Gönderen Konu: HAYALİM GOLF MK1 GTİ PROJE  (Okunma sayısı 25558 defa)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Ynt: HAYALİM GOLF MK1 GTİ PROJE
« Yanıtla #42 : 12 Ocak 2012, 18:03:27 »
bence, imkanın varsa sen bu aracı al, tesisatı kjeti toparla, ondan sonra aç kontağı, geç karşısına otur .. çok da kötü durumda değil diye düşünüyorum, sabırlı biriysen.. kjet konusunda da, onun tadı bambaşka..

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 12 Ocak 2012, 18:06:40 »
Konuya dahil olabilirmi kendileri müsaitse tabiki. Aracı almak istiyoruz hala sevgi bitmiyo :))

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #44 : 12 Ocak 2012, 18:12:10 »

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 12 Ocak 2012, 18:19:18 »
bence, imkanın varsa sen bu aracı al, tesisatı kjeti toparla, ondan sonra aç kontağı, geç karşısına otur .. çok da kötü durumda değil diye düşünüyorum, sabırlı biriysen.. kjet konusunda da, onun tadı bambaşka..

İstiyoruz noter tasdikiyle bir sözleşme imzalıyacağız malum aracın ruhsatı yok şuanda devir işlemi yapamıyoruz. Bunun için tasdik edilen bir geçerli sözleşme gerekiyor. Aracı aldık götürdük diyelim çektik garajımıza giderken polis çevirdi ne yapıyorsunuz birader ? Bizde dedik aracı aldık götürüyoruz kanıtı ? Ruhsat çıkartın, Ruhsat yok sora doğru karakola bide bu yuzden karakolluk olmak gerçekten kötü bir durum getirir.
En kötü ihtimal aracın ruhsatının çıkması için muayne olması gerekiyor. muayne olması ıcınde aracı once yurur elı yuzu duzgun bi hale getirmek gerekiyor. Bunu yaptıktan sora heyt birader demesinler bize dur kal orda misali. Arac benim diyip el bile koyma olabilir. Kafamız karışık ama noter tasdikli bir sözleşme ile yapılır diye ümit ediyorum.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #46 : 12 Ocak 2012, 18:20:19 »
 Ne hale getirmişler aracı 1-2 sene önce satılıktı bu araç LPG takmak için karb döndürülmüştü ama yanlış ellerde ölüme terk olmuş.. Ben bu aracı sahibinin yerinde olsam direk parça niyenine satarım.. Çok kurcalanmış ezilmiş çürütülmüş...

Komple soymadan bişey beklemeyin eğer alıcaksanız..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 12 Ocak 2012, 18:22:44 »
Ne hale getirmişler aracı 1-2 sene önce satılıktı bu araç LPG takmak için karb döndürülmüştü ama yanlış ellerde ölüme terk olmuş.. Ben bu aracı sahibinin yerinde olsam direk parça niyenine satarım.. Çok kurcalanmış ezilmiş çürütülmüş...

Komple soymadan bişey beklemeyin eğer alıcaksanız..

Komple soyucaz. soyma işlemini biz yapıcaz gerisinide tanıdığımız kaportacı abilerimiz. Motorcu abilerimiz yapacak. Onu göze alıyoruz, sadece yukarda bahsettiğim ruhsat devir işlemi canımızı sıkan durum şu anda.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 12 Ocak 2012, 18:23:28 »
İstiyoruz noter tasdikiyle bir sözleşme imzalıyacağız malum aracın ruhsatı yok şuanda devir işlemi yapamıyoruz. Bunun için tasdik edilen bir geçerli sözleşme gerekiyor. Aracı aldık götürdük diyelim çektik garajımıza giderken polis çevirdi ne yapıyorsunuz birader ? Bizde dedik aracı aldık götürüyoruz kanıtı ? Ruhsat çıkartın, Ruhsat yok sora doğru karakola bide bu yuzden karakolluk olmak gerçekten kötü bir durum getirir.
En kötü ihtimal aracın ruhsatının çıkması için muayne olması gerekiyor. muayne olması ıcınde aracı once yurur elı yuzu duzgun bi hale getirmek gerekiyor. Bunu yaptıktan sora heyt birader demesinler bize dur kal orda misali. Arac benim diyip el bile koyma olabilir. Kafamız karışık ama noter tasdikli bir sözleşme ile yapılır diye ümit ediyorum.

