Gönderen Konu: Polo Boğaz Kelebeği  (Okunma sayısı 575954 defa)

Çevrimdışı cave_man_001

• Profili Görüntüle
Ynt: yine boğaz kelebeği yardım edin
« Yanıtla #518 : 20 Nisan 2010, 19:17:10 »
güzel duruyo

Çevrimdışı eagle26

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo Boğaz Kelebeği
« Yanıtla #519 : 21 Nisan 2010, 00:09:29 »
arkadaşlar size gaz kelebeğinin avans yada açı ayarını nasıl yapıyorlar diye sorsam az biraz fikir verebilecek olabilirmi?

Çevrimdışı aloha2003

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #520 : 01 Mayıs 2010, 10:39:08 »
Dünden itibaren benim polo (99 classic) da stop etmeye başladı.çalıştırınca gazdan ayağını çeker çekmez küt diye stop ediyor.Viteste iken problem yok .boşa alır almaz ibre birden bire düşüyor ve stop.Epey yol alıp da motor iyice ısınınca bunu yapmıyor.Yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı yunusdemirtas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #521 : 03 Mayıs 2010, 21:17:28 »
2000 polo comfortline boğaz kelebeğitemizleme+adaptasyon(1,5 saat)+hava filtresi değişimi=40 tl yaptırdım bugün  sanayide.Pırıl pırıl oldu.Arabanın çalışması ve çekişi bile değişti.Arıza olmasını beklemeden gidip 20 tl ye temizletmek en iyisi bence.6n2 de söküp takamak çok zahmetli,uğraşmaya değmez. :saygılar

Çevrimdışı hanamichi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #522 : 11 Mayıs 2010, 11:03:48 »
Merhaba, ilk defa geçen ay araba stop etmeye, devir saati rolantideyken inip çıkmaya başladığı için boğaz kelebeğini temizletmiştim. Geçen hafta da aynısı olunca tekrar temizlettim. fakat dün daha bir hafta bile dolmadan rolantideyken devir saati yeniden inip çıkmaya, motordan yüksek ses gelmeye başladı. bunun bu kadar sık olmaya başlması normal midir? arabayı aldığımda ilk 4 ay böyle bir şey yoktu.

Çevrimdışı hanamichi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #523 : 12 Mayıs 2010, 04:18:50 »
bu gece şu saate kadar bu konunun 25 sayfasını okudum. baya bir şey öğrendim. fakat sorunun nasıl çözeceğim konusunda umutlarım daha da tükendi. sanırım her hafta kendim bu boğaz kelebeği zamazingosunu temizleyeceğim. tabi en kısa zamanda 35 sayfanın tamamını okuma kararındayım. polo 6n sağolsun, sayesinde sanayi ortamımız oldu. dün geçen hafta gittiğim ustaya tekrar gittim. uzaktan beni görünce hoşgeldin der gibi tebessüm etti. ben de hooop diye seslendim. böle güzel şeylere de vesile oluyor. yoksa nerde böle hooop diyecez. işte yapsan kovarlar adamı..

Çevrimdışı darkblue

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #524 : 12 Mayıs 2010, 15:49:02 »
Merhaba, ilk defa geçen ay araba stop etmeye, devir saati rolantideyken inip çıkmaya başladığı için boğaz kelebeğini temizletmiştim. Geçen hafta da aynısı olunca tekrar temizlettim. fakat dün daha bir hafta bile dolmadan rolantideyken devir saati yeniden inip çıkmaya, motordan yüksek ses gelmeye başladı. bunun bu kadar sık olmaya başlması normal midir? arabayı aldığımda ilk 4 ay böyle bir şey yoktu.

Arkadaşlar yaklaşık 2 sene stop etme sıkıntısı ile kullandım arabayı, kelebek, müşür ve aklınıza gelen bilimum parçalar (serviste ve sanayide) temizlendi, değişti  bu süre zarfında. Denemediğim bir beyin kalmıştı yaklaşık 2 ay önce onu da denemeye karar verdim ve değiştirdiğimde bütün sıkıntılarım da sona erdi. Belki bu sorunu yaşayan arkadaşlara bir fikir olur diyerek buraya yazmak istedim çünkü bu durumun insana ne büyük sıkıntı ve stres verdiğini gayet iyi biliyorum..

