Gönderen Konu: bugün lpg taktırdım atiker ama ilk gaz yediginde tekliyo neden olabilir  (Okunma sayısı 16162 defa)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
yuh. tamam ilk ayar tutmaz genelde 1 ay sonra tekrar ayara gidersin ama bu çok fazla ya. 30 kuruşu geçmiş resmen. sürüş tarzın nasıl senin?
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
 normalde  3500 dev'r' gecmemeye calisyorum bazen tirafik canavrligim  tutuyor 6500 goruyorum ama normalde sakin kullaniyorum motor kabullenmediki hergun arza cikariyo normaldir okadar yakmasi diye dusunuyorum
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2012, 00:53:52 Gönderen: red polo »

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
sakin kullanım = 3500 devirmi  :o    :D hocam sen biraz daha sakine al :)
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
sakinde siniri soyledim 3000 gecmemeye calisiyorum zaten  :)

• Profili Görüntüle
araç boşken ben pek 2500 ü geçmem. yüklüyse ancak 3000 e yaklaşırım. neyse 1 kaç depo bi kullan bakalım sonra rayına oturacaktır...

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Sportline torku yüksek devirde verdiğinden bazen yüksek devirde kullanmak gerekiyor, yoksa araba gerçekten gitmiyor :) Ben 30 TL Lpg ile hız yapmadan ama genel olarak 80-90 km ye kadar sert kalkış yaparak 130-140 km gidebiliyorum. Ama tabii çok yoğun trafiğe girmiyorum yoksa tüketim artar bayağı. Trafikte çok değişiyor yakıt. Bunun dışında biraz kullandıktan sonra düşmesi gerekiyor yaktığınız yakıtın.
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2012, 21:57:33 Gönderen: atego »

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
1000 km yi bekliyorum bakalım ayar yapcaklarmış ne cıkacak merak ediyorum sonuç şimdelik sesizligimi koruyorum zaten sportline nı  devirli kullanmassan daha cok yakar  ondan dolayı biraz devir yükseltmek lazım

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Düz, rahat yolda devirsiz kullanınca çok daha az yakıyor aslında ama trafiğe ayak uydurmaya çalışırken ister istemez devirli kullanıyor insan. Her türlü kullanımı denedim, en iyisi sakin devirsiz ama motora yüklenmeden kullanmak. 7-8 litre arası lpg yakıyor o zaman 100 km de. 18-19 kuruşa denk geliyor şu anki fiyatlarla.

• Profili Görüntüle
işte ben öyle kullanıyorum. karaman zaten küçük şehir trafik yok 1.6 golf ile ortalama tüketimim 8 9 arası olur