Gönderen Konu: Benzin Kokusu  (Okunma sayısı 25824 defa)

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
Ynt: Benzin Kokusu
« Yanıtla #14 : 09 Mayıs 2014, 21:26:11 »
boğaz kelebeğindeki benzin girişi ne işe yarıyor? enjektörler hariç kelebekte de mi benzin püskürtme sistemi var ya da motor soğukken oradan benzin mi gidiyor?

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 09 Mayıs 2014, 21:42:30 »
 ???  ???  ???

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #16 : 09 Mayıs 2014, 21:42:48 »
Bogaz kelebegime benzin girisi olmaz arac hava alirken hava aldigi yerden benzini alamaz bogulur stop eder karbon filtreden kelebegin altina gelen hortum kanister hortumudur yani soyle depoda veya hortumlarda biriken benzin buharini yanma odasina aktarir yanma tek nokta enjeksiyonlu yada karburatorlu araclarda benzin dediginiz gibi kelebege benzer bir parcadan gecer ama cok nokta enjeksiyonda bu imkansizdir.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #17 : 09 Mayıs 2014, 21:50:17 »
Bu arada bu benzin kokusu olayi buyuk ihtimal ile enjektor kutugunune baglanan giris ve cikis hortumlarindan gelir sayet ordan degilse arkadan one uzanan plastik borulara bakilmalidir su unutulmamali ilk calismada arac sogukken benzin kokusu bizim araclarda normaldir egzosdan aracin icine dolar ozellikle geri geliosaniz daha cok olur yada arkadaki benzin samandirasini  oldugu yere bakmalisiniz birde en onemli son nokta buraya dikkat bogaz kelebegine karter havalandirmasindan gelen hortum bostaysa yerinde degilse araca igrenc bir yanik ve benzin kokusu doldurur bilginiz olsun.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 10 Mayıs 2014, 08:37:43 »
Bu konuyu daha öncede tartışmıştık sanırım. Kelebekte benzin girişi yok. Zaten benzin girişi olsa ozaman o parça karburatör olur mekanik olarak. Zaten eğer mantık yürütülürse aee de var afh de neden yok ?

bluerose1 da dediği gibi önceden de tartışılmıştı bu konu.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #19 : 10 Mayıs 2014, 09:29:36 »
Bogaz kelebegime benzin girisi olmaz arac hava alirken hava aldigi yerden benzini alamaz bogulur stop eder karbon filtreden kelebegin altina gelen hortum kanister hortumudur yani soyle depoda veya hortumlarda biriken benzin buharini yanma odasina aktarir yanma tek nokta enjeksiyonlu yada karburatorlu araclarda benzin dediginiz gibi kelebege benzer bir parcadan gecer ama cok nokta enjeksiyonda bu imkansizdir.

Evet hatırladım o hortum girişi kanister girişi yani benzin deposunda buharlaşan benzinin yeniden yanma odasına verilmesi, yani ordan benzin buharı giriyor. Benzin değil!!!
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #20 : 10 Mayıs 2014, 21:18:29 »
NEyse doğrusu Kanister midir bitti mi.Bizde bundan sonra bilelim yanlış bilgilere mahal vermeyelim. :)
Red Machine!!!

Çevrimdışı ilbey666

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 10 Mayıs 2014, 22:29:34 »
Bu konuyu daha öncede tartışmıştık sanırım. Kelebekte benzin girişi yok. Zaten benzin girişi olsa ozaman o parça karburatör olur mekanik olarak. Zaten eğer mantık yürütülürse aee de var afh de neden yok ?

bluerose1 da dediği gibi önceden de tartışılmıştı bu konu.

AFH'de kelebek yok mu ?
Rock hard, ride slow.

Çevrimdışı aquantis007

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #22 : 11 Mayıs 2014, 23:38:28 »
Ayni sey basima geldi. Arka koltugun altinda benzin pompasi hortumunun ucuni kesip tekrar yaptik sizdiriodu. Yani orasi bile deilse yizde seksen hortum kacagi ona eminim

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Trilyonda olssn harcanicaksin..

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 13 Mayıs 2014, 16:15:21 »
ilbey afh de kelenek var olmaz olur mu sadece kelebekte aee gibi o sarı dirsek girişi yok
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı bybelfagor

• POLO 6N 1998 TRAKYA
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: POLO 6N 1998
Ynt: Benzin Kokusu (Çözüldü -foto-)
« Yanıtla #24 : 18 Mayıs 2014, 13:59:15 »
Tekrar Merhaba Arkadaşlar;

Bir çok arkadaşın fikirlerini tek tek okuyarak dün arabanın başına gittim en kolayından başlayarak kontrol etmeye başladım.

Sonuç olarak daha 2. kontrolde sorunu buldum. plastik motor kapağının solunda bulunan bujilere giden benzin hortumundan olduğunu tespit etmiş bulunmaktayım.

Sizler ve daha sonra başka arkadaşların başına gelme ihtimaline karşın bir kaç foto da çektim. Değişimi çok basit ve maliyetsiz. Şu an koku falan kalmadı.(tabii havaya yaktığım toplamda ortalama 100 TL lik benzini saymazsak  :D )
Tek tek foto çekip düzenleyip, fikirlerini paylaşıp bana ve tüm arkadaşlara yardımcı olmaya çalışan tüm dostlara tekrar çok çok teşekkürler.  :tamamdir

Bilgi Paylaştıkça Büyür.

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #25 : 18 Mayıs 2014, 14:39:54 »
Benzin gelis hortumudur bu depodan gelir alttakide donus hortumudur depoya geri doner gelis hortumunda basinc fazla olur zaten konun basinda soylemistim kontrol etmenizi yanliz onemlo bir nokta daha once hortumlar degistirilmis ustunden cikanlar orjinal degil orjinal olmasi onemli degil zaten ama hortum kaliteli cift katman ve fitilli olmali cunku benzin uc dort ayda hortumu yipratiyor.

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #26 : 18 Mayıs 2014, 14:58:10 »
hadi hayırlı olsun fotoları beğendim gayet net olmuş.
Red Machine!!!

Çevrimdışı bybelfagor

• POLO 6N 1998 TRAKYA
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: POLO 6N 1998
« Yanıtla #27 : 18 Mayıs 2014, 17:03:33 »
hadi hayırlı olsun fotoları beğendim gayet net olmuş.

Teşekkürler.