Çevrimdışı mete34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #525 : 25 Mayıs 2010, 17:58:08 »
ARKADAŞLAR 2000 1.4 16V 86000 KM COMFORTLİNE POLO SAHİBİYİM ...ÜZERİNDE ATİKER SIRALI SİSTEM LPG VAR YAKLAŞIK 3 AY OLUYOR ARACI ALALI. ALDIKTAN 1 HAFTA İÇİNDE ÖZEL SERVİSİNDE TRİGER SETİNİ, BUJİLERİ, BÜTÜN FİLİTRELERİ, BÜTÜN YAĞLARINI DEĞİŞTİRDİM.
BU BAKIMLARDAN 3-4 GÜN SONRA STOP ETME SORUNU VARDI BOĞAZ KELEBEĞİNİ TEMİZLETTİM VE EGSOZ DAĞILMIŞ OLDUĞUNDAN EGSOZU DEĞİŞTİRDİM.BOĞAZ KELEBEĞİNİ TEMİZLETTİKTEN SONRA ARAÇDA ÖZELLİKLE RAMPALARDA LPG DE İKEN BİR ÇEKİŞ PROBLEMİ VAR SANKİ...BOĞAZ KELEBEĞİ TEMİZLENİRKEN HAVA FİLİTRESİNİN KENARLARINDA HAFİF BİR YAĞLANMA GÖRDÜM SANKİ ÇOK DEĞİL.AMA ARAÇ SUAN İLK ALDIĞIMDAKİ GİBİ GELMİYOR BANA BİŞEYLERİ YANLIŞ YAPMIŞ OLABİLİR MİYİM NE ÖNERİRSİNİZ??
AYRICA ARAÇ İÇERİSİNE MOTOR SESİ BİRAZ FAZLA GELİYOR GİBİ GELİYOR BAŞKA BİR POLO'YA BİNME FIRSATI BULAMADIĞIM İÇİN BU KONUDA EMİN DEĞİLİM ÇEKİŞ PROBLEMİ İLE Bİ İLGİSİ OLABİLİR Mİ???
AYRICA ARAÇ LPG DE KULLANIRKEN ÇIKARDIĞI SESLE BENZİN İLE KULLANDIĞIMDA ÇIKAN SES FARKLI YANİ BENZİNDE İKEN BİRAZ DAHA RAHAT VE SESİZ ÇALIŞIYO BU NORMAL BİR OLAY AMA LPG DE DİZELE YAKIN BİR SES GELİYOR SİNİR BOZUCU...
AYRICA LPG Yİ OPETTEN ALIYORUM 2.01 T----- ŞEHİR İÇİ KM 20 KURUŞ ŞEHİRLERARASINDA 13.9 KURUŞ YAKIYO AŞAĞI YUKARI NORMAL Mİ BİLGİLERİNİZE VE TECRÜBELERİNİZE SUNUYORUM...
ARAÇLARDAN ÇOK FAZLA ANLAMIYORUM O YÜZDEN TECRÜBELERİNİZE İHTİYAÇ DUYUYORUM.

İLGİNİZE VE CEVAPLARINIZA ŞİMDİDEN TEŞEKKRÜLER....

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #526 : 26 Mayıs 2010, 11:01:25 »
LPG deki değişik ses için buraya bak:

Aracım LPG de Pır Pır Ediyor- 350 lirayla çözüldü

ben 350 lirayla çözdüm bu işi  :'(
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı mete34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #527 : 26 Mayıs 2010, 18:49:46 »
2 sayfa yazıyıda okudum benm sıkıntılara benzer hatta bazı noktalarda tıpkısı....lpg ye baktırayımda şimdi tüp 25 mayıs 2009 tarihinde taktırılmış, 2 yıl garantili garanti kapsamında halledilir mi bu iş onu merak ediyorum???lpg işine girmeden önce aracımda kontrol edlimesi gereken yerler var mı sizce (((bujiler, filitreler, yağlar))))...nasıl bulucaz bu işten anlayan ustayı bi de orası var???

