Gönderen Konu: vw passat 98 1.8 otomatik vites, yardım lütfen  (Okunma sayısı 39276 defa)

Çevrimdışı timyeats

• Profili Görüntüle
Ynt: vw passat 98 1.8 otomatik vites, yardım lütfen
« Yanıtla #28 : 10 Nisan 2011, 00:38:18 »
iyi günler
benimde buna benzer sorunum var yardım edebılırmısınız
bendekı arac 100 e kadar gayet ıyı vıtes degıstırmesı 100 den sonra arac bagırmaya baslıyor 120 km hıza ulastıgında 3600 devır yapıyor ve sureklı bagırmaya devam edıyor fazla da zorlarsam yag kokusu artık gelmeye baslıyor sorun ne olabılır ?
98 model 1.8 passat otomatik

kardeş benimkide 98 oto passat, ben aldığımdan beri 100 km de bağırıyor, devir 3100 . 120 de devir 4000, ben artık buna normal heralde diyorum çünkü her yere götürdüm problem yok. hantal araba bunlar bence

Çevrimdışı firebir30

• Profili Görüntüle
Ynt: vw passat 98 1.8 otomatik vites, yardım lütfen
« Yanıtla #29 : 25 Nisan 2011, 00:42:39 »
otomatik arabada baskı balata olmaz serhat bey. ama bunun yerine motorun gücünün aktarımı için torq converter vardır. ustalar buna tribün diyor. güç kaybı bundan olabilir. vites geçişlerindeki vurmada şanzımanın mekanik kısmında sorun başladığını gösteriyor. şanzımanla ilgili problemlerin artınca mecbur söktürecen, o zaman tribün kontrol edilir tabi şanzımanın iç kısmıda kontrol edilecek yanık disk varsa değişecek. yada zamanın ve paran varsa şimdi şanzımanı söktür ve tribünü kontrol ettir. belki e ileridoluşabilecek daha büyük hasarı engellersin.