Gönderen Konu: İlk arabamı aldım.Sorun bitmek bilmiyor.Ecu lpg benzin klima...  (Okunma sayısı 53642 defa)

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
Ynt: İlk arabamı aldım.Sorun bitmek bilmiyor.Ecu lpg benzin klima...
« Yanıtla #42 : 24 Mayıs 2010, 22:13:54 »
eyvallah çok teşekkür ederim.olay bu bahsettiğim parçanın işlevi tam olarak bu işte :tamamdirBu şema gerçekten çok iyi oldu.hocam benim araba 1.8 1997 model tek nokta enjeksiyon.Bunu götürüp kafalarına çaldığımda yalnışa düşmeyeyim.başlıkta 1986-90 yazıyor.cahilliğimi mazur gör....

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 25 Mayıs 2010, 01:46:16 »
Eğer lpg sorunum ve sarfiyatım devam edecek olursa ben arabayı benzinli kullanmayı düşünüyorum.1.8 otomatik vites golf 3 benzinde nekadar yakar şehir içi ve uzunyol.Bunu gerçekten çok merak ediyorum.Deneme fırsatım olmadı çünkü arabam benzinde çalışmıyor.

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 25 Mayıs 2010, 01:52:36 »
Büyükşehirde değilim kardeş keşke olsaydım.Bu arabaya harcamaktan ne para kaldı ne de işyerine izin istemeye yüzüm kaldı.valla ne yapacaz bilmiyorum bakalım.şu parça gelsin arabayı benzinde düzeltip ismini bilmiyorum kusura bakmasın Mk1GTI rumuzlu arkadaşımın bilgileri ve gönderdiği şema doğrultusunda ii bir lpg ustası bulup bulabilirsem memlekette uygulamaya çalışacağımolmadı dediğim gibi benzine dönecem ama onunda ne yaktığını açıkcası bilmiyorum...

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #45 : 25 Mayıs 2010, 12:24:06 »
ya arkadaşım sen sabır ve selametle arabana benzinle binmeye çalış çok fazla sağsol gezme şu dizel motor olayına bir gir.. eğer şasen-kaportan sağlamsa arabanın dizel motor bak atılabiliyormu senin arabaya.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #46 : 25 Mayıs 2010, 12:25:16 »
benim burada golf 4 1.8 arabası olan arkadaş var LPG olmasına ağmen garajından çıkartamıyor arabasını malesef:( bu zamlar bu fiyatlar az yakan arabaları bile düşündürmeye başladı artık..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #47 : 25 Mayıs 2010, 14:07:14 »
Şema daki tarih sorun değil golf 2 golf 3 1,8 ve 2,0  8V motorları aynı sistem..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 25 Mayıs 2010, 21:30:34 »
eyvallah çok teşekkür ederim.Yarın parça gelyor belki cumayada olabilir dediler.Bakalım inşallah arabayı benzindeki orjinal ayarlarına döndürebilirim.Sonra son kez edindiğim bilgiler çerçevesinde lpg ye uğraşacağım.olmazsa gerisini sonra düşüneceğim.hayırlısı bakalım...

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 25 Mayıs 2010, 22:21:30 »
Şasede sağlam kaportada.motorda iyiydi sağolsunlar bozup elimize verdiler.Dizel konusunu bilmiyorum araştırmadım.araştırmayıda düşünmüyorum.Yeter abi bir lpg takdırdım çektiğim sıkıntı arşı aştıdizel motor koydur diyorsun.valla sonumu hiç düşünemiyorum
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2010, 22:24:29 Gönderen: teatrocu »

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 25 Mayıs 2010, 23:48:17 »
    Arkadaş , bence  sat bunu. Güzel bi MK3 TD veya TDI al.30 sene daha bin .

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
« Yanıtla #51 : 26 Mayıs 2010, 00:05:51 »
arkadaşlar etmeyin ya niye kötülüyosunuz aracı ki? mk3 biniyor arkadaşımız ben mk1 biniyorum o zaman bende satıp başka bişe aliyim bu zamanda benzinli mk1 binilirmi 1,8 mk3ten çok daha fazla yaktığım konusunda iddaya bile girerim? alt tarafı lpg sistemi sıkıntı yaratmış anlamayan bir ustanın eline düşmüş arkadaş o  kadar bu olayı bu kadar büyütmeye hiç gerek yok. yanlız ankara gibi sanayisi olan işten anlayan biyerde yaptırman gerek o kadar. herşey ekonomi değil bazen bindiğin araçta hız keyfi yaşamak seriliği hissetmek istersin ne biliyim arabayı değiştir yada motoru değiştir gibi şeyler soruna çözüm üretmez bence... sadece kendi düşüncelerim inşallah kırılmazsınız arkadaşlar...
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2010, 00:06:35 Gönderen: braveheart53 »

