Gönderen Konu: Golf IV mü Corolla Terra mı?  (Okunma sayısı 17192 defa)

Çevrimdışı dave123

• Profili Görüntüle
Golf IV mü Corolla Terra mı?
« : 24 Haziran 2009, 12:01:11 »
Merhaba arkadaşlar,

99-2000 model golf comfortum var, ama yüksek modelli bir araç almak istiyorum.
Bütçeme göre alabileceğim araba Corolla terra lar 2005 model falan.

Sizce 99 model Golf mü 2005 model Corolla mı daha iyidir?

Çevrimdışı erdem2179

• erdem2179
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk3 gti
Ynt: Golf IV mü Corolla Terra mı?
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2009, 12:34:18 »
TABİ Kİ GOLF
Mk3 gti

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2009, 19:00:45 »
babama Terra aldık :D 2005 model! Şahane bir araç ama biraz yaşlı işi!!! Bütün yaz boyunca ben kullandım taki GOLF IV alıncaya kadar. şimdi binmek dahi içimden gelmiyo Terra ya! Corolla iyi konforlu bir araç ama hiç spor bir duruşu yok. Sen bilirsin ama GOLF 98 dahi olsa GOLF dür.

Çevrimdışı ahmetbegen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2009, 21:47:11 »
bende megane vardı  sattım golf aldım illaki golffffff

Çevrimdışı colibaly

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Haziran 2009, 08:37:00 »
Üstad sen biz Golf çülerin arasında kaldın  :) Golf IV forumuna böyle bir soru sorarsan cevap açık ve net bellidir. Ben de olsam golf alırım ama senin için önemli olan nedir? Örneğin bagaj hacmi ise terra alabilirsin. İnşallah seçiminde doğru karar verirsin. Araba falan hikaye arkadaşlar. Allah kaza bela vermesin gerisi yalan. GOLF'e +1 de benden :tamamdir

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Haziran 2009, 08:51:53 »
Golf Aşkına :sevgi:

Çevrimdışı adalmaz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Haziran 2009, 10:42:43 »
bence karşılaştırma biraz saçma olmuş bendede 2001 golf var ama tabiki temiz 2005 terra daha iyi derim mantık olarak bence böyle bir karşılaştırma 2005 golf 5 ile yapılabilir ama genel bakarsan dünyada golf bir efsane olmuştur ve golfünde golf4 ü golf 6 bile bunu değiştiremez diye düşünüyorum oda ayrı bir mevzu ::)
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Haziran 2009, 11:50:09 »
2005 corolla vardı patronumda gayet koforlu ve sağlam bir araç.Fakat golf 4 dedimmi akan sular durur bencede golf  :tamamdir
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı dave123

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Haziran 2009, 13:08:03 »
tabiki doğru olan 2005 golf ile 2005 corollayı veya 99 golf ile 99 corollayı kıyaslamak, öyle düşünseydim hiç konu bile açmazdım, golf 1 numara bence de. Lakin yaşlandıkça masraf çıkarıyo, corollalar çok sağlam arabalar diye duyuyorum. Daha 2005 corollaya binmedim ama eminim ki golf kadar konfor ve karizma yok o arabada. Gönül ister ki 2005 golfe terfi edeyim ama ona gücüm yetmiyor maalesef.

Neyse her araştırmadan olduğu gibi burdan da GOLF galip çıktı :)
Sanırım bende çok sevdiğim GOLF ümle devam edeceğim...

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 25 Haziran 2009, 13:35:51 »
abi kendi kalbinin sesini dinle burda soararsan herkes golf der toyota forumuna sorsan onlarda corolla der yani biraz marka fanatiklıgı yapıyoruz

bence 2.side ıyıdır onemlı olan ne amaçla kullanıdıgın ....ama karizma dersen tabıkı golf mk4  :tamamdir

Çevrimdışı Çiftelerli83

• TÜM ZAMANLARIN EN İYİSİ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Haziran 2009, 15:52:04 »
Arkadaşlar kesinlikle GOLF derim bu konuyu tartışmaya bile gerek yok. Arada çok büyük kalite farkı var...

Çevrimdışı scaliskan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Haziran 2009, 14:54:35 »
terra mi dedin bmw yada mercedes desen bile GOLF derim. :saygılar

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 30 Haziran 2009, 15:09:18 »
Corolla yabana atılacak bir araç değil. Karşılaştırma adil olmamış, biz golfü sevdiğimiz için golf diyoruz ki bence de golf ama her ne olursa olsun aradaki 6-7 yaşı küçümsemeyin, illaki kalite, dayanıklılık konusunda farkları olacaktır. C segmentindeki en dayanıklı araçlar olarak isim yapmış bir araç corolla. Belki Türkiye yada Avrupa pazarında bir golf kadar kullanıcısı olmasa bile dünya genelinde özellikle uzak doğu ve ABD pazarında en fazla satan c segmenti araçtır...

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 30 Haziran 2009, 16:48:03 »
Corolla yabana atılacak bir araç değil. Karşılaştırma adil olmamış, biz golfü sevdiğimiz için golf diyoruz ki bence de golf ama her ne olursa olsun aradaki 6-7 yaşı küçümsemeyin, illaki kalite, dayanıklılık konusunda farkları olacaktır. C segmentindeki en dayanıklı araçlar olarak isim yapmış bir araç corolla. Belki Türkiye yada Avrupa pazarında bir golf kadar kullanıcısı olmasa bile dünya genelinde özellikle uzak doğu ve ABD pazarında en fazla satan c segmenti araçtır...
+ ben  :tamamdir bence çok ön yargılı davranıp marka taraftarlığı yapıyosunuz