Gönderen Konu: XenoN Far ve Araç Muayene!!  (Okunma sayısı 6530 defa)

Çevrimdışı DidimLy

• Profili Görüntüle
XenoN Far ve Araç Muayene!!
« : 11 Nisan 2012, 13:39:13 »

Herkez Araç Muayanesinde Xenon Farların Ağır Kusur Olacağını Vize Verilmeyeceğini Söylüyor.

Aramızda Xenonla Muayeneden Geçen Var mı?
Derdi dünya olanın; Dünya kadar derdi olur.
Yunus Emre.

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

• Volkswagen Türkiye
  • Kuzen
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

Çevrimdışı DidimLy

• Profili Görüntüle
Ynt: XenoN Far ve Araç Muayene!!
« Yanıtla #2 : 11 Nisan 2012, 14:40:33 »
Benim Far Ayarım Var.. O Zaman Sıkıntı Olmayacaktır anladığım kadarıyla..
Yunus Emre.

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Nisan 2012, 14:45:56 »
4 ay önce xenon  muayenede hiç bir sıkıntı olmadı...

Çevrimdışı ertan yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Nisan 2012, 19:32:17 »
ben geçen ay girdim vizeye ağır kusur olarak zenon var diye kaldım arkadaşım kesinlikle söktür git herkes geçer dedi ama maalesef ağır kusur çünkü zenonda far ayarı iptal olduğu için ağır kusur oluyo

Çevrimdışı metalteo

• ilker
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Nisan 2012, 22:59:19 »
bizde ki far ayarı olmuyo otomatik olacak bağajda ağırlık kontrollü bişiler yeni kasalar da var söktür yoksa kalırsın.

Çevrimdışı DidimLy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Nisan 2012, 11:16:34 »
Bu Çok aydınlatıcı oldu. teşekürler. ben bunu ilk defa öğrendim söktüreceğiz..
Yunus Emre.

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2012, 11:19:41 »
Bir forumda okudum ferrari kornadan bile geçememiş aqır kusur yazmışlar bilginize
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı bmutlu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Ağustos 2012, 19:51:39 »
arkadaşlar bugun muayeneye gittim aracımda farda siste xenon var ve parklarım yanmıyor amerikan sinyal var geri lambalarım yanmıyor müşür arızalı sanırım trafik seti yangın tüpü yok lpg yeni degişti proje yok gidiyim giriyim sorunlu cıkanları yaptırıyım geliyim dedim cunku proje 80 lira dedi usta lpg ankarada taktırdım iki gune sınavım var eskişehirdeyim ankaraya gidemicem muayene gunune kadar 25 tl sızdırmazlık isticekti park ampulleri takma 5 tl dedi mandallar sıkıntılı kendim takamıyorum muayeneye girdim lpg sızdırmazlık almadım alman lazım dedi gorevli ama muayenede sıkıntı cıkmadı o kadar şey eksik diye düşünürken ilk kez xenon fardan agır kusur cıktı sadece yarın halojen taktırıp geri gitcem gercekten ilginc herkes bunlar agır kusur olur dedi xenon hiç aklıma gelmezdi adam geldi muayeneden gecmedi dedi dedim neler var bi baktım xenon gozukuyo sadece bide sordum kesin dedim sadece xenon mu evet dedi normal ampul takıp gelin dedi cok sasırdım ve nerden baksanız en az 110 liralık masraftan kurtuldum gidip girmesem muayeneye ordaki gorevliyi dinlesem hepsini mecbur yaptırcaktım tankta 2008 yazıyor yani normalde gerek yok diye biliyorum dedim lpg yeni degişmiş rapor alman lazım demişti ama lpg ile ilgili hiçbir sorun cıkmadı umarım yarın gittigimde sıkıntı cıkmaz baska yeniden tamamen mi muayene olcak bilmiyorum ama ya adam dikkat etmedi ya da gercekten sorun cıkmıyor

Çevrimdışı alplion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Ağustos 2012, 01:33:00 »
şu amele zenonu karşıdan gelenin gözlerini o kadar rahatsız ediyor ki, karşısındakine bu eziyeti edenler nasıl bi zevk alıyor anlamıyorum!!!
Yüzde Israr Etme Doksan da Olur, İnsan Dediğinde Noksan da Olur, Sakın Büyüklenme Elde Neler Var, Bir Ben Varım Deme, Yoksan da Olur...

Çevrimdışı metalteo

• ilker
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Ağustos 2012, 01:51:50 »
şu amele zenonu karşıdan gelenin gözlerini o kadar rahatsız ediyor ki, karşısındakine bu eziyeti edenler nasıl bi zevk alıyor anlamıyorum!!!

aynı şey normal sarı ampülde de geçerli araçların %70 nin far ayarı yok  :t

Çevrimdışı alplion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Ağustos 2012, 01:59:37 »
trafikte karşılıklı sayğı olması lazım da güzelim memleketim de bakkal dükkanından her ehliyet alan trafiğe çıkıyor.
Yüzde Israr Etme Doksan da Olur, İnsan Dediğinde Noksan da Olur, Sakın Büyüklenme Elde Neler Var, Bir Ben Varım Deme, Yoksan da Olur...

Çevrimdışı bmutlu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 14 Ağustos 2012, 02:00:31 »
aynen oyle xenona takmıyorum sarı ayarsız fara taktıgım kadar uzun yanıyo sanıp selektor yapıyorum adam selektor yapınca tamamen kör oluyorum far yukseklik ayarı var sehir içinde aşagıda geziyorum sehirler arasında biraz daha yukarı kaldırıyorum ha tabi kötü kullanan vardır ona sozum yok ama emin olun halojen ayarsız sahinler vs.de bi o kadar fazla onları kimse gundeme almıyo gecen tozlu biyerde gordum yanımdaki aracın farının biri apartmanın 7. katına dogru gidiyodu ışık :D

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #13 : 19 Ağustos 2012, 12:10:57 »
xenon fardan ziyade ayarsız far göz alır renginin beyaz yada sarı olması ne değiştiriyor ? adam geliyor farın biri anyaya biri konyaya bakıyor ama sarı diye hiç suçu yok demek saçmalık olur.