Gönderen Konu: bugün lpg taktırdım atiker ama ilk gaz yediginde tekliyo neden olabilir  (Okunma sayısı 16163 defa)

Çevrimdışı gcilingir

• Profili Görüntüle
valla bu benzinin fahiş zamlarından sonra bende lpg düşünüyorum ama böyle taktırıp ta araçtan soğurum die çekiniorum

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
Lpg kitini işinin ehli bir usta taktıysa sorun çıkaracağını sanmıyorum, aracın lpg'ye alışması için biraz süre gerekebilir.

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
lpgyi cıkarma karaı aldım satılıkıtır haberiniz olsun

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
valla bu benzinin fahiş zamlarından sonra bende lpg düşünüyorum ama böyle taktırıp ta araçtan soğurum die çekiniorum
valla ben senin yerinde olsam taktırmam ben taktırdım  nalet olsun ilk fırsatta cıkarcam olan 1000 tlye oldu oda cnm sglsun dicez artık

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
arkadaşlar hemen moralinizi bozmayın ve karar  vermeyin lpg ilk takıldığında en az bın kılometre kullanmak lazım ondan sonra arac rayına oturuyor dediğim gibi acele etmeyın bide pololar nazlı arabalar bıraz zaman verın araclarınıza
RedMercury

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
lpgyi cıkarma karaı aldım satılıkıtır haberiniz olsun

Manifold delindiği için Lpg söküldükten sonra araç eski haline dönmeyebilir ve daha çok üzülebilirsiniz.  Bence biraz sabırlı olun. Sıfır araçlardaki rodaj süresi gibi, bununda biraz zamana ihtiyacı var. Sistemin biraz kurumlanması lazım.

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
lpg li araçlar için iridyum bujiler var ngk veya bosch marka, ben onlardan alcam sıkıntım olmamasına rağmen. bence bi deneyin ve aracın lpgye uyması için sabredin derim. yazıktır okadar benzin parası verilmez. burcunuz ikizlerse sakın söktürmeyin, benim gibi tez canlılık yapmayın  :)
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
bugün bujiyle buji kablosunu degiştirdim biraz düzeldi sanki arabayı hiç sürmedim bile servite bıraktım usta al bi tur at dedi kalsın dedim yarın gidip alıcam ama hala gönlüm yok bakalım yarın bi tur atayım tekrar sizinle paylaşırım yorumlarınız için cok tşklr bu arada

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
45-50 liraya 100 km yaptığınız yolu, 30 liraya yapınca her şeyi benim gibi unutursunuz :)

Çevrimdışı memoli_5000

• Profili Görüntüle
arkadaşlar lpg işi ince bir iş sıralı sistem lpg özellikle bu lpg sistemini yapan usta sayısı oldukça az ama yapan kişi milyonlarca lpg sisteminden verim almak istiyosanız 3 e 5 e bakmıyacaksınız. yani marka önemli değil atikerde aynı brc de ama usta 4x4 olmak zorunda biliyosunuzki sıralı sistemde enjektörler ve manifolt deliniyor. bunu delen 1mm yanlış delerse arabadanda soğursunuz taktırdığınız lpg yede beddua edersiniz. bunun için montajı iyi bir ustaya taktırın. ben aldığım bütün arabalara ankarada sistem lpg de taktırdım ve oldukça memnunum ne bir sıkıntı yaşadım nede sorun performansıda oldukça yüksek ve atiker tek sıkıntısı brc ye göre enjektör roleleri biraz daha fazla ses yapması başkada hiç bir sıkıntısı yok her 10000 km filitre değiştirip yoluma devam ediyorum .

ve tekrar söylüyorum bu işi yani montajı sağlam birilerine yaptırın birde şunu ekleyeyeyim

arabam şu anda 48liralık gazla kış soğuğunda 280 km yapıyor bilgilerinize. ;D

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle

arabam şu anda 48liralık gazla kış soğuğunda 280 km yapıyor bilgilerinize. ;D

Şehir dışında yakıyor değilmi o değeri ?

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
arkadaşım sana daha lpg kitini montaj etmeden demeleri lazımdı buji ve kablolarını değiştir diye ama dememişler ya tutarsa demişler. büyük ihtimal değiştireceksin onları ama birkaç gün bin düzelmezse tamam değiştirdim buji ve kabloları diye tekrar git yaparlar ayarını. uğraşmak istemiyolar gönderiyolar işte...
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
bugün bujiyle buji kablosunu degiştirdim biraz düzeldi sanki arabayı hiç sürmedim bile servite bıraktım usta al bi tur at dedi kalsın dedim yarın gidip alıcam ama hala gönlüm yok bakalım yarın bi tur atayım tekrar sizinle paylaşırım yorumlarınız için cok tşklr bu arada

pardon bunu okumadan yazmışım yorumu. daha da düzelir sabırlı ol bence de...
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı memoli_5000

• Profili Görüntüle
hayır tamamiyle şehir içinde

Şehir dışında yakıyor değilmi o değeri ?
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2012, 12:49:40 Gönderen: memoli_5000 »