Gönderen Konu: Polo mun iç aydınlatmasını kendim değiştirdim  (Okunma sayısı 38998 defa)

Çevrimdışı ERSAN

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo mun iç aydınlatmasını kendim değiştirdim
« Yanıtla #42 : 01 Aralık 2011, 19:56:53 »
vallahi kendim Balıkesir deyim, parçaları söküp kargo ile gönderirim derseniz, yardımcı olabilirim,
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı ERSAN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 01 Aralık 2011, 20:16:06 »
Bu arada yeni uygulamam, poloya mahsus follow me home uygulaması + zaman gecikmeli ve azalarak yanıp sönen tavan lambası + kapıları kumanda ile yanlışlıkla açtığımızda kapıyı geri kilitle sistemi (benim aracımda yoktu bu özellik o yüzden onu da ekledim)bunların tasarımı ve testi bitti sadece araca monteleyip görmek kaldı, bide buna far sensörünü de ekleyeceğim, donanımsal olarak oda hazır sadece yazılım kısmında biraz daha uğraşmam gerekiyor. tüm bu özeliller 10 cm 6cm bir kutu içindeki modülle olacak.

en ince ayrıntısına kadar düşünmeye gayret ediyorum,
mesela, kumandadan kilit ac tuşuna bastıgımızda hava karanlık ise kısa farlar (veya uzun/ sis/gündüz ledleri) ve tavan lambası yanar,
aracın kapısını actıgımız anda farlar söner ve tavan lambası yanmaya devam eder. kontak anahtarını çevirdiğimizde tavan lambası söner.
eğer kumanda da kapıyı aç tusuna basar ve aracın kapısını acmaz isek, 15 sn sonra farları kapatır(aküyü korumak için) ve bundan 15 sn sonrada iç tavan lambasını karararak kapatır ve kapıları kilitler.

aracı stop ettiğimizde kontaktan anahtarı çıkardığımızda  tavan lambası yavaşça yanar, araçtan cıkıp kapıyı kilitlediğimizde tavan lambası azalarak söner ve farlar 15 sn boyunca yanarak yolu görmenizi saglar.

Bir de inşallah tünele falan girdiğimizde farlar kapalı ise farları,  gösterge panosunun ve içerideki tüm ışıklı uyarıları yakacak. :D
varsa ilave fikri olan arkadaş modüle ekleyeyim.
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 01 Aralık 2011, 21:19:06 »
abi napiyon sen :D

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 01 Aralık 2011, 22:17:26 »
baskan attigim link duruyomu sende

evet duruyor bende ama ben o linki anlamadım karışık kuruşuk bişey yapmış adam güzel olmuş tabi o başka ama benim onlara elim yatkın değil işte :)

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 01 Aralık 2011, 22:20:01 »
ersan sen naaptın ya a6dan bi farkı kalmicak bu gidişle bizim poloların :D

Çevrimdışı ERSAN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 01 Aralık 2011, 22:51:44 »
abi napiyon sen :D

Başlamışken hepsini bitireyim dedim ;D
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 01 Aralık 2011, 22:55:30 »
Başlamışken hepsini bitireyim dedim ;D
vallahi fikirler super  :tavkiss:

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 01 Aralık 2011, 22:57:39 »
evet duruyor bende ama ben o linki anlamadım karışık kuruşuk bişey yapmış adam güzel olmuş tabi o başka ama benim onlara elim yatkın değil işte :)
bana bidaha atsana o linki

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 02 Aralık 2011, 08:48:03 »
abi sen şimdi bu araca hız kontrol,yan ve tavan hava yastığı,airmatic falanda koyarsın  ;D bu arada o follow me home olayı çok harika bişey yaa  :sevgi:
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı ERSAN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 02 Aralık 2011, 14:48:20 »
abi sen şimdi bu araca hız kontrol,yan ve tavan hava yastığı,airmatic falanda koyarsın  ;D bu arada o follow me home olayı çok harika bişey yaa  :sevgi:
;D yok okadar da ileri gitmeyelim artık, sadece follow me home da farlar yavaş yavaş yansın, yavaş yavaş kapansın diye ugraştım biraz, oda maliyeti ve modülün boyutunu arttırıyor.
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #52 : 02 Aralık 2011, 15:14:39 »
Çok güzel olmuş hocam ellerinize sağlık.. Yakın olsakta Bizim MK3'e de bir el atsak fena olmazdı ama uzak..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı aykutsari

• Sportline........
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 05 Aralık 2011, 17:18:34 »
vallahi kendim Balıkesir deyim, parçaları söküp kargo ile gönderirim derseniz, yardımcı olabilirim,
Hocam Sen olayı tamamen bitirmişsin :)
evde bildiğin araba yapıon :)

o parçaları bize yollasan nasıl monte ettireceğiz ?
anlarmı elektrikçiler ?
_ Rakı ile turk kahvesi arasındaki tek fark; turk kahvesinde gelecek konuşulur, rakı da mazi......
ALKOLLÜ ARAÇ KULLANMAYALI

Çevrimdışı ERSAN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 06 Aralık 2011, 17:34:02 »
Hocam Sen olayı tamamen bitirmişsin :)
evde bildiğin araba yapıon :)

o parçaları bize yollasan nasıl monte ettireceğiz ?
anlarmı elektrikçiler ?

normal bir alarm modülünü takabilen herkes takabilir.
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı ERSAN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 06 Aralık 2011, 18:33:58 »
Şuanda cihazın temel özelliklerinin çoğu bitmiş durumda, 15-20 gün garajımda tadilat olduğundan dolayı montajı yapamıyorum.
    Hazır özellikler;
•   Kumanda dan kilit aç tuşuna basıldıgında hava karanlıksa kısa farları ve iç tavan lambasını (tavan lambası artarak yanıyor) yakar, Aracın kapısın açtığımızda farları kapatır, kontağa anahtarı taktığımızda tavan lambasını karararak kapatır.
•   Arac calışırken kapı acılırsa tavan lambası artarak yanar, kapı kapanınca azalarak söner.
•   Araç kontağından anahtarı çıkardığımız anda tavan lambası yanar,
•   Kapıyı kapadık fakat aracı kilitlemedik, 30 sn sonra tavan lambasını aküyü korumak adına kapatır.
•   Kumanda dan kilit aç tuşuna basılır fakat aracın yanına gidilmez ise tuşa bastıktan 15 sn sonra farları kapatır, iç tavan lambası yanmaya devam eder bi 15 sn sonrada tavan lambası azalarak söner ve aracı geri kilitler.
•   hava karanlık değilse bu safhalarda sadece iç tavan lambası yanar,
•   kilitle dediğimiz de hava karanlıksa farlar 15 sn süre ile yanar ve yolumuzu aydınlatır.

Olacak özellikler(inşallah  :D)
•   Yolda giderken tünele falan girdiğimizde farları ve iç aydınlatmayı yakacak, tünelden çıktığımızda söndürecek,
•   Farlar tavan lambası gibi yavaş yavaş yanıp, azalarak kapanacak (bu özellikte far rölesi varmış sanırım bilgisi olan arkadaş mesaj atarsa sevinirim.)

Yakında kurulumu yapıp videosunu paylaşırım.
BMW 1.16 M PAKET