Gönderen Konu: Nox (oksijen) sensörü uyarısı.  (Okunma sayısı 23515 defa)

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
Ynt: Nox (oksijen) sensörü uyarısı.
« Yanıtla #14 : 05 Mart 2012, 16:21:37 »
pala arkadaşım yeni bi konu açıldı arıza lambası ile ilgili olarak okursan faydalı olacağına inanıyorum

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 05 Mart 2012, 17:01:13 »
pala80 arkadaşım bende yaklaşık 1 yıl önce aldım fsi golfümü ben alırken nox sensör arıza lambası yanıyordu. İlk önce denedim epc ışığı ne zaman yanıyor diye 97 oktan alınca ara sıra yanıyor ve gaz yemiyordu. Daha sonra 95 almaya başladım epc ışığı yanmaz oldu. Bir sefer 95 oktan ve arttırıcı aldım daha kötü oldu aynısını 97 oktan ve arttıcı ilede denedim sonuç aynı. Yani aracım 95 oktan yakıyordu bu yüzden bir süre 95 oktan aldım ve sorun düzeldi sadece ışık yanıyordu. Daha sonra ise bir vag-com kablosu aldım ve kendimce tüm adaptasyonları yaptım (gaz kelebeği adaptasyonu hariç). Işığıda söndürdüm ve bir daha yaklaşık olarak 8 aydır ışık felan yanmıyor hemde farklı farklı yerlerden aldığım benzinde bile. Bunun üstüne ben yinede gittim özel bir sevisde 100 tl verdim boğaz kelebeği egr valfi ve bu valfe giden bakır borularıda güzelce temizlettim. Şuan aracım çok güzel sanada bu aşamalardan geçmeni öneririm bizim araçlarımız kolay kolay arıza vermez dostum mühim olan bizim benzin kalitesizliği fakat bu sorunuda çok şükür aştım. Bu arada hiç nox sensörü falanda değiştirmedim. Darısı sizin başınıza :) (Golfümü seviyorum)
Deyiş o deyiş patladı gitti :)

Çevrimdışı pala80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Mart 2012, 18:27:24 »
yaştan dolayı indirim var bizim araçlara %20  onu hatırlat servise
tamam sağolasın.

Çevrimdışı pala80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 05 Mart 2012, 18:33:30 »
pala80 arkadaşım bende yaklaşık 1 yıl önce aldım fsi golfümü ben alırken nox sensör arıza lambası yanıyordu. İlk önce denedim epc ışığı ne zaman yanıyor diye 97 oktan alınca ara sıra yanıyor ve gaz yemiyordu. Daha sonra 95 almaya başladım epc ışığı yanmaz oldu. Bir sefer 95 oktan ve arttırıcı aldım daha kötü oldu aynısını 97 oktan ve arttıcı ilede denedim sonuç aynı. Yani aracım 95 oktan yakıyordu bu yüzden bir süre 95 oktan aldım ve sorun düzeldi sadece ışık yanıyordu. Daha sonra ise bir vag-com kablosu aldım ve kendimce tüm adaptasyonları yaptım (gaz kelebeği adaptasyonu hariç). Işığıda söndürdüm ve bir daha yaklaşık olarak 8 aydır ışık felan yanmıyor hemde farklı farklı yerlerden aldığım benzinde bile. Bunun üstüne ben yinede gittim özel bir sevisde 100 tl verdim boğaz kelebeği egr valfi ve bu valfe giden bakır borularıda güzelce temizlettim. Şuan aracım çok güzel sanada bu aşamalardan geçmeni öneririm bizim araçlarımız kolay kolay arıza vermez dostum mühim olan bizim benzin kalitesizliği fakat bu sorunuda çok şükür aştım. Bu arada hiç nox sensörü falanda değiştirmedim. Darısı sizin başınıza :) (Golfümü seviyorum)

anladım ecu38 benim 97 istiyor ama tabi temizlik vs. dediklerini yaptırdıktan sonra yeni bir döneme geçeceğim.inşallah güzelce halledeceğim bu meseleyi. tşk.

Çevrimdışı pala80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 05 Mart 2012, 18:39:07 »
yalnız enesandic bu tür işlemler için yetkili servis 50.tl tutar demişti.sen özele 100 tl diyosun. yetkili ucuz gibi oldu burda hangisi fikir verir acaba ?
bence de vw zamanında yeni teknoloji fsi çıkarırken elbet ayrıntılı testini v.s. yapıyor,ben yine de vw sahibi olmaktan memnunum,fsi leri tavsiye etmeyenlere,problemli düşünenlere karşıyım.fakat bu benzin kalitesizliği bizi uğraştırıyor. tşk..

Çevrimdışı 7me

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 15 Mart 2012, 22:40:57 »
800 tl servıste yaptır rahatla benzınde buyuk tasarruf yaptırıo aynı sorun bendede vardı

Çevrimdışı pala80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 16 Mart 2012, 00:03:58 »
yani egr valfi temizliği v.s. geçici çözümmü diyosun? direk değiş diyosun da çok pahalı.ve bu parçanın yıpranma durumu belli olmuyormuş,10 bin km.sonra tekrar değişme gereği olursa ne olacak? teşekkürler ama şu an o kadar maddi durumum yok,öncelikle temizleme yolunu deneyecem.sağolasın.