Gönderen Konu: GOLV IV 1.6 SR - Yerinden çıkmış bir kablo için yardım  (Okunma sayısı 3869 defa)

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
Merhabalar,

Yeni golf sahibi oldum ve gecen gun motoru incelerken sanzumanin uzerinde bir kablonun bosta oldugunu gordum. Sanirsam geri vites musuru ve kablosu ile ilgili bir nokta. Fakat emin olmak icin sizlere danisayim dedim. Cunku kabloyu ciktigini zannetigim baglantiya takamiyorum. Sanirsam kablonun ucundaki soketin delikleri biraz daha kucuk acaba arada bir parca mi eksik ? Yoksa direk bu kablo bosta gorunun yere mi takilmali?

Bu arada kontakta ve isiklar acikken geri vitese taktim ve geri vites isiklari yanmadi sanirsm direk bununla alakali birsey.

* Bir de arac servisten yeni cikmasina ragmen bilgisayari sifirlamamislar. Servis icin 3000km diyordu sonra servis icin 2500km diyordu ve simdi direk servis ile alakali bir yazi cikiyor, italyanca tam olarak anlamadim ama servise git dedigi muhtemel :)
Acaba bu bosta kalmis kablo ile alakasi mi var ?
Enteresan olan servis icin 3000km ve 2500 km gibi duzenli olarak azalirken birden servise demesi neden olmus olabilir. Gerekli degisim ve bakimlar yapilmisti halbuki.

Yardımcı olacak arkadaslara simdiden tesekkurler!

-- Resim 1 --

-- Resim 2 --

« Son Düzenleme: 19 Eylül 2012, 12:22:29 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
Ynt: GOLV IV 1.6 SR - Yerinden çıkmış bir kablo için yardım
« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2012, 13:47:44 »
km calısıyor mu ? bana az km sensörü gibime geldi. hayırlı olsun bu arada hosgeldin foruma.
servis yazısını götür silsinler ya da kendinde yapabilirsin kontak kapalıyken km cubuguna basılı tutuyosun sonra kontagı acıyorsun daha sonra saat cubugunu sağa çevirip kontagı kapatıyosun mu oyle bişeydi daha iyi bilen arkadaslar yardımcı olacaktır
iyi forumlar
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2012, 13:49:34 »
merhaba
geri vites müşürü ve kırılmış.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2012, 13:50:45 Gönderen: nakres »
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2012, 14:26:06 »
km calısıyor mu ? bana az km sensörü gibime geldi. hayırlı olsun bu arada hosgeldin foruma.
servis yazısını götür silsinler ya da kendinde yapabilirsin kontak kapalıyken km cubuguna basılı tutuyosun sonra kontagı acıyorsun daha sonra saat cubugunu sağa çevirip kontagı kapatıyosun mu oyle bişeydi daha iyi bilen arkadaslar yardımcı olacaktır
iyi forumlar

Saolasin hosbulduk,

Km calisiyor evt. Servis yazisini silme metodunu forumda buldum guzelce izah etmisler lakin. Ben o sekilde silersem bu sefer hic mi cikmayacak acaba ? Sadece sifirlama yapmam gerek sanirsam onu da menuden cozerim denedigimde.

Fakat, beni dusunduren 3 bin 2.5 v.s derken direkn 2500km den sonra hadi servise demesi, acaba o ara mi kirildi bu musur enterasan..
ilgin alakan icin tesekkurler
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2012, 14:27:11 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2012, 14:28:37 »
merhaba
geri vites müşürü ve kırılmış.

olayi sen cozdun evt. Bende ya eksik bir parca var ya da hasar gormus gibi dusnuyordum bosuna denemiyeyim bari sokete sokmaya..
yeni bir musur alip takmak gerekli sanirsam.

Peki sence bu musur sorunu ve temazsizligi yuzunden servise die yazi cikar mi ?

tesekkurler

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Eylül 2012, 14:45:54 »
müşür ile servis yazısının alakası yok. servis yazısını formdaki metoda göre sil, bi sorun olmaz bende siliyorum, bakım zamanı geldiğinde tekrar uyarıyı verir.

Çevrimdışı mcetin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2012, 17:56:37 »
arkadaşın dediği doğru,geri vites müşürü,yenisi 25 tl
Aşıksan vur saza,şoförsen baz gaza...

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Eylül 2012, 22:41:54 »
evt.. ilk firsatta alicam bakalim. Kendim degistirebilirim buyuk ihtimal dimi ? Pek bir iscilik yok gibi.