Gönderen Konu: 34 FZA 75  (Okunma sayısı 26988 defa)

Çevrimdışı golf86

• Profili Görüntüle
Ynt: 34 FZA 75
« Yanıtla #56 : 08 Temmuz 2012, 15:30:56 »
arkadaşlar araca motor yapmadan öncede var olan fakat motor yaptıktan sonra bi hayli artan krank kastanagındaki yalpalama yada balans bozuklugu hakkında neden kaynaklanabilecegi hakkında bilgisi varmı dıye sormak ıstıyorum tamıcıye göturdumde krank egrı olabılır dıyorlar :( yada krank ucu egrı olabılır dıyorlar :( bunlar hem çok malıyetlı ve tekrar motoru sökup takmak çok zamanımı yıycek sizce nedendir forumda araştırdım ama fazla bışey bulamadım kasnaktan olabılırmı sizce   bu şekıldede kullanamıyoruz kayışı iplık iplık ayırıyor kopartıyor bi akıl verın  ?

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 08 Temmuz 2012, 16:01:20 »
dostum benım aractada var o yalpalama hatta seste yapıyodu canımı sıkıyodu. ben wd 40 sıktım cozdum fakat senın durum bole degıl..

benım basımada geldıgınde pederlede konusmustum kasnak yamulmustur dedı bızım volttada olmus kranktakı dıslıgı degıstır kardes ardındanda plastık kasnagı degıstır ... bıde kasnagın gergınlıgınede dıkkat et eger cok gergınken 1 -2 tur donse dırek yamultur kasnagı ondan sonra ıstesende ayar tutmaz...

Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı golf86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 08 Temmuz 2012, 18:10:33 »
dostum benım aractada var o yalpalama hatta seste yapıyodu canımı sıkıyodu. ben wd 40 sıktım cozdum fakat senın durum bole degıl..

benım basımada geldıgınde pederlede konusmustum kasnak yamulmustur dedı bızım volttada olmus kranktakı dıslıgı degıstır kardes ardındanda plastık kasnagı degıstır ... bıde kasnagın gergınlıgınede dıkkat et eger cok gergınken 1 -2 tur donse dırek yamultur kasnagı ondan sonra ıstesende ayar tutmaz...

eyw. kardeş bi kasnagı degiştiricez artık başka çagresi yok kasnagı degiştirip denıcez aksarayda 100 tl dedıler bakıcam bı

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 08 Temmuz 2012, 18:53:06 »
eyw. kardeş bi kasnagı degiştiricez artık başka çagresi yok kasnagı degiştirip denıcez aksarayda 100 tl dedıler bakıcam bı

rıca ederım kardesım yardımcı olmamız gerek bırbırımıze  ;)

o kadar pahalı olmaması gerek gercı baska bı yerlerede sor sen gene...
ama solıyım hazır kasnagı sokceksın kranktakı dıslıyı de degıstır dıslıde kama var benım kırmıs kamayı arabanın sentesı kactı eger gec farketseydım motor elden gıdıyordu... 55 tl o dıslı yorgun metal sonucta o kadar masraf yapmıssın dıslı yuzunden basın agrımasın...

Çevrimdışı golf86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 09 Temmuz 2012, 18:36:45 »
evet kasnagı dgiştirdim düzelmedi :( dişliyi degiştirdim olmadı :( krankın ucunu eyeledim baya fark etti bakalım biraz test edicez inş. bi sıkıntı olmaz

servet dostum senden bı ricam var bana senın aracın pompa fotosunu özellıkle uzerındekı jıklenın gırdıgı kablonun yerı ve nereye baglandıgı görmem lazım bide kayışın yandan fotosunu koyabılırmısın devırdaımın uzerınden mı geçıyor altından mı bışeye bakmam lazım

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 09 Temmuz 2012, 21:53:16 »
evet kasnagı dgiştirdim düzelmedi :( dişliyi degiştirdim olmadı :( krankın ucunu eyeledim baya fark etti bakalım biraz test edicez inş. bi sıkıntı olmaz

servet dostum senden bı ricam var bana senın aracın pompa fotosunu özellıkle uzerındekı jıklenın gırdıgı kablonun yerı ve nereye baglandıgı görmem lazım bide kayışın yandan fotosunu koyabılırmısın devırdaımın uzerınden mı geçıyor altından mı bışeye bakmam lazım

o yalpalamayı nasıl yapar ya aklım almıyor... bızım pederın volttada yaptıdı kasnaktan dedı tamırcı degıstırdık duzeldıdı dırek.. sıcaktan mı ondan bozuluyomus yada cok gerdırmeden.. :(

dostum arac yanımda degıl.. :) pederle takas ettık kısa bı surelıgıne araba usakta :)

pc de arabanın bı suru fotosu var ıclerınden bakayım senın ısıne yarayacak olanlara dostum.. :)

Çevrimdışı golf86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 09 Temmuz 2012, 22:14:54 »
sevinirim çok işime yaracak görursem

Çevrimdışı golf86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 02 Ağustos 2012, 00:15:35 »
arkadaşlar aracımın turbosu 2000 2200 dvirlerde açması gerekırken  4000 devirde açıyor rölantıde gaza batıgımızda 4000 devire kadar turbo hortumu şişmiyor 4000 devirde şişiyor oda çok iyi degil bunu ayarlamam mumkun mu yanı erken devırde açmasını nasıl saglayabılırım.

Çevrimdışı golf86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 27 Kasım 2012, 19:52:55 »
beyler bnm araçta vernık atması var boyatma dıyorlar kıme sorsam boyatma orjınalı kalsın dıyorlar ınternette gezınırken şu urunu buldum sizce bundan yapsam mı ?
önerilerinizi belıyorum
http://www.youtube.com/watch?v=17aiAskfvkg&feature=g-logo-xit

Çevrimdışı safakaksu90

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 28 Kasım 2012, 00:41:41 »
güzel birşeye benziyor bende 1 2 günden beri takibindeyim bu ürünün

Çevrimdışı golf86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 28 Kasım 2012, 07:55:47 »
400 ml spray olanı 48 tl falan komple boyamak için 2 kg yeter mı acaba yapımıda çok kolaymış hata yapma riski yok denıyor ama bnm aracın rengı var mı bılemedım ruhsatta mavi (lacivert) yazıyor