Çevrimdışı Golf_ld

• only VW
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf mk2 1,3 C
« Yanıtla #52 : 26 Mayıs 2010, 09:05:31 »
ya arkadaşım sen sabır ve selametle arabana benzinle binmeye çalış çok fazla sağsol gezme şu dizel motor olayına bir gir.. eğer şasen-kaportan sağlamsa arabanın dizel motor bak atılabiliyormu senin arabaya.
hkmetin  kardeşim e  katılıyorum ancak dizel motor eskisi gibi uygulanamıyo bildiğim kadarı ile arkadaşlar bilen bir arkadaş varsa aydınlatabilirse bizleri iyi olur ,benim bildiğim olay şu motor değişiminde arabanın motoru dizelse dizel benzinli ise benzinli olabiliyor artık eskiden buna musade varmış şimdilerde yok ha ben bunu nereden duydum 2004 yılında mercedesimi sattım 168 hp makina vardı üzerinde 6 silindir benzin ve gazı yutuyodu dizele çevirmek istedik kanunların musade etmediğini öğrendim ama bu büyük şehirde böyle daha ufak şehirlerde belki farklı uygulama olabilir bilemiyorum
1984 1,6 şahin ,1979 1300 mirafiori,1968 w115 220 mercedes,1989 2,0 taunus gls,1990 mazda 323hb,1979 w123 mercedes,1986 kartal ,1997 daewoo tico, 1980 mk1 1,6 diesel golf, 1992 mk3 1,9td,1981mk1 1,6ld

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 26 Mayıs 2010, 22:30:28 »
Bugün farklı bir markanın lpg ustasının yanına gittim.Durumu izah ettim Bana sistemle ilgili birşey yapamayacağını ama 700 tl karşılığında kendi markasına ait bir sistem kurabileceğini ve benim sorunsuzca bineceğimi garanti etti.yalnız arabayı benzinde düzeltip 10-15 gün binip bilgisayara sokmamı ve herhangi bir arıza olmadığını teyid etmem halinde geri iade garantili sistemini kurabileceğinin sözünü verdi.Dikkatimi çeken iki şey oldu.Mk1GTI  rumuzlu arkadaşımın söylediği gibi özel
mikser getirteceğini söyledi.Ama aklıma takılan lambda sensörüyle ilgili ne gibi bir işlem yapacağını sorduğumda  beni tatmin edecek bilgiler vermedi.Emülatör kullanacakmısın diye sorduğumda Tek nokta enjeksiyonlu sistemlerde oksijen sensörünü eskiden emülatör aracılığıyla  susturduklarını ama artık buna gerek olmadığını söyledi.Sebebini sorduğumda ise sistemle ilgili bana bilgi vermedi.Bu arada benim parça cumaya kaldı.Cumartesi inşallah sonucu size yazacamEk bilgi olarak şunuda sizlerle paylaşmak istiyorum.Ben ecu kendini sıfırlasın diye kutupbaşını sökmüştüm.VW seat ve audi de kutup başını söktüğünüz zaman gaz kelebeği kalibrasyon ayarı bozuluyormuş.Buda rolanti bozukluğuna neden oluyormuş.yani benim gelecek parçayı taksakta rolanti bozukluğu devam edecek mecburen gaz kelebeği kalibrasyon ayarıda yaptıracağız...

« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2010, 22:42:56 Gönderen: teatrocu »

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #54 : 26 Mayıs 2010, 23:40:38 »
 Evet aracını benzinde ayarlatıp verdiği süre içerisinde kullanman ve sistemin düzgün olduğuna kanaat getirdiğinde bence son gittiğin ustaya güvenebilirsin gibi geliyor.. Sağlam ustalar genelde yaptıkları iş konusunda sır vermek istemezler ve senin sisteminde her LPG cinin yiyeceği bir halt değil..

Kutup başı sökünce kalibrasyon u otomatik toparlması lazım sistemin şunu dene.. Kutup başını tak ve kontağı aç 5dk bekle otomatik kalibrasyonu yapması gerek...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 27 Mayıs 2010, 00:53:10 »
eyvallah hocam bunuda deneyeceğim..