Gönderen Konu: Camlardaki BUĞ nasıL giderilir ?  (Okunma sayısı 5099 defa)

Çevrimdışı hrntncy

• Profili Görüntüle
Camlardaki BUĞ nasıL giderilir ?
« : 17 Ocak 2012, 05:39:34 »
arkadaşlar biliyorum belki çoğunuza saçma gelebilir ancak bu sorunun bir türlü üstesinden gelemedim
kış mevsiminde bulunuyoruz camlarda oluşan buharlaşma nasıl giderilir her zamanda klima vs acamam ki bir yöntemi veya kullanılan mazlemesi varmıdır
son 10 gündür buğ yüzünden illallah ettim resmen bir çözümü yolu varsa söyleyinde bende yapayım arkadaşlar
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2012, 05:40:38 Gönderen: hrntncy »
Her Honda 'GTI' tarafından avlanmaya muhtaçtır I LOVE MY POLO

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Camlardaki BUĞ nasıL giderilir ?
« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2012, 08:43:57 »
cama el sürmeden arabanın kalorifer ayarını camlara verin son hız çalıstırın  açılmaya başlar araba ısınana kadar netleşir ben öyle yapıyorum
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Ocak 2012, 10:03:19 »
elmayı veya limonu 2 ye böl (limon tavisyedir) ve iç kısmını bir güzel cama sür 1 dakika bekle sonra temiz bir bezle camı parlat bak bakalım buğu oluyor mu bir daha?
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2012, 10:05:06 Gönderen: ozmo »

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Ocak 2012, 10:09:45 »
camlara içerden sakın birşey sürmeyin :) Özgür yaza kadar elma kokusu geçmezse ufak sineklerle uğraşma derdi oluyor. Bir arkadaşım test etti  :D

Camlarda buğu oluşmasının sebebi sizden kaynaklanıyor. Aracınızı kullanırken kaloriferi sürekli olarak en sıcak konumda tutmayın. Sabah ilk ısınmada son kademede tutarak buğuyu giderin. sonrasında fanın hızını 2ye yada 1e alın sıcaklığıda orta derecede tutun. 4 cam kapalıyken bile buğu sorununuz olmaz. Arabada tek başınızaysanız sağ camı az açabilirsiniz.

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Ocak 2012, 10:14:53 »
eniştem tırcı :) benim mk1 in kalorifer arıza yaptıgında bende de aynı sorun vardı, bi beze sıvı sabun döküp içerden güzelce sil, tabi sabun izleri kalmıcak şekilde, bi süre idare ediyor, 1-2 hafta kadar.

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Ocak 2012, 10:20:59 »
Camsil ile silin bolca sikarak.

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Ocak 2012, 10:27:30 »
eniştem tırcı :) benim mk1 in kalorifer arıza yaptıgında bende de aynı sorun vardı, bi beze sıvı sabun döküp içerden güzelce sil, tabi sabun izleri kalmıcak şekilde, bi süre idare ediyor, 1-2 hafta kadar.

İlker bulaşık deterjanı demek istedin sanırım. EVet oda iş görüyor ama dediğin gibi etkisi 1 hafta anca

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Ocak 2012, 10:28:58 »
Şimdi aklıma geldi. Arkadaşımında bitmeyen bir buğu sorunu vardı. Esas derdi arabasının su almasıydı. İçerisi ısındıkça buğu kat be kat artıyordu. Aracınızın su alma sorunu varmı yokmu onu bir kontrol edin. Özellikle bagajı  :saygılar

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Ocak 2012, 12:22:49 »
İlker bulaşık deterjanı demek istedin sanırım. EVet oda iş görüyor ama dediğin gibi etkisi 1 hafta anca
hah aynen abi :D

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #9 : 17 Ocak 2012, 12:29:56 »
Arabanın içerisine azda olsa bir yerlerden su giriyorsa ondanda yapar.. Klima açmak direk çözüm ama bu ülkede değil tabii:))
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı hrntncy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Ocak 2012, 01:03:12 »
elmayı veya limonu 2 ye böl (limon tavisyedir) ve iç kısmını bir güzel cama sür 1 dakika bekle sonra temiz bir bezle camı parlat bak bakalım buğu oluyor mu bir daha?

limon fikrini duymustum denenmiş birşey herhalde bende yapayımda sonucu burdan yayınlarım
Her Honda 'GTI' tarafından avlanmaya muhtaçtır I LOVE MY POLO