Gönderen Konu: Arka kapı hoparlörleri.  (Okunma sayısı 8854 defa)

Çevrimdışı pala80

• Profili Görüntüle
Arka kapı hoparlörleri.
« : 21 Aralık 2011, 15:39:59 »
Arkadaşlar aracım 2004/10.ay çıkışlı 2005 model fsi midline. standardında arka kapı hoparlörü gerçekten yok mu?
yada versiyona göre değişiyor mu? hoparlör yuvası var peki tesisat olarak hazır mı acaba? birkaç müzik tesisatçısı yok, montajı zahmetli olacak dedi.
ama mantıken yuvasını yerleştirdiyse kablosu çekili olması lazım, ama emin değilim. bilen varsa yardım rica ediyorum.
tabi 10 yıldır hayalini kurduğum araçta böyle basit bir eksiklik,VW nin malzemeden çaldığını düşünmek çok can sıkıcı.
Sonuçta eğer tesisat çekili değilse  kapı eşiği v.s. ellettirmek istemiyorum.kararsızım.
teşekkürler.

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
Ynt: Arka kapı hoparlörleri.
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2011, 18:18:48 »
benim araçtada yok 2004 sportline zaten cd çalar 2 çıkışlı
Büyük imza...

Çevrimdışı pala80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2011, 18:51:06 »
Yani hoparlör mü yok diyorsun yoksa kablo tesisatı da mı yok. bir tesisatçı hem bağlantı yapılacak hem de cd çalara arka çıkış için program atılacak dedi. teşekkürler.

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2011, 23:21:34 »
kapıları söküp tesisatı varmı diye bakmadım  ama çok yüksek ihtimalle yoktur diye düşünüyorum hafta sonu vaktim olursa söker bakarım , cd çalarda eğer 2 çıkışlı entegre kullanıldıysa yazılımla olmaz zaten  cd çaların setup menüsüne girdiğinizde sadece balance (sağ-sol hoparlör ayırma) bölümü çıkacaktır

eğer arka çıkışlarıda olsa fader (ön -arka hoparlör ayırma) diye ayırma seçeneğide olması lazım   o cd çalara yazılım atmak herkezin yapabileceği bir iş değil  sakın oyuna gelmeyin  ön çıkışlara paralel bağlayıp size tamam hallettik diyebilirler  bunu yapmalarını şu şekilde engellersiniz  baştan söyleyin öncelikle ayrı çıkış olacakmı diye eğer evet derse ben cd çalardan yazılım yüklendikten sonra  fader menüsünden ön ve arkayı sağ ve sol hoparlörleri ayrı ayrı dinleye bilecekmiyim diye sorun unutmayın her hoparlörü tek tek açıp kapatabilmeniz lazım menüden    çok yüksek ihtimalle olmayacaktır ama  cd çalar 4 çıkışlı entegre varsa ve sadece yazılımları faklı ise yazılımı değiştirip hoparlör ekleyerek olabilir

cd çalarıda söker arka çıkış için  extra yeri varmı diye bakardım ama  o bölgeden tıkırtı yapıyor diye komple söküp çift taraflı bantla kapattım  şimdi sökmiyim bir daha
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2011, 23:26:41 Gönderen: enesandic »
Büyük imza...

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2011, 23:29:15 »
Bu arada  kapıların  söküldükten sonra kaçtane sekman kırıldığını kendinde  gör  çünki bozuk yolda giderken  artık eskisi kadar sessiz bir araban olmaya bilir  ben kendim söker takarım kimseye söktürmem ses yapmaya çok meyillidir kapı bölümleri çok dikkat et fena canını sıkar ses yaparsa eğer

Alıntı
tabi 10 yıldır hayalini kurduğum araçta böyle basit bir eksiklik,VW nin malzemeden çaldığını düşünmek çok can sıkıcı.

comfortculardan  varsa konuyu okuyan   onlarda yazsın merak ettim onlarda varmı?
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2011, 23:32:06 Gönderen: enesandic »
Büyük imza...

Çevrimdışı pala80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Aralık 2011, 09:39:18 »
teşekkürler enesandic.bir tesisatçı çok kendinden emin konuştu,arka için yazılım falan ama icraatı nasıl olur bilemem.ayrıca o sekman konusu da; ben sordum açılan kısımlarda herhangibir deforme falan olur mu diye oda sekmanların yedeği var bende aynen eskisi gibi olacak dedi.
ama ben yine de riske girmek istemiyorum.aslında öne tweter hariç 2şer tane koyacaklarına, öne 1 normal ve 1 tweter koyup, arkaya da 1 tane koyulabilirdi.şimdilik idare ediyorum ama sağlam bir çaresi varsa, başka arkadaşların fikrini de bekleyelim bakalım.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 22 Aralık 2011, 13:43:08 »
media  markt ta MAC ve Bluepunkt, tek kanal 16,5cm hoparlörü vardı. En alt katta da makul fiyatla montaj yapılıyor.  Bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmam. Arkada zaten tweter var, tek kanal bası daha iyi verir. Bluepunkt özellikle kaliteli ses veriyor.
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2011, 13:45:24 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı pala80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2011, 15:36:16 »
Adaşım Onur,  inşallah bana yakın olan ist.daki şubelerinde de iyi montaj vardır.aklımda olsun sağol.
yalnız arkada tweter nerde var  ben fark etmedim.?

Çevrimdışı GB666

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Haziran 2012, 10:03:13 »
bende 8 ay once kayseri'ye gidip aldım arabayı..gittiğimde farkettim arka hoparlörlerin olmadığını doğuşa gittim gelir gelmez sordum arkaya hoparlör takılıyormu diye abi bunlar 2 çıkışlı arkaya takarsak kaldırmaz demişlerdi...bilginiz olsun..

Çevrimdışı pala80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Haziran 2012, 19:15:32 »
zaten değişiklik düşünürsem tam ekranlı bir teyp ile beraber hoparlör v.s. girerim olaya.artık öyle düşünüyorum. tşk.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #10 : 12 Haziran 2012, 22:08:01 »
Cancan oto da for-X multimedia 1000tl ye 10 taksit. Navigasyondan geri görüşe kadar ful VW orjinel teybinin kopyası. Pedal setinden hoparlöre kapı yazılarına kadar hepsi de var geçen şaşmazda denk geldi passatın birine takmışlar süper duruyordu.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı pala80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Haziran 2012, 12:20:10 »
Ok. aklımda bulunsun sağolasın.