Bir aracı ruhsat olmadan ne satın alabilirsin nede sözleşme yapabilirsin.. Ruhsat yoksa o araç çöptür. R.I.P
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 12 Ocak 2012, 18:29:02 »
aracın ruhsatı yok ama sahibi var ruhsatın kimin üzerine olduğu belli. Sadece ruhsat kayıp sözleşme yapılır noter hususunda. Aracın devrinde ruhsat onemli o araç çöptür diyorsunuzda. Bu ruhsat zaten çıkartılabiliyor. Muayneden gecmesi kaydıyla.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 12 Ocak 2012, 18:38:17 »
Bunları trafikten doğrulatın ondan sonra harekete geçin..  Ruhsat kayıplarında araç sahibi aracı muayene yaptırıp tekrar çıkattırıyor ama noter ruhsat olmadan bir satış veya sözleşmeye onay vemiyor. Kendi aranızda yaptığınız sözleşmeninde hiçbir yasal hükmü olmuyor o yüzden gıcırtılı iş.. Adam belki ruhsatı sattı başka bir mk1 için yani herşey olabilir öyle ben aracın ruhsatını kaybettim ve çıkarmadım böle bindim aracın içinede ettim demesi çok anormal bir durum..

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 12 Ocak 2012, 18:41:58 »
aynen. noterde araç ruhsatı olmadan yapılmayan her türlü sözleşme/devir/satış işlemleri geçersizdir.

Çevrimdışı mustafayns

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 12 Ocak 2012, 18:43:01 »
Abi muayeneye gerek olmadan ruhsat çıkıyor diye biliyorum eger sahibi ortadaysa. >:(

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 12 Ocak 2012, 19:26:44 »
Hocam ben forumunuzda yeniyim.Ancak golf mk1 konusunda bir yılda 22000 km yaptım.:)Araç keçelerden su gibi yağ kaçırıyordu.80 liralık benzin aldığımda 1 litre yağ ekleyip yola devam ediyordum.Aracım da 1.5 automatic idi...Ben araca 400 lira masraf yaptım.2 sene bindim...Hiç yolda kalmadım,hiç sıkılmadım.Ancak size şöyle söyleyeyim.Baktığınız araç gerçekten üzülmüş.İnternet dışında da aramalara geçin derim.İlla gti olacak diyorsanız gti da bulunur.Ancak size tavsiyem sabır...Ben de öğrenciyim.Parasızlığı bilirim.:D :DAracımın resimlerini paylaşayım...Neredeyse satalı 2 yıl oldu.3250 liraya verdim.Durumu da şöyleydi...
Kaporta düzgündü.Araç sol önden çamurluğa darbe almış.Kasabın biri düzeltmiş.Biraz olmamıştı ama zararı yoktu...
Motor 80 liralık benzinle 1 litre yağ kaçırıyordu.Buna rağmen 1 kez hararet yapmadı araç!!!
Çalışmayan tek yeri benzin göstergesiydi.O da eksik gösteriyordu.Çalışmamazlık değil.
Sakin kullanımda çok az yakardı...Tüplü şahinden bile az!!!Sen düşün.
Bir kez bir duruma sinirlenip gaza yüklendim.155 yaptı.:)Motor gidicekti.Şanzıman bitti...
Özet geçecek olursak bir bağ olur aracınla aranda...Satarken gözlerim doldu aracı.Bak bu da benim kızımdı...Şimdi restorasyonda.:)Hatta bitmiş sanırım.İzmir'e gittiğimde göreceğim.:DBence bekle hocam...Bu araca çok para yedirip istediğin gibi yapamayabilirsin.Tabi öyle bir yapıp herkesi aşık ta edebilirsin.:)
http://imageshack.us/photo/my-images/854/n70483280314860826398.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/560/n70483280314860805142.jpg/

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 13 Ocak 2012, 09:20:22 »
araca para harcamaya gerek yok bencedee çok  üzer sizi.....orjinal oynanmamış gibi olsa yine belki dicem ama kurcalanmadık yeride kalmammışş... ben mk1 ile de uraştımç mk2 ilede şuanda mk3 e biniyoruumm. mk1 ayrı bi uraş ayrı bi derttir. aracın dışını toplsanda 1 sene sonra tekrar kusmalar başlıcaktır. makanik olarak hErşeyi sıfırlaman gerekicek. degiştirmedigin her parça sana sorun çıkarıcak...kulelerr podyalar çok kötü durumda  bence uraşmaya degicek bir araç diil .. bu benim yorumum. saygılar kolay gelsinn....
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2012, 09:23:47 Gönderen: 5ani5 mk2 »
Exclusive Garage

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 13 Ocak 2012, 10:52:50 »
araca para harcamaya gerek yok bencedee çok  üzer sizi.....orjinal oynanmamış gibi olsa yine belki dicem ama kurcalanmadık yeride kalmammışş... ben mk1 ile de uraştımç mk2 ilede şuanda mk3 e biniyoruumm. mk1 ayrı bi uraş ayrı bi derttir. aracın dışını toplsanda 1 sene sonra tekrar kusmalar başlıcaktır. makanik olarak hErşeyi sıfırlaman gerekicek. degiştirmedigin her parça sana sorun çıkarıcak...kulelerr podyalar çok kötü durumda  bence uraşmaya degicek bir araç diil .. bu benim yorumum. saygılar kolay gelsinn....
Kesinlikle katılıyorum...Bu araca çok para harcayıp istediğin gibi yapamazsın.Bekle hocam...Acele yok...Mk1 bulursun bir tane satmazsın.:)