Çevrimdışı mete34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #528 : 26 Mayıs 2010, 18:49:58 »
LPG deki değişik ses için buraya bak:

Aracım LPG de Pır Pır Ediyor- 350 lirayla çözüldü

ben 350 lirayla çözdüm bu işi  :'(

2 sayfa yazıyıda okudum benm sıkıntılara benzer hatta bazı noktalarda tıpkısı....lpg ye baktırayımda şimdi tüp 25 mayıs 2009 tarihinde taktırılmış, 2 yıl garantili garanti kapsamında halledilir mi bu iş onu merak ediyorum???lpg işine girmeden önce aracımda kontrol edlimesi gereken yerler var mı sizce (((bujiler, filitreler, yağlar))))...nasıl bulucaz bu işten anlayan ustayı bi de orası var???
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2010, 18:50:14 Gönderen: mete34 »

Çevrimdışı mete34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #529 : 26 Mayıs 2010, 19:31:21 »
ARKADAŞLAR 2000 1.4 16V 86000 KM COMFORTLİNE POLO SAHİBİYİM ...ÜZERİNDE ATİKER SIRALI SİSTEM LPG VAR YAKLAŞIK 3 AY OLUYOR ARACI ALALI. ALDIKTAN 1 HAFTA İÇİNDE ÖZEL SERVİSİNDE TRİGER SETİNİ, BUJİLERİ, BÜTÜN FİLİTRELERİ, BÜTÜN YAĞLARINI DEĞİŞTİRDİM.
BU BAKIMLARDAN 3-4 GÜN SONRA STOP ETME SORUNU VARDI BOĞAZ KELEBEĞİNİ TEMİZLETTİM VE EGSOZ DAĞILMIŞ OLDUĞUNDAN EGSOZU DEĞİŞTİRDİM.BOĞAZ KELEBEĞİNİ TEMİZLETTİKTEN SONRA ARAÇDA ÖZELLİKLE RAMPALARDA LPG DE İKEN BİR ÇEKİŞ PROBLEMİ VAR SANKİ...BOĞAZ KELEBEĞİ TEMİZLENİRKEN HAVA FİLİTRESİNİN KENARLARINDA HAFİF BİR YAĞLANMA GÖRDÜM SANKİ ÇOK DEĞİL.AMA ARAÇ SUAN İLK ALDIĞIMDAKİ GİBİ GELMİYOR BANA BİŞEYLERİ YANLIŞ YAPMIŞ OLABİLİR MİYİM NE ÖNERİRSİNİZ??
AYRICA ARAÇ İÇERİSİNE MOTOR SESİ BİRAZ FAZLA GELİYOR GİBİ GELİYOR BAŞKA BİR POLO'YA BİNME FIRSATI BULAMADIĞIM İÇİN BU KONUDA EMİN DEĞİLİM ÇEKİŞ PROBLEMİ İLE Bİ İLGİSİ OLABİLİR Mİ???
AYRICA ARAÇ LPG DE KULLANIRKEN ÇIKARDIĞI SESLE BENZİN İLE KULLANDIĞIMDA ÇIKAN SES FARKLI YANİ BENZİNDE İKEN BİRAZ DAHA RAHAT VE SESİZ ÇALIŞIYO BU NORMAL BİR OLAY AMA LPG DE DİZELE YAKIN BİR SES GELİYOR SİNİR BOZUCU...
AYRICA LPG Yİ OPETTEN ALIYORUM 2.01 T----- ŞEHİR İÇİ KM 20 KURUŞ ŞEHİRLERARASINDA 13.9 KURUŞ YAKIYO AŞAĞI YUKARI NORMAL Mİ BİLGİLERİNİZE VE TECRÜBELERİNİZE SUNUYORUM...
ARAÇLARDAN ÇOK FAZLA ANLAMIYORUM O YÜZDEN TECRÜBELERİNİZE İHTİYAÇ DUYUYORUM.

İLGİNİZE VE CEVAPLARINIZA ŞİMDİDEN TEŞEKKRÜLER....

Çevrimdışı codka1912

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #530 : 02 Haziran 2010, 10:21:45 »
bende tamirc,me g,tt,m ilk başta bogaaz kelebeği arızalı dedi ancak bilgisayar 2 hata veriyomus birde ateşleme sisteminde kısa devre gözüküyo dedi buna müteakip bogaz kelebeginin calısmasına ve adaptasyon yapmasına engel olabilirmiş diger şase olayı siz bu konu hakkında bi tecrübe gecirdinizmi ?
herkesten farklıyız karşıyakalıyız !

Çevrimdışı mete34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #531 : 03 Haziran 2010, 20:02:56 »
pardon
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2010, 20:26:00 Gönderen: mete34 »