:38:13 »
Arkadaslar aslinda oyle cok da yakmiyormus, bugun anlama firsatim oldu.
Bugun sehir disina ciktim, agabeyim askeligi icin Istanbul a gitti, kendisini Antalya havalimani na birakip geldim.Toplamda 320 km. yol yaptim.Bunun 240 i sehir disi 80 km si sehir ici.Sehir disinda hiz sabitleme acik 100-120 km araliginda sakin kullanimla Antalya'ya vardigimda yol bilgisayari 120 km nin sonunda 5.6 litreye kadar dustu.Sonra sehir icinde biraz dolastim, sehir icinde de sakin kullanimla devam ettim, bazi yerlerde trafigin akis hizindan dolayi biraz gazlamak zorunda kaldim.Onun disinda hep sakindim.Geriye dondum ve eve geldigimde 320 km olmus.Ortalama da 6.5 litrelik bir rakamla karsi karsiya geldim.Tabi gelirken yaklasik 35-40 km rampa tirmandigim icin ve sehir icinde biraz dolastigim icin yakit tuketimi 5.6 dan 6.5 litreye cikti.Sadece sehir disi kullanimda ortalama 6 litre diyebiliriz.Tabi dedigim gibi sakin kullanim.Bu rakam da gayet normal aslinda, eski aracim dan yarim litrelik bir farki oluyor hemen hemen.
Ama sehir icinde nedense bu fark 2 litreye yakin fark ediyor.Bunun da nedenini sanirim cozdum.Eski manuel aracim da 2. viteste fazla ilerlemezdim direk 3 e atardim.Bunda ise mecburen 2000 devir goruyorum.Rampa cikiyorsam bu 2500-2600 e kadar gidiyor 3. vitese gecmek icin.Dogal olarak 2. viteste fazla devir cevirip daha uzun yol gitmemden kaynaklaniyor diye kendi kendime bir aciklamasini buldum ama ne kadar dogrudur tartisilir  :)

Saygilar, sevgiler...

Halil İstanbul'da nereye dustu abin?
My Name is IBRAHIM UZULMEZ and I use Clear For men :D

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #19 : 13 Nisan 2009, 10:10:58 »
Evet harbiden nereye çıktı.
Detayları alalım.
Bakarsın görürüz son 5 gün :)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 13 Nisan 2009, 11:29:29 »
arkadaşın biri sabırsızlıkla devrelerinin gelmesini bekliyor sanırım  :D

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 13 Nisan 2009, 12:25:07 »
 :)
Küçük Yalı'ya gitti arkadaşlar.Kazım Karabekir Kışlası' na piyade olarak gitti.Kısa dönem yapıcak.1 ay orda kalıcak daha sonra nereye gider belli değil ama büyük ihtimal orda kalırmış yada o çevrelerde biryere gidermiş deniliyor ama belli olmuyormuş tabi.30 gün sanırım acemiliği sürecek dış dünya ile iletişimi kesilecek  :) Bakarsınız belli olmaz bende bu kasım da gidebilirim  8)

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 13 Nisan 2009, 14:34:56 »
hade hayırlısı, hayırlı teskereler abine

Çevrimdışı yeto

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 13 Nisan 2009, 17:27:03 »
hayırlı teskereler
VW PASSAT 1.8T B5 20V HİGHLİNE

Çevrimdışı type-r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 13 Nisan 2009, 19:44:03 »
Hayırlısı. Maslak-Sarıyer Tarafına Gelirse Haberim olsun :D
My Name is IBRAHIM UZULMEZ and I use Clear For men :D

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 13 Nisan 2009, 22:32:05 »
Tesekkurler sagolun arkadaslar.

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 24 Nisan 2009, 12:25:27 »
Selam arkadaslar

Konu Passat bolumunde acilmis ama banada fikir verirseniz sevinirim. Aracim 2004 model Golf4 Otomatik vites. Araci 2 ay once aldim. Kullanim hatalarimda var cok dur kalk, uzun sureli park etme ve sehir ici kullanimda 50 lt benzinle 360 km yol yaptim ve daha once cok yakmasini umursamadigim olay beni gercekten hayal kırıklıgına ugratti. Nerdeyse 100 km de 13-14 lt benzin harciyor. Bakimlar ilk alindiginda yapildi ve butun filtre v. b seyler degisti.

Cok yakmasinda sehir ici kullanim, surucu kaynakli israf ve otomatik bu kadar etki etmis olabilirmi? Yoksa beim depo filan mi delik. Servisteki usta da cok yakmis dedi 1 depo ile 500 km gitmen lazimdi dedi.

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 24 Nisan 2009, 14:07:11 »
hem benzinli olması hem otomatik olması hem de şehir içinde kullanman
nedeniyle araban cok yakıyor, tabi bakımını yaptırdıktan sonra belki biraz düşebilir
ancak kullanımdan kullanıma fark vardır. arabayı nasıl kullanıyorsun? zorluyor musun?